Spis treści
W Polsce mamy mnóstwo liderek biznesu, przedsiębiorczych kobiet oraz pań spełniających się w pracy na etacie. Zgodnie z ideą projektu pt. "Kobiety w biznesie" wyruszamy w biznesową podróż po Polsce i świecie, a rozpoczynamy ją od stolicy naszego kraju. Poznaj 9 Kobiet w Biznesie z Warszawy!
9 Kobiet w Biznesie z Warszawy: Marta Bonotto z Moderna Art&Consultancy
Pierwszą kobietą w biznesie z Warszawy, jaką chcę przedstawić, jest Marta Bonotto, z wykształcenia historyczka sztuki. Od początku drogi zawodowej jest związana z rynkiem sztuki. Pracowała m.in. w największym domu aukcyjnym w Polsce. Jest autorką tekstów o sztuce i kulturze dla różnych magazynów. Po kilkuletniej działalności jako freelancerka (wynikającej z poświęcenia się w głównej mierze macierzyństwu) postanowiła razem ze wspólniczką stworzyć firmę, która będzie owocem wszystkich wcześniejszych doświadczeń i zdobytej wiedzy. Tak powstała Moderna Art&Consultancy – firma doradcza w zakresie sztuki. Na rynku polskim, art consulting to w dalszym stopniu niezagospodarowana przestrzeń. Dlatego marka ta swoje usługi kieruje głównie do architektów wnętrz, ale obsługuje również klientów indywidualnych. Firma działa globalnie, a jej ideą jest dostarczyć sztukę każdemu, kto jej potrzebuje, a z różnych powodów nie może zająć się tym tematem samodzielnie.
Strona: https://www.galeriamoderna.pl/
FB: https://www.facebook.com/moderna.galeria
Instagram: https://www.instagram.com/moderna.galeria/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/moderna-art-consultancy/?viewAsMember=true
9 Kobiet w Biznesie z Warszawy: Małgorzata Czupik z Agencji Optymalizacji Zatrudnienia
Kolejną przedsiębiorczą kobietą z Warszawy jest Małgorzata Czupik, która do zespołu Agencji Optymalizacji Zatrudnienia dołączyła całkiem niedawno i pełni w nim rolę dyrektorki personalnej. Jej uwagę do firmy przyciągnął właściciel Łukasz Bednarek, który podobnie jak ona sama kieruje się w życiu empatią i godnymi warunkami do życia osób z niepełnosprawnościami. Agencja jest firmą komercyjną o kierunku społecznym. Pomaga firmom, jak i osobom prywatnym w znalezieniu pracy, łącząc ich potrzeby. Jak sama podkreśla "Moją rolą w Agencji Optymalizacji Zatrudnienia jest nawiązywanie relacji z kandydatami, jak i firmami chcącymi otworzyć się na różnorodność. Podchodzę do ludzi z empatią i pełnym zrozumienie".
Poza rolą dyrektora personalnego odpowiada za przekaz na LinkedIn, komunikację z OzN, jak i szerzenie kultury i sztuki. Propaguje docenianie artystów za ich życia, udziela się na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wspiera różnego rodzaju inicjatywy charytatywne, jak i akcje łączące świat biznesu z OzN. Jest współorganizatorką konferencji dot. włączania pracowników z niepełnosprawnościami oraz prelegentką tegorocznego wydarzenia #SzczytH2H 2024 we wrześniu w Karpaczu. Wydarzenie łączy świat biznesu z niepełnosprawnościami.
Jej życie zawodowe jest niewątpliwie jej pasji. Jako aktywistka i społecznik, jest osobą, dla której ludzie są oddechem. Wspiera inicjatywy, jak i biznesy innych kobiet. Swoją naturalnością, dzieleniem się swoimi doświadczeniami, jak i dysfunkcjami chorobowymi daje bezpieczną przestrzeń innym do dzielenia się swoimi problemami. Kocha ludzi i w każdym doszukuje się dobra i potencjału.
Strona: http://www.aoz.pl
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063052511788
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/malgorzataczupik/
9 Kobiet w Biznesie z Warszawy: Joanna Figarska-Kondracka z firmy Fette – the jewel shop
W gronie warszawskich przedsiebiorczyń, które odważyły się opowiedzieć historię swojego biznesu, znalazła się także Joanna Figarska-Kondracka, która wraz ze wspólniczką założyła markę Fette – the jewel shop. Firmę jednoczącą unikatowe i niszowe marki biżuteryjne z Polski i nie tylko. Przemysł biżuteryjny bardzo szybko się rozwija, w naszym kraju mamy obecnie setki biżuteryjnych marek oferujących autorską, jakościową biżuterię, a twórczynie marki Fette – the jewel shop wierzą, że istnieje potrzeba zjednoczenia ich w jednym miejscu w internecie. To platforma dla kobiet, która nie tylko oszczędza czas, ale także ułatwia zakupy – bez konieczności przebrnięcia przez otchłań internetu, w poszukiwaniu ciekawych, nietuzinkowych marek biżuteryjnych. Dodatkowo to szansa na poznanie ciekawych twórców biżuteryjnych, którzy na co dzień promują się lokalnie.
Fette – the jewel shop wspiera również kobiece biznesy, ponieważ wszystkie marki biżuteryjne prowadzone są przez kobiety. Obecnie skupia już 36 ciekawych designerek biżuterii, w większości z Polski, ale też z Włoch i z Francji. Promując te marki, edukując klientki i zachęcając do zakupów autorskiej, a nie masowej biżuterii, twórczynie platformy biżuteryjnej wspierają polskie marki, polskie artystki i rzemiosło. Jak podkreśla Joanna Figarska-Kondracka z firmy Fette – the jewel shop "Zostałyśmy również dostrzeżone przez Forum Sztuki Złotniczej, na którym występowałyśmy jako prelegentki, opowiadając o naszej inicjatywie sprzedawania biżuterii przez internet oraz o chęci zjednoczenia mocno rozproszonej branży biżuteryjnej".
Strona: http://www.fettejewel.com
Instagram: http://instagram.com/fette.jewel
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/joanna-figarska-kondracka/
9 Kobiet w Biznesie z Warszawy: Aleksandra Klonowska-Szałek z firmy Slowhop
Kobietą w biznesie z Warszawy jest także Aleksandra Klonowska-Szałek, która w 2021 roku wystartowała z platformą rezerwacji dla klimatycznych noclegów zgodnych z filozofią slow – Slowhop.com. Do tej pory jest jednym z niewielu technologicznych startupów, który rośnie nieprzerwanie od początku działania bez udziału zewnętrznego finansowania. Slowhop był break even już po dwóch latach działania. Marka Slowhop w 2022 roku otrzymała nagrodę dla scale upu Pozytywnego Wpływu od Akademii Leona Koźmińskiego.
Mimo niesprzyjającym warunkom prowadzenia biznesu w polikryzysie (pandemia, wojna, inflacja) wciąż udaje się nam zachęcić do podróżowania slow. Jak sama mówi "Wiem, że Slowhop zmienił sposób podróżowania tysięcy ludzi, którzy wybierają teraz ekologiczne podróże zamiast masowej turystyki. Jednak cel jest jeszcze bardziej ambitny. Chcemy zmienić polską turystykę w dużo bardziej ekologiczną, biorącą pod uwagę środowisko i społeczności lokalne. Dlatego wspieramy na Slowhopie gospodarzy, którzy starają się działać odpowiedzialnie i wdrażać rozwiązania, które w pozytywny sposób oddziałują na otoczenie: poprawiają warunki życia społeczności, odtwarzają dziedzictwo kulturowe i historyczne, ratują stare budynki i wynagradzają gości, którzy podróżują uważnie i z szacunkiem do lokalnej kultury i środowiska". Prywatnie jest mamą dwóch nastolatek i autorką książek.
Strona: http://www.slowhop.com
Facebook: https://www.facebook.com/Slowhopcom
Instagram: https://www.instagram.com/slowhop_com/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/slowhop.com/?originalSubdomain=pl
9 Kobiet w Biznesie z Warszawyy: Joanna Krawczyk z firmy Solemaran
Kolejną warszawską kobietą biznesu jest Joanna Krawczyk z firmy Solemaran, której historia biznesowa rozpoczęła się ponad 10 lat temu. Wówczas firmę zajmującą się produkcją innowacyjnych jednostek do odpoczynku na wodzie rozpoczynała wspólnie z partnerem. Markę Solemaran założyłam już samodzielnie, jest jej pomysłodawczynią i kreatorką. Jak mówi "Zbudowałam stałą współpracę z wykonawcami elementów łodzi i akcesoriów, opartą na wzajemnym szacunku, zaufaniu i dobrej intencji. Tworzę strategie, produkuję sesje zdjęciowe, tworzę i zlecam materiały graficzne, współpracuję z fotografami, grafikami oraz klientami. Od 2017 firmę prowadzi samodzielnie. Od lat współpracuje z tymi samymi ludźmi. Solemarany to innowacyjna forma wypoczynku na wodzie. Te luksusowe i oryginalne łodzie powstają w pracowni projektowej Miejsce Projektowe.
Solemarany zdobywają mnóstwo nagród i wyróżnień, co jest powodem do dumy. Moja praca mimo pewnych trudności na początku, zawsze była dla mnie ogromną przyjemnością. Stworzyłam produkt, a przede wszystkim rynek na niego. Do 2012 roku nie było nic podobnego, produkt przyjął się bardzo dobrze. Jest to i radość dla użytkowników prywatnych i klientów hoteli oraz dodatkowe źródło dochodów dla właścicieli hoteli nad jeziorami".
Strona: http://www.solemaran.pl
Facebook: https://www.facebook.com/solemaranoriginal
Instagram: https://www.instagram.com/solemaran_original_com/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/joanna-krawczyk-77829965/
9 Kobiet w Biznesie z Warszawyy: Izabela Kwiatkowska z firmy W nie swoim filmie
Warszawską przedsiębiorczynią jest Izabela Kwiatkowska, która w swojej pracy koncentruje się na wspieraniu kobiet, które często znajdują się w trudnych sytuacjach. Mimo swojej wewnętrznej siły i odporności psychicznej pozwalają się ograniczać przez społeczne oczekiwania i stereotypy. Marka W nie swoim filmie jest efektem inspiracji do pomagania kobietom w wydostawaniu się z tych ograniczeń. Historia jej biznesu zaczyna się od zrozumienia, że wiele kobiet czuje się, jakby grały role w filmie, który nie jest ich własną ścieżką. Każdego dnia zachęca kobiety do pisania własnych scenariuszy życia, gdzie główną rolę odgrywają one same, a ich potrzeby i marzenia znajdują się pierwszym planie. Pragnie, aby każda kobieta mogła znaleźć własną drogę do siebie i żyć życiem, które naprawdę jej odpowiada. Jak sama mówi "Zauważyłam, że często kobiety gubią siebie w próbach zadowolenia innych, tracąc kontakt z własnymi pragnieniami i aspiracjami. Moją misją stało się więc pomaganie im w odzyskiwaniu tej utraconej części siebie, zachęcanie do autorefleksji i śmiałego stawiania pierwszych kroków w kierunku samorealizacji. Pracuję z nimi, aby odkryły, kim naprawdę są i czego pragną, a następnie wspieram w procesie zrzucania nałożonych przez otoczenie masek. Pomagam zrozumieć, że mają prawo i siłę, by żyć zgodnie ze swoimi wartościami i pragnieniami, bez potrzeby ciągłego odgrywania roli, która im nie odpowiada".
Strona: http://www.wnieswoimfilmie.pl
Facebook https://www.facebook.com/Wnieswoimfilmie
9 Kobiet w Biznesie z Warszawy: Agnieszka Rogozińska z firmy Szpilka Dla Faceta
Wśród odważnych kobiet biznesu z Warszawy, które zechciały nam opisać swoje historie, znalazła się także Agnieszka Rogozińska. Twórczyni firmy, w której świadczy usługi tylko dla mężczyzn. Jak sama mówi "nie potrafi inaczej, pracuje tylko z mężczyznami". Przez 13 lat pracowała w finansach. Zdobyła tytuł jednego ze 100 najlepszych doradców w Polsce, a wówczas jej kariera zaczęła zwalniać. Stres, ciągła presja na wyniki i pieniądze, w i końcu wypalenie spowodowały problemy zdrowotne i brak chęci kontynuowania tego zawodu. Wówczas przypomniała sobie, że od zawsze uwielbiała sport, a jako nastolatka uprawiała sztuki walki. Właśnie ze sportu oraz ze świata finansów doskonale zna mężczyzn. Wie, z czym oni się borykają oraz jak duże wymagania stawia im współczesny świat.
Szpilka dla Faceta – mentoring biznesowy dla mężczyzn to firma, która powstała z pragnienia pomocy mężczyznom w biznesie. A pomysł ten zrodził się podczas pandemii. Od tamtej pory w Szpilce dla Faceta wspiera mężczyzn w:
- Otwarciu własnego biznesu i odejściu z korporacji
- Sportowców, którzy po karierze sportowej nie mają pomysłu na przyszłość
- Początkujących przedsiębiorców w stworzeniu marki osobistej
- Odzyskaniu czasu dla rodziny
- Przeniesieniu biznesu na wyższy poziom
Facebook: https://www.facebook.com/szpilkadlafaceta
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-urszula-r-497338172
9 Kobiet w Biznesie z Warszawy: Monika Stickel – przedstawicielka Beyond Beauty Club – Simon Ourian MD
Kobietą w biznesie ze stolicy naszego kraju jest także Monika Stickel – żona i matka oraz kosmetyczka z wieloletnim doświadczeniem, która po kilku latach spędzonych w fotelu kosmetycznym postanowiła odmienić swoje życie. Ze względu na pogarszające się zdrowie oraz perspektywę bycia mamą na pełen etat rezygnacja z pracy stacjonarnej stała się dla niej nie tylko koniecznością, ale i szansą na nowe wyzwania.
Zamiast porzucać swoją pasję, zmieniła pracę stacjonarną w sektorze beauty na pracę online, która okazała się również świetną alternatywą dla pracy fizycznej, której niestety nie może już wykonywać. Została partnerką firmy Beyond Beauty Club – Simon Ourian MD, która zdobyła jej serce i zaufanie. Dzięki temu może pomagać kobietom i mężczyznom poczuć się młodziej w swojej skórze. Co więcej, możliwość pracy online sprawia, że buduje katalog klientów z całego świata. Poza sprzedażą kosmetyków spełnia się także jako organizatorka mini eventów w salonach urody. Jest kobietą biznesu z sukcesami, otrzymała wyróżnienie za działalność w sektorze beauty podczas Gali Woman Business.
Facebook: https://www.facebook.com/monika.dabrowska.3194
Instagram: https://www.instagram.com/monika.stickel/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/monika-stickel-8ba44a159/
9 Kobiet w Biznesie z Warszawy: Anna Turowska z firmy Impact
Kolejną kobietą biznesu z Warszawy jest Anna Turowska – certyfikowany mentor biznesowy z tytułem Master of Business Administration uzyskanym na Uczelni WSB oraz Universtytecie Ohio w USA. Od niemal 15 lat wspiera kadry zarządzające średniego i wysokiego szczebla w skalowalności biznesów poprzez wdrożenia procesów operacyjnych. Współpracowała z takimi podmiotami jak Ikea, Pure, Północna Izba Gospodarcza, Uniwersytet Szczeciński, Wasko, Jakon, PGE, TKT Enginiering oraz przedsiębiorcy z sektorów rolnych, przemysłowych i chłodniczych. Jako trener swój warsztat szkoliła pod okiem takich osób jak Tony Robbins, Brian Tracy, Less Brown, Łukasz Milewski, Mateusz Grzesiak i Kamila Rowińska. Współautorka książki "Tygrysy Biznesu Historie Prawdziwe", laureatka takich nagród Kobieta Charyzmatyczna oraz Lider Innowacji Technologicznych. Prywatnie w wieku 26 lat zrealizowała swoje marzenie, jakim była podróż dookoła świata. Pasjonatka nurkowania i podróży backpackerskich. Fanka Dżemu, Bajmu, piłki nożnej oraz polskiej kuchni.
Strona: https://annaturowska.pl
FB: https://m.facebook.com/impactmtpl
Kobiety w biznesie z Polski i zagranicy
To nie koniec naszych biznesowych podróży po świecie, które będą wyjątkową przestrzenią, by poznać inspirujące kobiety w biznesie. Przedstawimy:
- Przedsiębiorcze Polki ze świata
- Kobiety w biznesie z województwa podkarpackiego
- Kobiety w biznesie z województwa świętokrzyskiego
- Kobiety w biznesie z Gdańska
- Kobiety w biznesie z województwa pomorskiego
- Kobiety w biznesie z województwa śląskiego
- Kobiety w biznesie z województwa małopolskiego
- Kobiety w biznesie z województwa mazowieckiego
- Kobiety w biznesie z Krakowa
- Kobiety w biznesie z Wrocławia
- Kobiety w biznesie z województwa łódzkiego
- Kobiety w biznesie z Bydgoszczy
- Kobiety w biznesie z województwa kujawsko-pomorskiego
- Kobiety w biznesie z Katowic
- Kobiety w biznesie z województwa lubuskiego
- Kobiety w biznesie z województwa warmińsko-mazurskiego
- Kobiety w biznesie z Poznania
- Kobiety w biznesie z województwa lubelskiego
a także przedsiębiorcze Polki z kraju i innych zakątków świata. Już niebawem opowiemy światu kolejne historie polskich przedsiębiorczyń.
Przedsiębiorcza Polko – opowiedz swoją historię
Jestem przekonana, że każda historia kobiety w biznesie jest na tyle interesująca i inspirująca, by opowiedzieć ją światu, dlatego gorąco zachęcam, aby dołączyć do grona Kobiet w Biznesie i opowiedzieć swoją historię, która będzie motywacją do działania dla innych kobiet. Wypełnij formularz i zgłoś swój udział w projekcie "Kobiety w biznesie".