PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweDyskusja nt. zrównoważonych modeli biznesowych w Ambasadzie Brytyjskiej
Relacja z dyskusji nt. zrównoważonych modeli biznesowych w Ambasadzie Brytyjskiej

Dyskusja nt. zrównoważonych modeli biznesowych w Ambasadzie Brytyjskiej

przez Biznesowe materiały prasowe

W dniu 15 listopada 2023 roku Ambasada Brytyjska w Warszawie i AICPA & CIMA zorganizowały seminarium pt. "Sustainable Business Models" (zrównoważone modele biznesowe), podczas którego odbyły się dwie prelekcje eksperckie oraz panel dyskusyjny. Wydarzenie otworzyła Anna Clunes, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zrównoważone modele biznesowe wpływają na biznes.

 

Zrównoważony rozwój w biznesie

– "Kwestie zrównoważonego rozwoju mają coraz większy wpływ na światową gospodarkę. Nabierają rozpędu zarówno w zakresie ustanowienia spójnych, kompleksowych, międzynarodowych standardów, jak i rosnącego zapotrzebowania inwestorów na bardziej wszechstronną definicję wartości biznesowej. Liderzy biznesu i finansów stoją przed wyzwaniem przygotowania organizacji do zmieniających się warunków rynkowych" – mówił podczas swojej prezentacji pierwszy z prelegentów, Dr Jeremy Osborn, FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA.

 

Przykłady dobrych praktyk w europejskich firmach

Następnie Dr Andrew Mountfield, Senior Research Fellow, Lead Oxford Rethinking Performance Initiative, Saïd Business School, University of Oxford przytoczył szereg przykładów i dobrych praktyki stosowanych przez europejskie firmy na podstawie projektów badawczych przeprowadzonych na Uniwersytecie Oksfordzkim. Zasiadł też w panelu dyskusyjnym obok Piotra Dmuchowskiego, Wiceprezesa Zarządu PZU TFI, Justyny Zasowskiej, FCMA, CGMA, CFO i Członka Zarządu OBI Polska oraz Magdaleny Cumanis, ACMA, CGMA, Dyrektora Relacji Inwestorskich i ESG w CIECH S.A.

 

Nowe modele biznesowe

Paneliści podzielili się z uczestnikami cennym doświadczeniem z zakresu wdrażania praktyk ESG w organizacjach i wiedzą nt. tworzenia nowych modeli biznesowych. Wydarzenie "Sustainable Business Models", którego patronami były Polskie Stowarzyszenie ESG i Krajowa Izba Gospodarcza stworzyło również forum do dyskusji o wpływie zrównoważonego rozwoju na biznes, roli, jaką profesja finansowa odgrywa w tym zakresie, oraz potrzebie rozwoju kompetencji.

Relacja z dyskusji nt. zrównoważonych modeli biznesowych w Ambasadzie Brytyjskiej

Relacja z dyskusji nt. zrównoważonych modeli biznesowych w Ambasadzie Brytyjskiej

Saïd Business School Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz AICPA & CIMA opracowały program dla kadry zarządzającej "ESG and Sustainable Financial Strategy", który ma na celu zapewnienie specjalistom z dziedziny księgowości i finansów umiejętności niezbędnych do zarządzania organizacjami w odpowiedzi na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. Jest on oferowany w formule sześciotygodniowego kursu online, a wśród zaangażowanych w stworzenie go osób znajdują się światowej klasy eksperci, CEOs i CFOs dużych korporacji oraz liderzy firm księgowych, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą nt. aktualnych praktyk i wyzwań rynkowych.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz