PolecanyBiznes.plLifestyle4 zabiegi kosmetologiczne, które przynoszą imponujące rezultaty
Karolina Hauzner

4 zabiegi kosmetologiczne, które przynoszą imponujące rezultaty

przez Renata Zielezińska

Presja, by wyglądać pięknie, nieskazitelnie i perfekcyjnie każdego dnia jest ogromna. Żyjemy w czasach, gdy jesteśmy w centrum uwagi. Wszyscy na nas patrzą, a pokazujemy siebie innym także poprzez publikacje w mediach społecznościowych. Pragniemy zachwycać lśniącymi włosami, nieskazitelnym wyglądem skóry, której pozazdroszczą nam sąsiadki czy koleżanki ze szkolnej ławki. Zamiast drastycznych diet i spędzania mnóstwa godzin na siłowni, stosowania skomplikowanych i wieloetapowych zabiegów pielęgnacji skóry, znacznie lepszym rozwiązaniem jest wizyta u wykwalifikowanej i doświadczonej kosmetolożki. Choć istnieje ich mnóstwo, to przygotowałam ranking 4 wyjątkowych zabiegów kosmetologicznych, które przyniosą spektakularne efekty pielęgnacyjne.

 

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to temat, który wywołuje wiele emocji. Nieumiejętnie wykonany może powodować, że twarz zyska karykaturalny wygląd. Wiele kobiet biznesu i nie tylko ceniących naturalne rozwiązania twierdzi, że nie chce wyglądać jak Angry Birdsy, czyli bohaterowie gry i bajki, których brwi są przerysowane tak, że wyglądają one na wiecznie złych i zdziwionych.

Makijaż permanentny pozwala skorygować asymetrię, nierówności, jak i ubytki w kolorze czerwieni wargowej oraz pozwala stworzyć imitację włosa. Nie powinien wyróżniać się zbyt intensywnym napigmentowaniem czy przerysowanym efektem. Permanentne brwi o naturalnym efekcie lub makijaż permanentny ust bez efektu przerysowania pozwala odmłodzić twarz oraz zyskać piękny wygląd o każdej porze dnia i nocy. A delikatna kreska w linii rzęs, optycznie je zagęści i sprawi, że spojrzenie nabierze głębi.

Mikropigmentacja to świetne rozwiązanie dla kobiet zabieganych i zapracowanych oraz uprawiających aktywność fizyczną. Utrzymuje się przez kilka lat, dzięki temu eliminuje konieczność wykonywania makijażu każdego dnia. To świetna propozycja dla kobiet z wadami wzroku, dla których wykonanie make-upu stanowi wyzwanie. Idealnie podkreśla naturalne piękno, zdecydowanie dodaje pewności siebie. Mikropigmentacja to nie tylko kwestia upiększania, jest również stosowana do niwelowania uszkodzeń i niedoskonałości skóry, po wypadkach czy chorobach np. po mastektomii. Niewiele osób wie, że dzięki temu zabiegowi możemy odtworzyć brodawkę piersiową imitującą naturalną.

Terapia blizn ScarINK

Blizny to pamiątki po operacjach, oparzeniach, urazach, wypadkach czy trądziku. Dla wielu osób są problemem estetycznym i wpływają na poczucie pewności siebie. W ostatnich latach modny staje się spektakularny zabieg niwelowania blizn różnego pochodzenia mikropunktura ScarINK- metoda, opracowana przez Dr Sylwię Nawrot i Sylwię Dobrowolską.

Innowacyjny zabieg ScarINK wykorzystuje nieinwazyjne mikronakłuwanie specjalnie do tego stworzoną igłą diamentową, dzięki której przebudowanie blizny nie wymaga długiego procesu gojenia się miejsca zabiegowego. Połączenie tej techniki ze specjalnymi olejkami oraz preparatami GEN FACTOR przynosi imponujące efekty nawet na wieloletnich bliznach, często wpływa to korzystnie na komfort życia oraz samopoczucie. Mikropunktura stanowi bezpieczną, nowoczesną i skuteczną terapię niwelowania blizn i innych niedoskonałości skóry. Dodatkowo poprawia napięcie i sprężystość skóry, odmładza ją, niweluje wiotkość oraz rozstępy.

 

Termografia diagnostyczna w kosmetologii

Termografia to wyjątkowe narzędzie do diagnostyki stosowane w wielu dziedzinach medycyny a od jakiegoś czasu chętnie używana jest również w kosmetologii. Wyjątkowa metoda wykorzystuje kamery termowizyjne. Uzyskany przez nie obraz na podstawie promieniowania cieplnego emitowanego przez ludzkie ciało jest bardzo kolorowy. Barwy czerwone pokazują, że dana partia ciała emituje więcej ciepła. Natomiast zielone lub niebieskie kolory oznaczają zdrowe tkanki. W zależności od miejsca na ciele dzięki termografii możemy sprawdzić, które miejsca są niedokrwione, przez co wyziębione. Termografia znajduje zastosowanie w medycynie (przy wykrywaniu zmian zapalnych tkanek, zaburzeń nerwowych czy chorób dermatologicznych). Wykorzystanie termografii w kosmetyce to dość nowe rozwiązanie, które jest wprost nieocenione w pracy kosmetologa. Ułatwia rozpoznanie oparzeń słonecznych, wczesną fazę powstawania cellulitu czy wykrycie uszkodzeń i podrażnień skóry niedostrzegalnych gołym okiem. Pozwala sprawdzić stan skóry przed i po zabiegu, ocenić kondycję i ukrwienie tkanek skóry. To bezcenne informacje, które warto wykorzystać do zaplanowania kolejnych zabiegów lub ewentualnego wykluczenia wykonania zabiegu. Badanie termograficzne świetnie sprawdza się również przy bliznach, przed ich opracowaniem możliwe jest sprawdzenie miejsca zrostu blizny, lub ukrwienia danej okolicy.

Karolina Hauzner

Profesjonalna konsultacja kosmetologiczna

Żyjemy w czasach, gdy wielu ludzi miewa problematyczną skórę. Zaczerwienienia, skłonność do podrażnień, przebarwienia, zmiany trądzikowe, wysypki mogą mieć wiele przyczyn. Dlatego tak istotnym elementem — wręcz absolutnym must-have w dążeniu do pięknej i zdrowej skóry jest profesjonalna konsultacja kosmetologiczna. Przetestowałaś już mnóstwo domowych i babcinych kosmetyków, kosmetyków z drogerii oraz tych kupionych w aptece. Nie pomogło nic, a ty nie masz już nadziei na to, że Twoja skóra może być pozbawiona defektów, promienna, zdrowa i udekorowana blaskiem? Być może po prostu szukałaś dotąd rozwiązania w złym miejscu. Konsultacja kosmetologiczna to najważniejsza — choć nadal jeszcze niedoceniana — usługa w profesjonalnych salonach kosmetologicznych. Jest niezbędna, by móc ocenić stan, kondycję i potrzeby skóry. Badanie skóry, analiza codziennych rytuałów pielęgnacyjnych i stylu życia, a także dobór kosmetyków są jej elementem. Wskazuje popełniane błędy podczas pielęgnacji. Kosmetolog opracowuje odpowiednio dobrany do potrzeb skóry schemat domowej pielęgnacji, listę niezbędnych nawyków, zalecenia dotyczące diety oraz suplementacji. Tak wnikliwa analiza skóry jest niezbędna, by móc zaproponować zabiegi kosmetyczne, które zdecydowanie poprawią jej kondycję i przyniosą oczekiwane rezultaty.

Każdy z 4 opisanych wyżej zabiegów można wykonać w gabinecie kosmetycznym Oaza Piękna w Piasecznie.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz