PolecanyBiznes.plWiadomości biznesowe13 polskich przedsiębiorców wyróżniono nagrodą Wizjoner Polskiej Gospodarki
Konkurs Wizjoner Polskiej Gospodarki

13 polskich przedsiębiorców wyróżniono nagrodą Wizjoner Polskiej Gospodarki

przez Biznesowe materiały prasowe

Business Centre Club po raz pierwszy przyznaje nagrody Wizjoner Polskiej Gospodarki im. Marka Goliszewskiego. W dniu 22 września 2023 w Hotelu Intercontinental w Warszawie nagrodzono i wyróżniono trzynastu młodych polskich, innowacyjnych przedsiębiorców i menedżerów, nominowanych w pięciu kategoriach.

 

Konkurs Wizjoner Polskiej Gospodarki

W konkursie Wizjoner Polskiej Gospodarki BCC raz w roku nagradzać będzie firmy, które działają w obszarze nowych technologii, informatyki i pionierskich koncepcji organizacyjnych, tworząc bazę do rozwoju w Polsce przemysłu 4.0, automatyki, robotyki oraz nowatorskich rozwiązań w sferze usług, ekologii, lecznictwa i produkcji żywności. Zdaniem pomysłodawców i organizatorów projektu – to właśnie dzięki wiedzy, kreatywności, twórczemu patrzeniu w przyszłość oraz wytrwałej pracy takich przedsiębiorców polska gospodarka staje się nowoczesna, efektywna i bardziej konkurencyjna na rynku międzynarodowym.

– "Naszym celem jest wskazywanie szans, zagrożeń oraz najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania "przedsiębiorstwem przyszłości", a także nagradzanie najbardziej innowacyjnych polskich menedżerów i przedsiębiorców, kierujących się nowoczesnymi standardami i rozwiązaniami biznesowymi. Firm, które mają szansę pozytywnie wpłynąć na postrzeganie i rozwój gospodarki. Tworząc konkurs przyświeca nam także idea uczczenia pamięci mojego brata – Marka Goliszewskiego, założyciela i długoletniego prezesa BCC, który zawsze walczył o normalność i równość w biznesie oraz o przyjazne przedsiębiorcom państwo. Miał ogromny autorytet w środowisku biznesowym i politycznym. Wdrażał idee będące podstawą zdrowej gospodarki, której przyszłość widział właśnie w wiedzy i młodych przedsiębiorcach. Dziś chcemy kontynuować jego misję w tej niełatwej dla przedsiębiorców i bardzo dynamicznej sytuacji rynkowej" – powiedział Jacek Goliszewski, Prezes Business Centre Club.

 

Lista laureatów konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki

Marek Goliszewski odegrał istotną rolę w procesie transformacji polskiej gospodarki, integracji przedsiębiorców i cywilizowaniu odradzającego się kapitalizmu. W pierwszej edycji konkursu jego imienia, narodzonych zostało dwanaście firm w 5 kategoriach. Laureaci 1 edycji konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki:

 

W kategorii Nowe techniki i technologie przemysłowe nagrodę otrzymał: Robert Chryc – Gawrychowski – prezes Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.

A wyróżnienia:

  • Sylwester Pawęta – dyrektor operacyjny HART-TECH Sp. z o.o.
  • Agnieszka Kręciszewska – członkini zarządu CAPAROL Polska Sp. z o.o.

 

W kategorii Wykorzystanie cyfryzacji i innowacyjnych rozwiązań IT w działalności biznesowej nagrodę zdobył: Bartosz Tomczyk – członek rady nadzorczej HONEY PAYMENT S.A.

A wyróżnienia:

  • Krzysztof Łęcki – prezes zarządu TAURUS OCHRONA GROUP Sp. z o.o.
  • Paweł Pisarczyk – prezes zarządu Atende Industries Sp. z o.o.

 

W kategorii Kreowanie pionierskich koncepcji organizacyjno-społecznych w zarządzaniu przedsiębiorstwem nagrodę zdobył: Daniel Katowicz, właściciel firmy STARMEAT Katowicz, Ignatowicz Sp. J.

A wyróżnienia:

  • Krzysztof Reniewski, prezes zarządu BUDREN S.A.
  • Cezary Maciołek, prezes Grupy Progres Sp. z o.o.

 

W kategorii Oferowanie innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań dla klientów nagrodę otrzymał: Arkadiusz Sadowski, prezes spółki MIODZIARZE Sp. z o.o.

A wyróżnienia:

  • Dawid Piorun, prezes zarządu ARINEA Sp. z o.o.
  • Jakub Kaszuba, prezes zarządu BASE Group Sp. z o.o.

 

Nagrodę specjalną otrzymał: Dariusz Gałęzewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Oshee Polska Sp. z o.o.

Oshee konkuruje z największymi światowymi firmami i jest dziś obecna na 6 kontynentach. Najnowszy koncept, marka eatyx tworzy rozwiązania z zakresu nowoczesnego odżywiania i suplementacji, będące odpowiedzią na kluczowe wyzwania, z jakimi mierzy się społeczeństwo w XXI wieku. Rosnące tempo życia (zwłaszcza w dużych miastach), nadmierna emisja gazów cieplarnianych (także tych pochodzących z produkcji mięsa i nabiału), wzrost cen żywności spowodowany zmianami klimatu i będące ich skutkiem klęski żywiołowe, zanieczyszczenie środowiska i wyjałowienie gleby, przekładające się na spadek jakości żywności, to tylko niektóre z nich.

Autorem statuetki Wizjoner Polskiej Gospodarki jest rzeźbiarz, architekt i projektant procesów Oskar Zięta. Projekt nagrody powstał w innowacyjnej technologii FiDU. Ta nowoczesna technologia oparta jest na nadmuchiwaniu metalu, wtłaczanym pod wysokim ciśnieniem, powietrzem. Innowacyjne projekty Oskara Zięty oglądać można było między innymi w paryskim Pompidou oraz muzeum MoMA w Nowym Jorku.

Gościem specjalnym wydarzenia był światowej sławy polski arbiter piłkarski Szymon Marciniak, oprawę muzyczną opracował syn Marka Goliszewskiego – Franciszek Goliszewski, a oprawę wizualną – agencja marketingowa Open Minded Group. Całość zakończył recital gwiazdy polskiej sceny muzycznej Sławka Uniatowskiego.

Kolejna edycja projektu BCC For The Future już za rok.

 

Źródło: newseria.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz