PolecanyBiznes.plWiadomości biznesoweDigitalizacja zmienia biznes [RAPORT]
Digitalizacja zmienia biznes

Digitalizacja zmienia biznes [RAPORT]

przez Biznesowe materiały prasowe

W swoim najnowszym poradniku, zatytułowanym "Przyszłość dokumentów jest cyfrowa" Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium, przedstawia narzędzia, które usprawniają realizację cyfrowej transformacji. Przybliża korzyści, jakie przynosi cyfrowe przetwarzanie i przechowywanie dokumentów. Podaje także – sprawdzone w biznesowej praktyce – nowoczesne rozwiązania szczególnie przydatne w zarządzaniu firmą. W jaki sposób digitalizacja zmienia biznes?

 

Czym jest cyfryzacja biznesu?

Cyfryzacja biznesu bywa postrzegana jako przedsięwzięcie drogie i wymagające gruntownych zmian w działaniu firmy. Tymczasem proces ten można rozpocząć w prosty sposób, bez ponoszenia znacznych kosztów i angażowania zespołu informatyków. Na początku cyfrowej drogi warto, chociażby sięgnąć po elektroniczny podpis. Użytkownicy doceniają zwłaszcza jego mobilną wersję, którą można uzyskać w pełni zdalnie, dzięki identyfikacji online. Odnosząc się do konkretnych wyzwań biznesowych, Fundacja Cyberium opracowała praktyczny przewodnik skierowany do przedsiębiorców, w którym prezentuje sprawdzone rozwiązania, oparte na technologii.

 

Przewodnik dotyczący cyfryzacji w biznesie

– "Cyfryzacja, w tym przejście na cyfrowy obieg dokumentów, pozwala przedsiębiorstwu przyspieszyć procesy, redukować koszty, prowadzić bardziej precyzyjną analizę danych i usprawniać obsługę. Pomaga w osiąganiu większej efektywności, przyczyniając się tym samym do zwiększenia konkurencyjności na rynku. Firmy, które inwestują w cyfrową transformację, mają większe szanse na długoterminowy sukces" – komentuje Dorota Dublanka, Prezes Fundacji Cyberium.

 

Biznes w Polsce i na świecie pod szyldem paperless

Pierwszym krokiem w kierunku cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa jest zwykle zastosowanie narzędzi umożliwiających digitalizację w zakresie obiegu dokumentów. Efektywnym wsparciem firmowych procesów w tym obszarze są usługi kwalifikowanego podpisu elektronicznego i firmowej pieczęci elektronicznej, szczególnie istotne dla korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur, a także elektroniczna archiwizacja z wykorzystaniem Trwałego Nośnika.

 

Cyfryzacja firmy z korzyścią dla firmy i planety

– "W dzisiejszych realiach biznesowych działanie w duchu koncepcji paperless stało się koniecznością dla każdej nowoczesnej firmy, bez względu na jej wielkość. Korzyści uzyskiwane dzięki rezygnacji z papieru to nie tylko zmniejszenie kosztów obsługi dokumentów papierowych – w tym czasu i zasobów zużywanych na drukowanie, kopiowanie, podpisywanie, stemplowanie, przesyłanie i archiwizację. To także konkretne benefity dla środowiska naturalnego: oszczędność wody, prądu i papieru. Cyfryzacja może więc przynieść jednocześnie korzyści dla firmy i ulgę dla planety" – podkreśla Sylwia Gajderowicz, Wiceprezes Fundacji Cyberium.

 

Raport dotyczący cyfryzacji dokumentów w biznesie

Papierowe dokumenty, tradycyjne metody komunikacji i powolne procesy przechodzą do przeszłości. Wymagania i preferencje klientów ewoluują w stronę cyfryzacji i automatyzacji – teraz czas na ruch po stronie przedsiębiorców. Raport “Przyszłość dokumentów jest cyfrowa", polecany przedsiębiorcom szczególnie w kontekście regulacji dotyczących KSeF, można pobrać ze strony:

 

Źródło: newseria.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz