PolecanyBiznes.plBiznesCopywriter to zawód przyszłości. Jak zarabiać na pisaniu tekstów?
copywriter-to-zawod-przyszlosci-jak-zarabiac-na-pisaniu-tekstow-polecany-biznes.pl-1.jpg

Copywriter to zawód przyszłości. Jak zarabiać na pisaniu tekstów?

przez Renata Zielezińska
Artykuł sponsorowany

Copywriter to jeden z najdynamiczniej rozwijających się zawodów w obecnych czasach. Dzieje się tak ze względu na duże zapotrzebowanie, możliwość pracy jedynie zdalnej i rozwój rynku internetowego. Jest to dość specyficzna profesja, gdyż copywriterów nie kształcą żadne szkoły, uczelnie. Nie ma też żadnych egzaminów zawodowych pozwalających oficjalnie zostać copywriterem. Teoretycznie może nim zostać każdy, jednak potrzeba odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Sprawdź, czym jest pisanie tekstów, jak można na tym zarabiać i dlaczego warto zostać copywriterem. Przygotowałam kompendium wiedzy o zarabianiu na pisaniu tekstów.

 

Kim jest copywriter?

Copywriter to osoba pisząca różnego rodzaju treści na zamówienie. To zdecydowanie zawód przyszłości, który daje możliwość zarabiania w domowym zaciszu. Najlepsi copywriterzy każdego dnia przygotowują treści publicystyczne, specjalistyczne i opiniotwórcze. Piszą opisy produktów i kategorii do sklepów, teksty na stronę internetową, artykuły na blogi i portale, a także newslettery, tutoriale czy e-booki. Sama specjalizuję się w copywritingu SEO, oznacza to, że piszę teksty intrygujące dla czytelnika oraz przyjazne dla wyszukiwarek. Można oferować usługi copywritingu dla firm jako freelancer, szukać pracy jako copywriter lub prowadzić własną działalność gospodarczą.

 

Dlaczego copywriter to zawód przyszłości?

Popyt na unikalne, wysokiej jakości i dobrze napisane treści rośnie z roku na rok. Po pandemii wiele firm zrozumiało, że obecność w internecie jest niezbędna. W związku z tym popyt na tworzenie dobrych artykułów z wielu powodów nadal będzie wzrastał. Powstają ciągle nowe strony i sklepy internetowe, które trzeba zapełnić treścią. Poza tym firmy zaczynają promować się w artykułach sponsorowanych. To świetne rozwiązanie, które przynosi mnóstwo korzyści. Wspiera pozycjonowanie, buduje wizerunek eksperta czy wzmacnia świadomość marki. Artykuły sponsorowane, prowadzenie firmowego bloga oraz influencer marketing i współpraca z blogerkami to najprostsze formy promocji firmy. W każdej z nich pomoże wprawny copywriter, który przygotuje treści na zamówienie dostosowane idealnie do twojej branży, grupy docelowej i twoich potrzeb.

 

Zalety pracy jako copywriter

W dzisiejszych czasach wiele osób marzy o tym, aby zostać copywriterami. Błędnie sądzą, że to zajęcie dla każdego, które wymaga jedynie posiadania komputera. Istnieją jednak pewne predyspozycje, którymi musi wykazywać się dobry i polecany copywriter. Poza pasją do pisania, wnikliwością i intuicją, w codziennej pracy jako copywriterka wykorzystuję mnóstwo narzędzi, które pozwalają mi stworzyć atrakcyjne dla czytelnika treści, które porywają tłumy oraz doskonale naturalnie się pozycjonują.

Niezaprzeczalnie praca jako copywriter niesie mnóstwo korzyści. Wiele osób błędnie myśli, że nie jest to wymagająca praca. Choć teoretycznie nie trzeba spełniać żadnych formalnych warunków, to umiejętność pisania doskonałych tekstów jest niezbędna. Profesja ta daje możliwość zatrudnienia w różnych miejscach, pracy zdalnej z każdego miejsca na świecie. Zawód copywritera daje możliwość zarabiania i samodzielnej pracy.

W zależności od wiedzy i umiejętności zarobki copywritera mogą być bardzo różnorodne. Rozpoczynają się od 8 zł za tysiąc znaków, a najlepsi w branży zarabiają nawet 50-80 złotych netto za tysiąc znaków.

 

Jak zostać copywriterem i jak zarabiać na pisaniu tekstów?

Wiele osób marzy o pracy jako copywriter. Chcą pracować zdalnie w zaciszu własnego domu. W jaki sposób zostać profesjonalnym copywriterem? Poza umiejętnością pisania warto nieustannie doskonalić warsztat pisarski oraz zgłębiać tajniki copywritingu i copywritingu SEO. Prowadzę własny biznes i pracuję w zawodzie copywriterki od 2012 roku. Mnóstwo informacji na ten temat znajdziesz na blogu o copywritingu SposobyNaZycie.pl. Kursy copywritingu i szkolenia o najlepszych copywriterów do doskonałe rozwiązanie. Niemniej jednak szalenie istotna jest umiejętność pisania treści dla czytelnika i wyszukiwarek. Ciekawą opcją, która pozwala zdobyć doświadczenie i sporo się nauczyć, jest staż lub nauka u doświadczonego copywritera.

Zarabianie na pisaniu artykułów na zamówienie to świetna propozycja dla mam czy studentów oraz dla wszystkich innych osób. Istnieją portale dla copywriterów, które pozwalają zdobyć pierwsze i kolejne zlecenia osobom mniej doświadczonym. Portale dla freelancerów także pozwalają znaleźć klientów. Dobrym pomysłem, by rozpocząć pracę w zawodzie copywritera, jest także współpraca z agencjami marketingowymi.

Powiązane artykuły

2 komentarze

Kamila 2022-11-18 - 15:39

Dziękuję za te porady. Jestem początkującą copywriterką.

Odpowiedz
Mia 2022-11-18 - 15:40

Lubię pisać, ale obawiam się, że w tym zawodzie zarobki są zbyt małe a konkurencja zbyt duża

Odpowiedz

Napisz komentarz