Strona główna Lifestyle Akcja społeczna "Tak! Jestem SuperWoman". Dlaczego warto wziąć w niej udział?
Akcja społeczna „Tak! Jestem SuperWoman”

Akcja społeczna "Tak! Jestem SuperWoman". Dlaczego warto wziąć w niej udział?

przez Renata Zielezińska

Warto wspierać wyjątkowe akcje – zarówno te dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Tym razem jedna z nich. Ciekawą ideą jest akcja społeczna pt.: "Tak! Jestem SuperWoman". Dowiedz się, dlaczego warto wziąć w niej udział. Zapraszam na rozmowę z Eweliną Miśko-Pawłowską — radcą prawnym i organizatorką inicjatywy "Tak! Jestem SuperWoman". Portal biznesowy PolecanyBiznes.pl podjął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

 

Jak zrodził się pomysł na ten projekt?

Ewelina Miśko-Pawłowska: Jako prawnik, który pracuje głównie z rozmaitymi problemami ludzi, na co dzień obserwuję, w jak nie idealnym świecie żyjemy. Podczas wieloletniej pracy prawniczej spotkałam się różnymi opowieściami przez życie pisanymi, często niezwykle trudnymi.

Wielokrotnie w swojej pracy zawodowej rozmawiam z kobietami, pracuję z ich problemem, oddaję im dużo swojej energii; dzielę się swoim doświadczeniem zawodowym i kazusami, jakie przepracowałam z innymi, by pokazać, że może zadziać się dobrze, pomimo tego, że im się wydaje, że wszystko, co dobre już je minęło.

Zależało mi, by zachęcić kobiety w ramach Akcji TAK! Jestem SuperWoman do podzielenia się swoją historią, o tym jak życie im "nogę podstawiło" i zmieniło wiele w ich sferze osobistej albo zawodowej, i co ważne jak sobie z tym poradziły.

 

Dlaczego akcja społeczna?

Ewelina Miśko-Pawłowska: Akcja społeczna, bo zależy mi na tym, aby jej zasięgi były szerokie. Niestety uważam, że brak poczucia własnej wartości i sprawczości u wielu kobiet, jest dużym problemem polskiej społeczności żeńskiej. Tak często sobie ujmujemy i godzimy się wbrew sobie na to, co dla nas niekorzystne.

W trudnych historiach, z którymi pracowałam, z biegiem czasu słońce zawsze wychodziło zza chmur. A kobiety, które widziały wcześniej tylko mrok, zaczęły dostrzegać światło w swoim życiu. Doskwierało im jednak niskie poczucie własnej wartości, obniżona samoocena. Niejedna z moich klientek nie dowierzała, wręcz zaprzeczała, kiedy mówiłam jej, że jest świetną babką.

My Polki mamy niestety tendencję do widzenia wszystkiego w czerni i bieli. Nie dostrzegamy odcieni szarości, według statystyk mamy wśród Europejek najniższą samoocenę, uważam, że trzeba z tym pracować i kobiety wzmacniać, inspirować.

 

Do kogo jest adresowana?

Ewelina Miśko-Pawłowska: Akcję adresujemy do kobiet, którym los wywrócił do góry nogami poukładane życie w sposób negatywny. Do kobiet, które taki zakręt życiowy, z różnych powodów przeżyły, ale się nie poddały i aktualnie odczuwają się wzmocnione i czerpią dobrostan życia.

 

Kim jest idealna kandydatka kampanii społecznej Tak! Jestem SuperWoman?

Ewelina Miśko-Pawłowska: To kobieta niezłomna, która pomimo trudności cieszy się życiem.

 

Co jest celem tej akcji?

Ewelina Miśko-Pawłowska: Głównym celem przedsięwzięcia było pomóc polskim kobietom uwierzyć w siebie, w swoją siłę i kobiecość oraz przyznać się przed samą sobą TAK! Jestem SuperWOMAN ! Chciałam, aby swoimi historiami laureatki pozwoliły czerpać siłę innym, a do tego pamiętały, że wspierając, pomagają też sobie.

 

Kto będzie przyznawał nagrody w tym konkursie?

Ewelina Miśko-Pawłowska: Czytelnicy naszego portalu będą mogli oddawać swoje głosy pod opublikowanymi historiami bohaterek, wybranymi przez Kapitułę Akcji. Historie będą publikowane w terminie od 10 do 28 lutego 2023 roku, a głosy będą mogły być oddawane na naszej stronie https://prawokobiet.pl/superwoman/. Co ważne, wśród głosujących również będą 18 marca 2023 roku losowane ciekawe nagrody.

 

A co można wygrać?

Ewelina Miśko-Pawłowska: Dla 3-ech laureatek konkursu, których historia uzyska największą ilość głosów na naszej stronie www.prawokobiet.pl, przewidzieliśmy fantastyczną nagrodę główną w postaci profesjonalnej kobiecej sesji zdjęciowej z udziałem specjalistów od stylizacji. Będziemy dopieszczać laureatki w pięknym wrocławskim wnętrzu, realizując dla nich kobiecą fotograficzną sesję sensualną. Efekty sesji planujemy opublikować na naszej stronie, social media oraz zaprzyjaźnionych kanałach komunikacyjnych, na stronach partnerów, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji.

 

Widziałam, że planowane jest huczne zakończenie akcji. Jak będzie wyglądało?

Ewelina Miśko-Pawłowska: Zgadza się! 😊 Uwieńczeniem akcji społecznej, będzie I Forum Prawo Kobiet, zatytułowane "Kobieco przy kawie o sprawie", które odbędzie się 18 marca 2023 roku we Wrocławiu w Hotelu Śląsk. Celem tego wydarzenia jest zaproszenie kobiet do tego, aby sobie odpuściły swoje ograniczenia, ciężary i pozwoliły sobie żyć pełną piersią, z lekkością i radością.

Podczas wydarzenia nastąpi akcja finałowa naszej kampanii społecznej, podczas której poznamy główne laureatki. W trakcie forum poruszymy wiele ważnych dla kobiet kwestii w zakresie pozytywnej psychologii, seksuologii, relacji, asertywności w relacjach, zarządzania sobą, praw majątkowych.

 

W jaki sposób można zgłosić swój udział?

Ewelina Miśko-Pawłowska: Zgłoszenie można wysłać na e-mail: biuro@prawokoiet.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy: do 31 stycznia 2023 roku. Od dnia 10 do 28 lutego zapraszam serdecznie do oddawania głosów na nasze Super Kobiety. Budujmy razem dobrą moc!

 

Z organizatorką kampanii "Tak! Jestem SuperWoman" Eweliną Miśko-Pawłowską rozmawiała Renata Zielezińska.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz