Strona główna BiznesBiznes w Polsce i na świecie Biznes w Tucholi i ranking tucholskich firm
Biznes w Tucholi i ranking tucholskich firm

Biznes w Tucholi i ranking tucholskich firm

przez Renata Zielezińska

Tuchola to miasto w województwie kujawsko-pomorskim i stolica Borów Tucholskich. Tucholscy przedsiębiorcy zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach i plebiscytach biznesowych. Podczas biznesowej podróży po Tucholi powstał ranking tucholskich firm. Dowiedz się, dlaczego warto prowadzić biznes w tym pięknym mieście na Kaszubach.

 

Biznes po tucholsku

Na terenie miasta i gminy Tuchola aktualnie firmy prowadzi 1100 przedsiębiorców. Najczęściej są to firmy z branży budowlanej, handlowej, usługowej i transportowej. Podobnie jak w innych częściach kraju, także w Tucholi najwięcej jest jednoosobowych działalności gospodarczych. Pod kątem nowatorstwa warto zwrócić uwagę na firmę ZPU Tomasz Bystroń. Jest to prawdopodobnie jedyna firma w Polsce zajmująca się produkcją pawilonów handlowych na stoiska tematyczne. Jej wyroby można obejrzeć m.in. na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu.

 

Biznes w Tucholi

– "Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą inwestycyjną naszej gminy. Jesteśmy niewielkim samorządem z ogromnym potencjałem i ambitnym podejściem do rozwoju. Położenie na terenie jednego z największych kompleksów leśnych i miano Tucholi jako stolicy Borów Tucholskich zdecydowanie predysponuje nas jako idealną lokalizację dla inwestycji w sektorze turystyki i rekreacji. Jednak nie tylko w tej branży przedsiębiorcy mogą liczyć na dogodne warunki do rozwoju swojego biznesu. Z powodzeniem funkcjonują u nas również m.in. zakłady i firmy cukiernicze, przemysłu

Burmistrz Tadeusz Kowalski, fot. Urząd Miejski w Tucholi

Burmistrz Tadeusz Kowalski, fot. Urząd Miejski w Tucholi

drzewnego, maszynowego i hydraulicznego. Należymy również do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki której mikro, małe, średnie i duże firmy mogą liczyć na atrakcyjne warunki do rozwoju oraz kompleksowej obsługi inwestycyjnej. Jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych przedsiębiorców w Tucholi. Proponujemy atrakcyjne tereny i dobrą, konstruktywną współpracę z naszym samorządem, wpierającą rozwój biznesu na Kaszubach. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony www.tuchola.pl. W zakładce Biznes znajdą Państwo najważniejsze informacje. Zapraszam do kontaktowania się z nami i umówienia spotkania, podczas którego osobiście przedstawimy korzyści płynące z ulokowania biznesu w naszej gminie" – podkreśla Tadeusz Kowalski, Burmistrz Tucholi.

 

Ranking tucholskich firm

Przedsiębiorcy z Tucholi stworzyli wiele imponujących firm, które wpisały się w krajobraz lokalnej gospodarki. Przygotowaliśmy zestawienie wyróżniających się na tle konkurencji firm z Tucholi.

 • Sekwoja Gardenrodzinna firma z Tucholi zajmująca się profesjonalnym projektowaniem i zakładaniem ogrodów.
 • ZPU Tomasz Bystroń – jedyny w Polsce producent pawilonów handlowych na stoiska tematyczne oraz tucholska firma świadcząca usługi transportu międzynarodowego.
 • Zakład Produkcji Spożywczej "Skwierawski" zajmuje się przetwarzaniem grzybów i owoców runa leśnego pochodzących z Borów Tucholskich oraz oferuje przetwory z owoców. To firma z tradycjami, która powstała w 1989 roku. Tucholskie przedsiębiorstwo oferuje nalewki, konfitury i inne przetwory z żurawiny, borówki, jagody, maliny, aronii, wiśni, czarnej porzeczki oraz przetwory z grzybów, miody, nektary i kosze upominkowe. Firma Skwierawski z Tucholi otrzymała wiele nagród i wyróżnień.
 • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Irenka" to rodzinna firma z Tucholi, stworzona w 1990 roku. Oferuje odzież i obuwie robocze oraz artykuły BHP dla wielu branż.
 • MW Styl Meble – kolejna rodzinna firma z Tucholi, która powstała w 2006 roku. Zajmuje się sprzedażą mebli, świadczy usługi transportowe oraz tworzy meble na wymiar, dopasowane do trzeb klienta.
 • Heban Domy z drewna Sp. z o.o. to jedna z tucholskich firm, której początki sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. W 1996 roku powstała marka Heban – nowoczesne przedsiębiorstwo specjalizujące się w budowie i sprzedaży domów drewnianych o konstrukcji szkieletowej. Firma oferuje domy drewniane, szkieletowe, pasywne i energooszczędne, które buduje zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami m.in. w Norwegii, Francji, Danii czy Szwecji.
 • Z.P.U.H. HYLMET Spółka Jawna – polski producent nowoczesnych pomp hydraulicznych i olejowych do ciągników. Tucholska firma powstała w 1991 roku, a dzięki nieustanemu rozwojowi i wykorzystywaniu nowych technologii może stosować rozwiązania, które budują konkurencyjność marki.
 • Siedlisko Gacanek zlokalizowane niedaleko Tucholi to wyjątkowe miejsce na wypoczynek w samym centrum Borów Tucholskich. Gospodarstwo agroturystyczne i regionalna galeria sztuki to wyjątkowa przestrzeń to wypoczynku, która gwarantuje spokój i bezpośredni kontakt z naturą. To wyjątkowe miejsce zachwyca tradycyjną architekturą, która nawiązuje do XVII-wiecznej zagrody borowiackiej. Dzięki temu siedlisko niemal naturalnie wpisuje się w naturę.
 • Łuczniczka Sp. z o.o.polski producent czekolad z Tucholi, który istnieje od niemal 30 lat. Z pasją i zaangażowaniem tworzy czekolady i pralinki, które zachwycają smakiem i rozpieszczają. Oferuje również ręcznie robione cukierki czekoladowe, pralinki rzemieślnicze, które powstają w tucholskiej fabryce czekolady i stanowią czekoladowe arcydzieła.
 • AFPRO FILTERS SP. Z O.O. to tucholskie przedsiębiorstwo, które powstało w 1979 roku. Niemal od początku istnienia jest wiodącym producentem filtrów powietrza na rynku międzynarodowym.
 • Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej Hydrotor S.A.polski producent elementów hydrauliki siłowej z Tucholi, który zajmuje się również obróbką elementów wielkogabarytowych.
 • Piekarnia-Cukiernia Zakryś z Tucholi powstała w 1919 roku, a jej twórcą był Rudolf Strzelecki. Rodzinna firma istnieje od ponad 100 lat i jest prowadzona z pasją i zamiłowaniem do tradycji już przez czwarte pokolenie.
 • Studio reklamy Design z Tucholi w województwie kujawsko-pomorskim świadczy usługi reklamowe od 2009 rok. Projektuje i drukuje elementy identyfikacji wizualnej, gadżety reklamowe, akcesoria dekoracyjne i odzież.

Biznes w Tucholi i ranking tucholskich firm

 

Biznes w Tucholi – podsumowanie

Z powyższego artykułu jasno wynika, że Tuchola jest siedzibą wielu firm – innowacyjnych, rodzinnych i z tradycjami. Biznesowa podróż po Tucholi była dla mnie niezwykle owocna, gdyż pozwoliła poznać wiele innowacyjnych firm z województwa kujawsko-pomorskiego. Moim zdaniem każdy przedsiębiorca z Tucholi i okolic ma własną historię z morałem, którą warto opowiedzieć światu. To nie koniec odkrywania tucholskich firm, kobiet biznesu z Tucholi czy kaszubskich biznesów.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz