PolecanyBiznes.plBiznesMęski BiznesBiznesy polskich piłkarzy

Biznesy polskich piłkarzy

przez Renata Zielezińska

Kariera piłkarska trwa bardzo krótko. Przezorni polscy piłkarze inwestują zarobione pieniądze w budowanie własnych firm. Na portalu ludzi biznesu PolecanyBiznes.pl przygotowaliśmy zestawienie biznesów polskich piłkarzy. Poznaj biznesy Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Arkadiusza Milika, Grzegorza Krychowiaka, Bartosza Bereszyńskiego, Sławomira Peszko i Kamila Kosowskiego.

 

Biznesy polskich piłkarzy: Robert Lewandowski 

Robert Lewandowski jest nie tylko znakomitym piłkarzem, ale także prawdziwym rekinem biznesu. Dzięki pieniądzom, które zarabia na boisku i udanym inwestycjom może pochwalić się wraz ze swoją żoną, Anną Lewandowską miejscem w rankingu 100 najbogatszych Polaków. Małżeństwo tworzy wspólnie agencję marketingową Stor9_, która współpracuje z markami tj.: HBO, Empik, Sephora, BMW i Martini. Lewandowski jest również współwłaścicielem domu mediowego RL Media oraz posiada udziały w spółce, która zajmuje się nieruchomościami – RL Management. Warto również wspomnieć, że zainwestował w aplikację, pozwalającą na sprzedawanie i kupowanie odzieży używanej – LESS, spółkę z preparatami rolniczymi, wytwórnię Movie Games, tworzącą gry sportowe oraz firmę Samurai Labs, która za pomocą sztucznej inteligencji walczy przemocą w internecie. W 2021 roku ,,Lewy" otworzył własną restaurację Nine’s, w której rolę szefa kuchni pełni Tadeusz Muller – syn Magdy Gessler.

 

Biznesy polskich piłkarzy: Wojciech Szczęsny 

Wojciech Szczęsny ze swoją żoną, Mariną Łuczenko-Szczęsną dogaduje się świetnie nie tylko w życiu prywatnym, ale także na polu biznesowym. Zarobione pieniądze od lat inwestują przede wszystkim w nieruchomości, znajdujące się w całej Europie. Kupują domy, mieszkania i apartamenty, które wykańczają, a następnie oferują na wynajem lub sprzedaż. Wojciech czuwa nad wszystkim głównie od strony formalnej, natomiast piosenkarka zajmuje się projektowaniem i wystrojem luksusowych wnętrz.

 

Biznesy polskich piłkarzy: Arkadiusz Milik 

Arkadiusz Milik, napastnik Juventusu Turyn od 2018 roku z powodzeniem prowadzi swoją restaurację o chwytliwej nazwie ,,Food&Ball". Mieści się ona w katowickiej galerii handlowej Libero. Oprócz wyśmienitej kuchni, lokal posiada cocktailbar, w którym serwowane są najróżniejsze alkohole. Miejsce z pewnością spodoba się najbardziej zagorzałym kibicom, gdyż wnętrze wypełnione jest wielkimi telewizorami, na których można oglądać sportowe rozgrywki. Dodatkowo, Arkadiusz wraz ze znanym gamerem Patrykiem ,,Rojo" Rojewskim pracuje nad stworzeniem nowej platformy przeznaczonej do organizowania turniejów e-sportowych – Day of Duel.

 

Biznesy polskich piłkarzy: Grzegorz Krychowiak 

Zamiłowanie Grzegorza Krychowiaka do klasycznego stylu i elegancji zaowocowało w 2018 roku powstaniem jego własnej marki garniturów o nazwie Balamonte. Prowadzone przez niego salony mody znajdują się w Warszawie oraz Poznaniu. W ofercie znajdziemy najwyższej jakości garnitury i koszule szyte na miarę, a także już gotowe inne części garderoby. Oprócz tego Krychowiak prężnie inwestuje w różnorodne biznesy, między innymi w nieruchomości, prywatną klinikę medyczną, sklep ze zdrową żywnością Biogol, firmę fotowoltaiczną GK4 Energia oraz markę kosmetyków naturalnych Lajuu Men. Warto wspomnieć, że niedawno uruchomił platformę LinkBall.me, której zadaniem jest znajdywanie i rozwijanie młodych talentów piłkarskich.

 

Biznesy polskich piłkarzy: Bartosz Bereszyński 

Bartosz Bereszyński, nazywany jedną z gwiazd tegorocznego mundialu w Katarze, przyznał kiedyś w wywiadzie, że poszukuje rozwojowego biznesu, który pozwoliłby mu zabezpieczyć przyszłość rodziny. W związku z tym, w 2018 roku zainwestował w aplikację Royals App. Jest to platforma społecznościowa skierowana do bogatych singlów i singielek. Dzięki niej mogą nawiązywać nowe znajomości i promować luksusowy styl życia. Ku zdziwieniu wszystkich, aplikacja największą popularnością cieszyła się w okresie pandemii.

 

Biznesy polskich piłkarzy: Sławomir Peszko

Przez długi czas Sławomir Peszko kojarzony był z tym, że lubi się napić. Postanowił wykorzystać ten fakt w pozytywny sposób i wszedł w biznes alkoholowy. Pierwsza próba okazała się jednak fiaskiem, gdyż Peszko zainwestował pół miliona w piwo, którego nie zdążył sprzedać ze względu na bardzo krótki termin ważności. Mimo niepowodzenia, piłkarz w 2020 roku ponownie związał się z branżą alkoholową. Wystartował z własną markę wódki ,,Peszko", która okazała się świetnym chwytem marketingowym.

 

Biznesy polskich piłkarzy: Kamil Kosowski 

Jeśli w Tłusty Czwartek będziesz w okolicy Bielsko-Białej, koniecznie wybierz się do ,,Naszej Pączkarni" znajdującej się przy ulicy 11 Listopada. Prowadzi ją były reprezentant Polski w piłce nożnej – Kamil Kosowski. Jak sam przyznaje, pomysł otwarcia lokalu podsunął mu dobry znajomy, który już posiadał podobną pączkarnię. Chętnie zapoznał go z właścicielem marki, z którym ,,Kosa" w ekspresowym tempie rozpoczął współpracę. Pączki serwowane są przez samego Kamila, jego żonę i innych pracowników, a wybór smaków jest ogromny.

 

Podsumowując, Robert Lewandowski powiedział kiedyś, że ,,doskonałą motywacją w drodze do wyznaczonego celu są inni ludzie – tacy, którzy ten cel osiągają." W nawiązaniu do tych słów, możemy śmiało stwierdzić, że polscy piłkarze są bez wątpienia takimi osobami. Nie tylko na boisku, ale i w świecie biznesu nie boją się podejmować ryzykownych decyzji, a po każdej porażce podnoszą się i walczą dalej.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz