Strona główna BiznesKobiecy Biznes 23 cytaty inspirujących kobiet biznesu
23 cytaty inspirujących kobiet biznesu

23 cytaty inspirujących kobiet biznesu

przez Renata Zielezińska

Spis treści

Kobiety odnoszą mnóstwo sukcesów w świecie biznesu. Zakładają innowacyjne firmy, wprowadzają w życie rewolucyjne projekty. Są rozpoznawalnymi i nagradzanymi ekspertkami w swoich branżach. Odważnie, wytrwale, z pasją i fantazją rozwijają i skalują własne biznesy, budują silne marki i przebijają szklane sufity. Zebrałam 23 cytaty inspirujących kobiet biznesu z e-booka "Diamenty Kobiecego Biznesu".

 

Dorota Augustyniak – psycholożka, współtwórczyni i prezeska Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko

– "Życie nas nie ogranicza, ograniczenia są w nas. To my decydujemy o tym, jak chcemy żyć. Życie w zgodzie ze sobą, ze swoimi wartościami nie jest proste, ale daje dużo satysfakcji. Stawianie granic i mówienie "nie" przybliżają nas do naszych potrzeb. Bądź dla siebie dobra i traktuj siebie jak swoją najlepszą przyjaciółkę" – radzi Dorota Augustyniak.

 

Monika Blezień-Ruszaj – biotechnolog, doradca ds. ochrony środowiska i ekotrendów

– "Pewność siebie to przede wszystkim odwaga bycia i pokazywania tak, jak jest naprawdę. Autentyczne osoby są pogodne, żyją w zgodzie ze swoimi zamierzeniami i stawianymi celami, co za tym idzie, mają mniej frustracji, żyją pełnią siebie bez skrępowania, z poczuciem, że są wolne. Autentyczność w dzisiejszym świecie to jeden z najważniejszych jego zasobów, o którym niektórzy zapominają, a ci, którzy traktują ją jako swoją zaletę, już są wygrani. Także odpowiadając na pytanie – oczywiście, że bycie autentycznym w dzisiejszych czasach się opłaca" – mówi Monika Blezień-Ruszaj.

 

Ewelina Czaplińska – właścicielka placówki bankowej jednego z największych banków w Polsce, ekspert kredytowy i doradca finansowy

– "Dla mnie autentyczność to odwaga bycia sobą w świecie, który kreuje nie zawsze właściwe wzorce i próbuje nam je narzucić. Właśnie słowem klucz jest tutaj "odwaga", bo trzeba mieć niezwykle duże pokłady siły, aby pokazać swoją prawdziwą twarz, ze wszystkimi wadami i zaletami, wyrażać swoje zdanie. Mówić o wartościach, przekonaniach i potrzebach, jednak w taki sposób, aby nie robić krzywdy innym ludziom, potrafić się sprzeciwić, stanąć w obronie tych, którzy sami bronić się nie mogą. Pod słowem autentyczność kryją się walka o własne marzenia, danie sobie szansy na rozwój, nieoglądanie się wstecz, lecz spoglądanie z nadzieją i wiarą w przyszłość" – przekonuje Ewelina Czaplińska.

 

Justyna Gocel – makijażystka z pasją

– "Warto poświęcać sobie czas, słuchać intuicji i nie porównywać się z innymi, a nawet być pozytywną egoistką. Ja odkrywam siebie każdego dnia, słucham serca, medytuję, spędzam czas z naturą, doceniam siebie i swoją wrażliwość, sprawiam sobie przyjemności i wprowadziłam w życie rytuały, dbam o swój spokój i harmonię umysłu, duszy i ciała. Stawiam siebie na pierwszym miejscu" – podkreśla Justyna Gocel.

 

Paulina Grudzień – specjalistka ds. funduszy inwestycyjnych i certyfikowana makijażystka

– "Myślę, że ludźmi, którzy zakładają maski na potrzeby sytuacji, kieruje głównie strach przed oceną innych, złe doświadczenia z przeszłości z tym związane oraz nieprzepracowane lęki. Koniec końców jednak jestem przekonana, że na dłuższą metę obroni się jedynie autentyczność i szczere zaangażowanie. Ludzie to wyczuwają, i nawet jeśli nie od razu, to po czasie na pewno, dlatego warto pozostać sobą. Żyć w zgodzie ze sobą swoim sumieniem" – sugeruje Paulina Grudzień.

 

Żaneta Hejne – właścicielka kancelarii podatkowej

– "Uważam, że liderka powinna nauczyć się słuchać i zrozumieć innych aniżeli głosić swoje racje. Jeżeli jednak coś ją boli, powinna o tym wyraźnie powiedzieć, by druga osoba miała szansę zrozumieć jej punkt widzenia. Rozmowa jest kluczem do budowania wartościowych relacji i często powiedzenie prawdy i tego, co czujemy, jest oczyszczeniem trochę jak na spowiedzi, kiedy czujemy, że kamień spadł nam z serca. Podsumowując, warto powiedzieć innym, co czujemy, ale nie do końca warto mówić, o czym myślimy, jeśli rozmówca nas o to nie prosi" – proponuje Żaneta Hejne.

 

Magdalena Kalinovska – projektatntka odzieży

– "Mówi się, że fakty informują, a historie sprzedają w biznesie. Wszystko zależy od tego, jak pokazujemy swoje historie. Nie uważam, abym poniosła jakąkolwiek porażkę. Ja po prostu doświadczam i jeśli coś się nie sprawdziło, to albo muszę nad tym popracować, poćwiczyć, bo mam za mało praktyki, albo znaleźć inne rozwiązanie. Dlatego nie mówię o czymkolwiek w kategorii – porażka. Sami też decydujemy, ile życia osobistego chcemy pokazać swoim odbiorcom. To my stawiamy granice i decydujemy, jak daleko wpuszczamy kogoś do swojego życia. Nie robię niczego wbrew sobie pod publikę" – podsumowuje Magdalena Kalinovska.

 

Ewelina Kiecana – specjalistka ds. zarządzania projektami

– "Pokochanie siebie to poznawanie swojej osoby, to "wiem, czego chcę i do czego dążę", ale też świadomość swoich ograniczeń, umiejętność stawiania granic i mówienia "nie". To także akceptowanie siebie, swojego wyglądu, dbanie o swoje ciało i umysł, to wyrozumiałość wobec swoich zachowań, umiejętność wybaczania sobie i docenienia, że tacy, jacy byliśmy i jesteśmy, jest wystarczające. To życie w zgodzie ze sobą, a nie z oczekiwaniami społeczeństwa. To umiejętność dawania również sobie, a nie tylko otoczeniu. To zrozumienie, że wybory, jakich dokonaliśmy w przeszłości, były dobre na tamten czas" – wylicza Ewelina Kiecana.

 

Ewelina Maria Kołoda – CEO marki Nakaromi i inspirująca osobowość w świecie biznesu

– "Pieniądze mają dla mnie dwustronne znaczenie. Są ważnym narzędziem do zaspokajania podstawowych potrzeb, dają pewność i komfort. Jednakże staram się traktować je z rozwagą, unikając materializmu. Dbam o oszczędzanie, inwestowanie i wspieranie wartościowych celów, by móc cieszyć się zarówno stabilnością finansową, jak i pełnią życia. Rozmawiając o pieniądzach, dążę do zdrowego podejścia, rozumiejąc, że nie są one jedynym źródłem szczęścia, ale mogą wspierać realizację marzeń i pozytywny wpływ na innych" – podpowiada Ewelina Maria Kołoda.

 

Patrycja Maślankiewicz – EMBA, EDBA, DBA, doradca biznesowy, mentorka i coach

– "Myślę pozytywnie. Szukam plusów każdej sytuacji. Umiem śmiać się z siebie. Pozwalam sobie zostać sama w domu i poleżeć cały dzień w łóżku, pod kołdrą, w piżamie, gdy mam wszystkiego dosyć, popłakać sobie i przyznać się przed sobą samą, że popadłam w chaos, marazm, niepokój lub strach. Biegam, ćwiczę, tańczę. Aktualnie uczę się medytować i zaczynam swoją przygodę z jogą. Szukam kontaktu z moim "komitetem wsparcia", kiedy czuję, że sama dobrnęłam do ściany – chodzę na warsztaty, spędzam czas z moimi mentorami życiowymi i biznesowymi" – wylicza Patrycja Maślankiewicz.

 

Karolina Mikulko – terapeutka, coach, trenerka rozwoju osobistego

– "Wiara w siebie, swoje możliwości, pasja i wytrwałe podążanie za tym wewnętrznym głosem, który wzywa do realizacji założonych celów i spełnienia marzeń. Do tego przynajmniej odrobina odwagi i umiejętność wyciągania wniosków z lekcji, jakie niesie życie, przygotowując człowieka do osiągnięcia sukcesu. Na koniec dorzuciłabym jasno sprecyzowany cel i ustalony plan działania, podzielony na mniejsze kroki. To są moim zdaniem główne składniki recepty na sukces" – doradza Karolina Mikulko.

 

Magdalena Murat – makijażystka gwiazd

– "Stabilny sukces i to, że ludzie chcą z nami współpracować, w moim odczuciu jest determinowany naszą postawą i energią, jaka z nas emanuje. Ludzie powinni czuć się z nami dobrze, wtedy będą do nas wracać. Będziemy zatrzymywać ich uwagę na dłużej. Będą wyczuwać ten nieuchwytny gołym okiem element, który zaciekawia. Na to wszystko składa się właśnie samorozwój, autentyczność, niekoloryzowanie swojej drogi. Bo ludzie tęsknią za prawdą" – rekomenduje Magdalena Murat.

 

Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz – właścicielka firmy Higiena Serwis

– "Rozwój osobisty dla mnie to poszerzanie swojej świadomości, wiedzy i umiejętności. To wielokierunkowy i wielotematyczny stały proces wzrostu. To poszerzanie swoich kompetencji, praca nad swoim charakterem, zmiany nawyków, zmiany postawy, mindsetu i podążanie zgodnie ze swoimi wartościami. Gdy doświadczysz zmian na drodze rozwoju, to wciąż chcesz więcej i więcej" – zaleca Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz.

 

Alina Roszczyńska – właścicielka firmy Growth LD

– "Brak spójności pomiędzy tym, co mówimy i robimy, brak szczerości wobec siebie i innych zaburza cały sens życia. Oczywiście spotkałam wiele osób, które poprzez przywdziewanie maski innej osoby osiągnęły sukces, ale w chwili pojawienia się trudności już nigdy się nie podniosły. Nie widziały sensu, pogubiły się. Kiedy jesteś szczera wobec siebie, to mając upór, determinację, marzenie – osiągniesz sukces" – swój przepis na sukces podaje Alina Roszczyńska.

 

Ewelina Salwuk-Marko – PR-owiec, dziennikarka, wydawca portali i właścicielka agencji kreatywnej

– "Poczucie bezpieczeństwa i spokoju są kluczowe dla znalezienia harmonii i dobrego nastroju w moim życiu. Staram się zachowywać spokój. Nie jest to łatwe, ponieważ mam energiczną osobowość i lubię szybko działać. Myślę, że ważne jest tworzenie zdrowych granic, nauka, jak radzić sobie ze stresem i szukanie wsparcia emocjonalnego w relacjach z innymi ludźmi" – radzi Ewelina Salwuk-Marko.

 

Aleksandra Strus-Grzelak – założycielka szkoły językowej Flamingo School® i trenerka języka angielskiego

– "Miłość do siebie jest ogromnie ważna i jest mocno powiązana z poziomem naszego sukcesu. Kochając siebie, mamy wysokie poczucie własnej wartości, wierzymy w siebie i nie potrzebujemy już akceptacji ze strony innych osób. Dzięki temu podejmujemy lepsze decyzje – takie, które są zgodne z nami. Mówi się, że nasz zewnętrzny świat jest odbiciem naszego życia wewnętrznego. Im bardziej kochamy siebie, tym bardziej dbamy o nasze szczęście i spełnienie w życiu" – przekonuje Aleksandra Strus-Grzelak.

 

Ewa Trzcińska – współzałożycielka i prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI

– "Są takie momenty w życiu, gdzie trzeba gnać, pędząc od zadania do zadania. Jednak gdy trwa to zbyt długo, traci się równowagę i wcale nie cieszy cię sukces. Gdy zachwieją się fundamenty, trzeba sobie przewartościować priorytety. Spokój i równowaga są nam niezbędne w każdym działaniu. Sposób na równowagę w życiu – moim zdaniem – to zadbanie o czas z samym sobą. Poznać siebie, wsłuchać się w siebie…" – podkreśla Ewa Trzcińska.

 

Małgorzata Wasilewska-Mańkowska – specjalistka kosmetyki estetycznej

– "Staram się przestrzegać pewnych zasad:

  • Znajdź powód, dla którego warto żyć. Życie jest piękne, ciesz się nim.
  • Naucz się odpuszczać. Nie przeżywaj wszystkich swoich niepowodzeń. To nie koniec świata. Zawsze znajdzie się rozwiązanie lub przyjdzie coś lepszego. Wyciągnij wnioski i działaj dalej.
  • Nie przejmuj się tym, co powiedzą inni. Masz swoją wartość, swoje zdanie, to się liczy. To, że gadają, niech gadają, robią to, bo zazdroszczą albo mają swoje problemy.

Od lat staram się myśleć pozytywnie. Gdy mam problem i w danej chwili wydaje się, że nic nie można zrobić, to przestaję o tym myśleć. Mówię sobie: zostaw to, jutro rano wstaniesz i znajdziesz rozwiązanie. I tak jest, bo w emocjach nie jesteśmy w stanie logicznie myśleć. Sytuacje wydają się beznadziejne, a jak się prześpimy z problemem, rano dostajemy olśnienia" – wylicza Małgorzata Wasilewska-Mańkowska.

 

Aurelia Wieczorek – przedsiębiorczyni z 23-letnim doświadczeniem i mentorka kobiet

– "Unikam środowisk, informacji i sytuacji, które mają na celu eskalować strach i chaos. Nie oglądam telewizji, nie wchodzę w zawiłe dyskusje, nie daję uwagi hejterom i ludziom o niskiej energii życiowej. Na przełomie ostatnich lat świadomie pożegnałam ze swojego życia tego typu zachowania, relacje i osoby. Stworzyłam tym samym nową przestrzeń. Nie ma w niej miejsca na bylejakość i narzekanie…" – sugeruje Aurelia Wieczorek.

 

Krystyna Włodarek – założycielka fundacji Regiment

– "Myślę, że samorozwój powinien być nieustannym elementem naszego życia, zwłaszcza że na przestrzeni lat zmieniają się nasze poglądy, priorytety i doświadczenia, dlatego warto podjąć działania nas rozwijające. Równie ważnym obszarem jest ten poświęcony pracy, ponieważ pozwala nam na osiąganie kolejnych celów zawodowych. Nie zapominajmy jednak o rozwoju w tak ważnych sferach, jak obszar społeczny czy emocjonalny. Kiedy zaczynamy inwestować nasze zasoby w siebie, rozszerzamy nasz potencjał, wypracowujemy nowe kompetencje, a nierzadko odkrywamy także nowe talenty. Finalnie daje nam to większą satysfakcję z życia" – proponuje Krystyna Włodarek.

 

Katarzyna Worwa – CEO w Art of Face, ekspert terapii blizn

– "Każdy z nas ma inny stosunek do pieniądza dlatego, że ma inne doświadczenie z nim związane. Kiedy to zrozumiałam, okazało się, że mogę swobodnie mówić o pieniądzach. Mogę świadomie, uczciwie cenić swoją pracę. Mogę mówić głośno, że chcę dobrze zarabiać, mieć pieniądze i nie ma w tym nic złego. Bo pieniądze nie są złe, to intencje, z jakimi człowiek ich używa, i działania, jakie i działania, jakie za ich pomocą wykonuje, mogą być złe" – podkreśla Katarzyna Worwa.

 

Renata Zielezińska – copywriterka, wirtualna asystentka i wydawca 3 portali internetowych

– "Ważne jest zrozumienie, że każda myśl, która pojawia się w naszej głowie, wpływa na nasze życie. Dlatego też, zamiast oglądać negatywne wiadomości, musimy otaczać się pozytywnymi informacjami. To pomaga w przyciąganiu klientów, kontrahentów, pieniędzy do naszego życia i wszystkiego, o czym tylko marzymy. To jest sekret wielu ludzi bogatych, odnoszących sukcesy i milionerów" – podpowiada Renata Zielezińska.

 

Irena Eris – właścicielka firmy Dr Irena Eris

– "W prowadzeniu biznesu trzeba być przede wszystkim….? Liderem, a lider powinien być obdarzony emocjami. Takimi, które wyzwalają pozytywną energię i nadają temu, co robi, dodatkowy wymiar – nie tylko racjonalny, ale dzielący się entuzjazmem, wiarą. Najważniejsza jest odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Menedżer niezależnie od tego, czy jest kobietą, czy mężczyzną, musi mieć wizję; wiedzieć, dokąd chce iść; mieć pasję i przekazać ją pracownikom. Nie chciałabym polaryzować w ogóle społeczeństwa na kobiece i męskie, bo to nieistotne dla funkcjonowania biznesu" – mówi Irena Eris.

Gdzie kupić e-book "Diamenty Kobiecego Biznesu"?

Gorąco polecam! To lektura obowiązkowa dla każdej kobiety! Miałam okazję zapoznać się z e-bookiem Diamenty Kobiecego Biznesu i w mojej opinii jest on skarbnicą inspirujących porad i przemyśleń kobiet przedsiębiorczych. Kup go jeszcze dziś: E-book Diamenty Kobiecego Biznesu. Kobiety, którymi warto się inspirować.

 

Przeczytaj również artykuł pt.: Diamenty Kobiecego Biznesu. Kobiety, które inspirują – rozmowa z Iloną Adamską.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz