PolecanyBiznes.plBiznesBiznes w Polsce i na świecieBiznes w Szwajcarii: konferencja "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii".
Biznes w Szwajcarii

Biznes w Szwajcarii: konferencja "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii".

przez Biznesowe materiały prasowe

Nie ulega wątpliwości, że Szwajcaria jest krajem atrakcyjnym dla polskich przedsiębiorców, szukających zagranicznych rynków zbytu, na przykład ze względu na niskie podatki (najniższe w Europie). Jak prowadzić biznes w Szwajcarii? Poznaj zasady importu towarów do Szwajcarii. Dowiedz się, co jest ważne dla szwajcarskich przedsiębiorców. W trakcie konferencji online "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii" dowiesz się, jak wygląda prowadzenie biznesu w Szwajcarii, a także, na co zwracać uwagę w kontaktach biznesowych z przedsiębiorcami ze Szwajcarii?

 

Eksport produktów i usług do Szwajcarii

Kto powinien wziąć udział w wydarzeniu biznesowym pt.: "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii". Trwająca dwie godziny konferencja biznesowa dostarczy mnóstwo cennej wiedzy w pigułce. Zaplanowano ją z myślą o polskich przedsiębiorcach, którzy planują ekspansję na rynki zagraniczne, a konkretnie chcą rozwinąć swój biznes w Szwajcarii. To jeden z najbogatszych państw świata, kojarzący się z prestiżem i zaufaniem. W ciągu ostatnich 20 lat polski eksport do Szwajcarii wzrósł prawie dziesięciokrotnie! Wysyłamy tam głównie wyroby przemysłowe, elektronikę, meble, elementy wyposażenia wnętrz, tekstylia oraz obuwie. Jakie są aktualne trendy związane z prowadzeniem biznesu w Szwajcarii?

 

Dlaczego warto rozwijać biznes w Szwajcarii?

Podczas konferencji biznesowej "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii" zaprezentowane zostaną następujące tematy:

  • "Biznes w Szwajcarii – wsparcie dla przedsiębiorców w ekspansji" – Wojciech Marcinkiewicz – Prezes Zarządu Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o
  • "Współpraca handlowa ze Szwajcarią – szanse eksportowe, aktualne trendy, wsparcie PAIH" – Łukasz Chrabański – Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH we Frankfurcie nad Menem.
  • "Doing business in Switzerland – co wolno, czego nie wolno i jak eksportować do Szwajcarii" – dr Katarzyna Lasota Heller – Adwokat w Szwajcarii i Polsce, założycielka kancelarii LEXcellence.
  • "Na co zwracać uwagę w kontaktach biznesowych ze Szwajcarami" – Ulrich Schwendimann – Dyrektor Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

 

Sukces biznesowy w Szwajcarii – sesja pytań i odpowiedzi

Zwieńczeniem konferencji biznesowej "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii" będzie debata i sesja Q&A, podczas której zaprezentowane zostaną historie biznesów na rynku Szwajcarskim. W debacie i sesji Q&A "Biznesowe success stories w Szwajcarii" udział wezmą:

  • Andrzej Łyko – Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji
  • Łukasz Chrabański – Kierownik ZBH Frankfurt
  • dr Katarzyna Lasota Heller – Managing Partner LEXcellence
  • Ulrich Schwendimann – Dyrektor Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej
  • Przedstawiciele biznesu działający w Szwajcarii

 

Przewodnik po rynku szwajcarskim dla firm

Szwajcaria leży w centrum Europy i chętnie nawiązuje współpracę handlową z krajami Unii Europejskiej. Znana jest z zegarków, czekolady, serów oraz wyrobów lokalnych, które charakteryzują się niepowtarzalną jakością. Szwajcarski rynek cechuje otwartość, lokalny potencjał oraz silne marki. Rozważając eksport produktów FMCG do Szwajcarii, warto przyjrzeć się trendom żywieniowym w tym kraju, a wyliczyć wśród nich można regionalizm, zrównoważony rozwój i ekologię oraz internacjonalizację.

Szwajcarscy konsumenci chętnie sięgają po produkty bio czy kosmetyki premium znanych marek. Przed robieniem biznesu ze szwajcarskimi przedsiębiorcami warto poznać różnice międzykulturowe. Na przykład w Szwajcarii w złym tonie będzie podkreślanie wyższości w hierarchii. Szwajcarscy przedsiębiorcy są nastawieni na długofalową współpracę. W negocjacjach z nimi istotne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne, punktualność i kontakt wzrokowy.

konferencja "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii"

Kiedy odbędzie się konferencja "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii" i jak wziąć w niej udział?

Konferencja biznesowa "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie w Szwajcarii" odbędzie się online w dniu 25 października 2023 o godzinie 10:00. Zgłoszenie udziału w webinarze jest bezpłatne. Wymaga jednak wcześniejszej rejestracji i przesłania zgłoszenia: https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/konferencja-online-porozmawiajmy-o-zagranicznym-biznesie-szwajcaria/.

 

Biznes w Polsce i na świecie

Na najlepszym portalu biznesowym PolecanyBiznes.pl poruszamy mnóstwo tematów ważnych dla przedsiębiorców, a wśród nich:

Powiązane artykuły

Napisz komentarz