PolecanyBiznes.plWiadomości biznesowe3 elementy skutecznej wielkanocnej strategii firmy
3 elementy skutecznej wielkanocnej strategii firmy

3 elementy skutecznej wielkanocnej strategii firmy

przez Biznesowe materiały prasowe

Zbliżająca się Wielkanoc to czas, w którym wiele firm notuje nagły peak sprzedażowy. Jak zwiększyć sprzedaż przed Świętami Wielkanocnymi? Poznaj kilka aspektów niezbędnych, by kampania marketingowa odniosła sukces przed Wielkanocą.


 

Zaplanuj wielkanocną kampanię reklamową

Każda kampania reklamowa wymaga odpowiedniego zaplanowania działań. W związku z tym nie powinna być planowana i realizowana na ostatnią chwilę.

– "Tydzień przed Świętami Wielkanocnymi to zdecydowanie zbyt mało czasu na skuteczne przygotowanie kampanii. Planowanie powinno być strategicznym zadaniem, którego wdrażanie rozpoczynamy najpóźniej 3-4 tygodnie wcześniej, zapewniając odpowiednią ilość czasu na stworzenie i rozpowszechnienie treści, ale także na zakup odpowiednich nośników" – podkreśla Sylwia Krysik- Myśliwiec z OOH.pl.

 

Przekaz dopasowany do odbiorcy

Poza timingiem, kolejnym kluczowym elementem każdej kampanii reklamowej jest przekaz. W przypadku Wielkanocy komunikat powinien być dopasowany do atmosfery świąt, nawiązywać do emocji, tradycji, a jednocześnie przyciągając uwagę klientów i zachęcać ich do skorzystania z oferty firmy. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie jakich fraz twoi klienci poszukują w okolicach Świąt Wielkanocnych. A następnie znalezienie wśród nich takich, które notują w tym sezonie wzrost i uwzględnienie w komunikacie reklamowym. Przykładami takich słów kluczowych są "wielkanocne dekoracje", "gdzie spędzić Wielkanoc", "sukienka na Wielkanoc", "wielkanocne śniadanie", "prezenty na Wielkanoc" czy "przepisy na wielkanocne dania".

 

Kanały i nośniki reklamy

Wiedząc, kiedy zaplanować kampanię oraz w jaki sposób komunikować się z odbiorcą powinniśmy zadbać o odpowiednie kanały i nośniki reklamy. Jakie nośniki reklamy zewnętrznej wybrać? Firmy i przedsiębiorcy mogą zdecydować się na billboardy, ekrany led, streetboardy czy kampanię w tranzycie. Każdy z tych nośników ma swoje zalety i daje inne możliwości ekspozycji komunikatu. Formaty statyczne, takie jak streetoard są gwarancją nieprzerwanego komunikatu blisko odbiorcy. Zaś wykorzystanie ekranów LED daje elastyczność emisji i interaktywny przekaz. Warto sięgnąć po radę specjalisty w zakresie planowania kampanii out of home, który doradzi jakie formaty sprawdzą się najlepiej. W kampanii reklamowej przed Świętami Wielkanocnymi i nie tylko warto uwzględnić także reklamę w Internecie.

– "Tam, gdzie konsument, tam powinien znaleźć się również przekaz reklamowy. Takie podejście sprawia, że reklama outdoor jest ciągle chętnie planowanym medium, które pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Interesujący przekaz, ekspozycja w odpowiednio dobranym i dobrze widocznym miejscu dają gwarancję wysokiej efektywności, nie tylko w największych ośrodkach aglomeracyjnych w kraju, ale również w mniejszych miejscowościach. A czas przed Wielkanocą, kiedy obserwujemy wzmożony ruch na ulicach, w centrach handlowych czy komunikacji miejskiej jeszcze potęguję efekt" – podpowiada Sylwia Krysik-Myśliwiec.

 

Podsumowując, skuteczna kampania reklamowa przed Wielkanocą wymaga 3 kluczowych składników – odpowiedniego czasu, przekazu i nośników. Jeśli zatem planujesz akcję specjalną dla swojej firmy – już teraz zacznij działać, a zdążysz dotrzeć do swoich potencjalnych klientów i zmaksymalizować szansę na peak sprzedażowy w swojej firmie.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz