PolecanyBiznes.plBiznesBiznes w Polsce i na świecieBiznes w Stanach Zjednoczonych. Konferencja "Doing Business in USA"
Biznes w Stanach Zjednoczonych

Biznes w Stanach Zjednoczonych. Konferencja "Doing Business in USA"

przez Biznesowe materiały prasowe

Stany Zjednoczone uznawane są za najbardziej atrakcyjny kraj na świecie ze względu na tętniące życiem środowisko biznesowe oraz populację ponad 340 milionów osób. Przedsiębiorcy w USA prowadzą biznesy zupełnie inaczej niż polscy przedsiębiorcy. Planujesz eksport produktów lub usług do Stanów Zjednoczonych? Poznaj najważniejsze aspekty biznesowego savoir-vivre w USA. Weź udział w konferencji i dowiedz się, dlaczego warto rozwijać biznes w Ameryce.

 

Dlaczego warto rozwijać biznes w Stanach Zjednoczonych?

Podczas konferencji biznesowej "Doing Business in USA" zaprezentowane zostaną następujące tematy:

 • "SelectUSA"
 • "Biznes w Stanach Zjednoczonych — jak skutecznie przygotować się do wejścia na rynek amerykański?" – Mateusz Jurczyk, Branch Director Kraków & Katowice American Chamber of Commerce in Poland.
 • "Wsparcie w ekspansji MŚP Zagranicznych Biur Handlowych PAIH" – Krzysztof Grabowski, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nowym Jorku.
 • Sukces biznesowy w USA – sesja pytań i odpowiedzi

Zwieńczeniem konferencji biznesowej "Doing Business in USA" będzie debata i sesja Q&A, podczas której zaprezentowane zostaną historie biznesów na rynku amerykańskim. W debacie i sesji Q&A "Biznesowe success stories" udział wezmą przedstawiciele świata biznesu, którzy spełnili swój amerykański sen:

 • Krzysztof Grabowski, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nowym Jorku
 • Paulina Mieczkowska-Licon, Business Development Manager Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Houston;
 • Justyna Regan, Partner w kancelarii Hinshaw & Culbertson LLP w Chicago;
 • Anna Czerwoniec, prezes zarządu my3Daudio Sp. z o.o.
 • Tomasz Żernicki, współwłaściciel Zylia Sp. z o.o. i my3Daudio Sp. z o.o.
 • Marcin Kowalski, prezes zarządu NGK Pharma Sp. z o.o.
 • Roman Łaźny, prezes zarządu Fabryki Mebli SPIN Sp.J.

 

Przewodnik po rynku amerykańskim dla firm

Jak prowadzić biznes w Ameryce? Stany Zjednoczone to rozległy i bardzo zróżnicowany kraj, wypełniony mnóstwem konsumentów oraz z mnóstwem różnic regionalnych i kulturowych niuansów. USA jest największą gospodarką świata pod względem PKB. Jak wynika z zestawień Światowej Organizacji Handlu to największy importer świata. W ubiegłym roku dla Polski Stany były siódmym rynkiem, na który kierowany był nasz eksport. W roku 2023 państwa Unii Europejskiej wyeksportowały do Stanów Zjednoczonych towary o wartości 502 mld EUR. Stany stały się najważniejszym partnerem eksportowym towarów z UE, odpowiadając za blisko 20% całkowitego eksportu poza strefę UE.

Coraz więcej tam sprzedajemy. Jaki jest więc klucz do sukcesu? Jak prowadzić biznes za oceanem, gdzie szukać partnerów biznesowych? Jakie są szanse i bariery, różnice prawne, podatkowe i kulturowe? Jak ustrzec się problemów prawnych, np. bycia pozwanym przez tamtejsze sądy?

Konferencja "Doing Business in USA"

Kiedy odbędzie się konferencja "Doing Business in USA" i jak wziąć w niej udział?

Wydarzenie biznesowe "Doing Business in USA" odbędzie się online w dniu 21 maja 2024 o godzinie 13:30. Zgłoszenie udziału w webinarze jest bezpłatne. Wymaga jednak wcześniejszej rejestracji i przesłania zgłoszenia: https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/konferencja-online-doing-business-in-the-usa/.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz