PolecanyBiznes.plBiznesBiznes w Polsce i na świecieBiznes w Egipcie. Konferencja "Doing Business in Egypt"
Biznes w Egipcie

Biznes w Egipcie. Konferencja "Doing Business in Egypt"

przez Biznesowe materiały prasowe

Egipt to trzecia co do wielkości gospodarka w Afryce, najludniejszy kraj Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, rynek chłonny i wciąż rozwijający się, któremu poświęcona będzie kolejna konferencja biznesowa online z cyklu "Doing Business in…". Dowiedz się, dlaczego warto rozwijać biznes w Egipcie?

 

Dlaczego warto rozwijać biznes w Egipcie?

Podczas konferencji biznesowej "Doing Business in Eygypt" zaprezentowane zostaną następujące tematy:

  • "Biznes w Egipcie – wsparcie dla przedsiębiorców w ekspansji" – Wojciech Marcinkiewicz – Prezes Zarządu Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o.
  • "Wymagania eksportowe – certyfikacja, rejestracja w GOEIC, wytyczne dotyczące etykiet produktowych" – Michał Bogaty – Kierownik Operacyjny – Inspekcje Rządowe i Handel Międzynarodowy, TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.
  • "Egipska etykieta biznesu – czynnik warunkujący międzynarodowy sukces" – Andrzej Łyko – Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji.

 

Sukces biznesowy w Egipcie – sesja pytań i odpowiedzi

Zwieńczeniem konferencji biznesowej "Doing Business in Egypt" jest sesja FAQ, w której zaprezentowane zostaną historie biznesów na rynkach arabskich. Udział w debacie i sesji "Biznesowe success stories" wezmą:

  • Jacek Grad – Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kairze
  • Dariusz Kaszkowiak – Dyrektor ds. biznesu międzynarodowego w Amica Group
  • Justyna Przybysz – Dyrektor Handlowy i Beata Dominiczak – Kierownik Działu Handlowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno Sp. z o.o.
  • Michał Bogaty – Kierownik Operacyjny, TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.
  • Paweł Grądzki – Prezes Zarządu Sea Cargo Operations Sp. z o.o

 

Przewodnik po rynku egipskim dla firm

Egipt jest atrakcyjny dla polskich przedsiębiorców, którzy planują eksport swoich produktów i usług na rynki arabskie. To nie tylko atrakcyjny rynek zbytu towarów i usług, ale także punkt wyjścia do dalszej ekspansji Afryki Północnej. Warto dodać, że Egipt ma strategiczną pozycję w regionie; leży na styku kontynentów afrykańskiego i azjatyckiego oraz sprawuje kontrolę nad Kanałem Sueskim, przez który odbywa się nawet do 15% światowego handlu.

 

Eksport produktów i usług do Egiptu i krajów arabskich

Podczas intensywnej dwugodzinnej konferencji biznesowej pt. "Doing Business in Egypt" otrzymasz cenną wiedzę w pigułce – wszystko, co eksporter wiedzieć powinien. Kwestie procedur importowych, certyfikacji, logistyki, czynników kulturowych przekazane przez ekspertów, przedstawicieli biznesu, którzy z powodzeniem działają na tym rynku.

Szanse na sukces w biznesie w Egipcie mają szczególnie przedsiębiorcy z sektorów: rolno-spożywczego, budowlanego, kosmetycznego, urządzeń mechanicznych i elektrycznych, odnawialnych źródeł energii, ale na tak dużym i chłonnym rynku jest miejsce również dla innych graczy.

W 2021 r. wymiana handlowa osiągnęła najwyższy poziom w historii! Ponad 725 mln USD to skok aż o 25% w stosunku do roku poprzedniego. Polski eksport wyniósł wówczas 417 mln USD. Ubiegły rok był też korzystny dla naszych przedsiębiorców.

Kiedy odbędzie się konferencja "Doing Business in Egypt" i jak wziąć w niej udział?

Wydarzenie biznesowe "Doing Business in Egypt" odbędzie się online już 21 czerwca 2023 o godz. 9:30. Zgłoszenie udziału w webinarze wymaga wcześniejszej rejestracji i przesłania zgłoszenia https://bit.ly/Doing-Business-in-Egypt

Powiązane artykuły

Napisz komentarz