PolecanyBiznes.plBiznesBiznes w Polsce i na świecieBiznes w Grodzisku Wielkopolskim i ranking grodziskich firm
Grodzisk Wielkopolski

Biznes w Grodzisku Wielkopolskim i ranking grodziskich firm

przez Renata Zielezińska

Grodzisk Wielkopolski jest siedzibą wielu przedsiębiorstw produkcyjnych oraz firm z sektora MŚP. To miasto usytuowane jest w Wielkopolsce na szlaku handlowym pomiędzy Poznaniem i Zieloną Górą. Poznaj ranking grodziskich firm i dowiedz się, dlaczego warto prowadzić biznes w Grodzisku Wielkopolskim?

 

Biznes w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualnie w Grodzisku Wielkopolskim istnieje około 2000 firm. Głównie w branżach handlu i usług, a najwięcej jest JDG.

– "Grodzisk Wielkopolski znany i ceniony jest z wody grodziskiej, tradycji piwowarskich oraz produkcji rolnej, w tym głównie branży pieczarkarskiej, a także z dużej liczby firm meblarskich oraz producentów okien PCV" – mówi Piotr Hojan — burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

 

Firmy z Grodziska Wielkopolskiego — ranking

Przedsiębiorcy z Grodziska Wielkopolskiego stworzyli wiele firm, które stały się nieodłącznym elementem lokalnej gospodarki, zyskały również popularność w kraju i poza jego granicami. Przygotowaliśmy zestawienie wyróżniających się na tle konkurencji przedsiębiorstw z Grodziska Wielkopolskiego. Do tego grona zaliczamy na przykład:

 • Amgro — firma stworzona przez Zdzisława Gulika, która zajmuje się naprawami i przeglądem amortyzatorów hydraulicznych oraz ich produkcją.
 • Adriana Factory to firma z tradycją z Grodziska Wielkopolskiego, która od 1989 roku zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych.
 • Djpress Dariusz Dalaszyński to agencja konsultingowa, która powstała w 2009 roku. Świadczy usługi marketingowo-reklamowe. Zajmuje się tworzeniem stron i aplikacji internetowych oraz identyfikacji wizualnej.
 • Pacyna to zakład budowlany z Grodziska Wielkopolskiego, który powstał w 1970 roku. Rodzinną firmę założył Stefan Pacyna, dziś jej właścicielem jest jego syn Dariusz Pacyna. Zakład ogólnobudowlany świadczy usługi z transportowe, dźwigiem, koparko-ładowarką, roboty ziemne, układanie kostki, a także budownictwo mieszkaniowe od A do Z czy robót rozbiórkowych.
 • Opal – firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i montażem nowoczesnych elewacji.
 • Sery Frąckowiak to firma, która od lat produkuje ser smażony według tradycyjnych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To wiodący producent i dystrybutor domowego sera smażonego w Polsce, który oferuje smaczne i zdrowe produkty o prostych składach.
 • Pago to firma, która zajmuje się logistyczną obsługą przedsiębiorstw z sektora żywności mrożonej.
 • Zakłady mięsne Waldi to firma rodzinna, utworzona w 1992 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Sekretem wyjątkowego smaku wyrobów mięsnych tej marki są tradycyjne i pilnie strzeżone receptury, naturalne przyprawy i mięsa od wielkopolskich hodowców. Firma zdobywa wiele nagród i wyróżnień za całokształt produkcji, unikalne walory smakowe i oryginalne receptury.
 • Tavex Logistic to firma z branży logistycznej, która powstała w 2006 roku. Świadczy usługi transportu świeżych i mrożonych towarów i zdobyła ugruntowaną pozycję lidera w transporcie chłodniczym.
 • Holding Hunters Sp. z o.o. sp.k. powstała jako mała rodzinna firma w Grodzisku Wielkopolskim w 1990 roku. Oferuje usługi ochroniarskie, usługi recepcyjne, sprzątanie, zabezpieczenia techniczne i usługi komplementarne.
 • D.T.J. Sp. z o.o. to rodzinna firma, która istnieje od 2002 roku. Zajmuje się przetwórstwem i produkcją najwyższej jakości produktów z tworzyw sztucznych.
 • Indrol – przedsiębiorstwo z 30-letnim doświadczeniem w hodowli i uboju indyków oraz przetwórstwie mięsa indyczego, które wyróżniają nowoczesne zakłady produkcyjne.
 • De Heus – międzynarodowy producent różnorodnych mieszanek paszowych, koncentratów i pasz specjalnych dla zwierząt.
 • Wytwórnia parkietów Dąbex to wiodący producent parkietów i podłóg drewnianych. Polska firma z Grodziska Wielkopolskiego od ponad 60 lat łączy rodzinne tradycje z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi przy wykorzystaniu trendów w zakresie aranżacji wnętrz.
 • Grobud to przedsiębiorstwo stworzone w 1972 roku przez Macieja Mańkowskiego, które zajmuje się produkcją wysokiej jakości okien i drzwi.
 • GoodMills Polska — największy na rynku europejskim producent mąk, który posiada zakłady produkcyjne w 7 krajach, a jeden z nich znajduje się w Grodzisku Wielkopolskim.
 • Maxoilhurtownia motoryzacyjna w Grodzisku Wielkopolskim, która istnieje od 2002 roku.
 • Wytwórnia Cukierków Ada istnieje w Grodzisku Wielkopolskim od 1936 roku. Nadal czerpie z przedwojennych tradycji rzemieślniczych i podtrzymuje tradycje firmy rodzinnej.
 • Tevex to firma transportowa z Grodziska Wielkopolskiego, która istnieje od 2006 roku, a dziś świadczy usługi transportu chłodniczego, paletowego i hakowego.
 • Ansławrodzinna firma z Grodziska Wielkopolskiego, która od 1995 roku dostarcza świeże grzyby, owoce i warzywa.
Grodzisk Wielkopolski

Archiwum UM w Grodzisku Wielkopolskim

Dlaczego warto prowadzić firmę w Grodzisku Wielkopolskim?

O to, dlaczego warto prowadzić biznes w Grodzisku Wielkopolskim, zapytałam włodarza miasta.

– "Stworzyliśmy Uchwałę Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim o tzw. pomocy de minimis, czyli zwolnieniu z podatku dla nowych inwestorów. Staramy się wspierać lokalny biznes poprzez promocję lokalnych produktów w kraju oraz poza jego granicami. Dodatkowo stworzyliśmy profil na portalu Facebook "Grodziski Informator Lokalnych Wydarzeń", gdzie promujemy działalność firm, instytucji, organizacji i instytucji z terenu naszej gminy. Dajemy także możliwość na promocję lokalnych firm podczas licznych wydarzeń kulturalnych, ekologicznych, w postaci stoisk promocyjnych, a także poprzez umożliwienie sprzedaży swoich wyrobów podczas jarmarków wielkanocnych i bożonarodzeniowych" – podkreśla burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

 

Grodzisk Wielkopolski to idealne miejsce dla biznesu

Współczesny Grodzisk Wielkopolski jest siedzibą gminy i stolicą powiatu grodziskiego. Obejmuje obszar ponad 134 km2, który zamieszkuje blisko 20 tysięcy mieszkańców – prawie 15 tys. w samym mieście, a pozostali w 17 wsiach sołeckich. Nowoczesne dziś miasto na miarę XXI wieku, charakteryzuje się dużą ilością małych i średnich przedsiębiorstw. To miejsce, gdzie można atrakcyjnie mieszkać, pracować i wypoczywać.

– "Ulokowanie miejscowości w promieniu zaledwie 10 kilometrów umożliwia dostęp do bogatej oferty produktów ekologicznych oraz rekreacji na świeżym powietrzu. Spokój i bezpieczeństwo, atrakcyjna oferta budownictwa mieszkaniowego o zróżnicowanym standardzie – to podstawowe, choć nie jedyne atuty zachęcające do zamieszkania tutaj. Dodając do tego sieć żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a przy tym atrakcyjne połączenie kolejowe z Poznaniem, ułatwiające dojazd do pracy, szkół lub uczelni oraz dynamicznie rozwijającą się gospodarkę, warto wziąć pod uwagę Grodzisk Wielkopolski jako miejsce do życia, pracy, odpoczynku. Czekamy na Was" – zaprasza włodarz Grodziska Wielkopolskiego.

Piotr Hojan - burmistrz Grodziska Wielkopolskiego

Archiwum UM w Grodzisku Wielkopolskim

Biznes w Grodzisku Wielkopolskim i ranking grodziskich firm — podsumowanie

Grodzisk Wielkopolski, jak widać na powyżej wymienionych przykładach, to skarbnica firm z różnych sektorów gospodarki. Również w tym polskim mieście większość przedsiębiorców to Ci zaliczani do MŚP, a wśród właścicieli firm z Grodziska Wielkopolskiego znajdują się również Ci nagrodzeni w Rankingu Forbes. Wierzę w to, że każdy przedsiębiorca z Grodziska Wielkopolskiego ma intrygującą historię do opowiedzenia światu. Z przyjemnością ją wysłucham i zaprezentuję na łamach popularnego portalu biznesowego. Poznam również historie biznesów z Grodziska Wielkopolskiego, przedsiębiorcze kobiety biznesu z Grodziska Wielkopolskiego, odkryję sekrety sukcesów grodziskich przedsiębiorców oraz innowacyjne firmy z województwa wielkopolskiego.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz