Spis treści
ESG w globalnym biznesie to nie modny trend. Zaostrzone wymogi dotyczące raportowania zrównoważonego rozwoju dla przedsiębiorstw będą dotyczyć także polskich MŚP. Podczas konferencji online "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie: eksport a ESG" dowiesz się, z jakimi wymaganiami musi mierzyć się biznes podczas realizacji celów ESG oraz jak dzięki temu wzmocnić konkurencyjność na rynkach zagranicznych. ESG w globalnym biznesie!
ESG w globalnym biznesie
W dzisiejszym ekspresowo zmieniającym się świecie biznesu wymogi i zasady związane ze środowiskiem naturalnym społeczeństwem i zarządzaniem (ESG) są bardzo wysokie i istotne. Stały się jednym z najważniejszych elementów strategii w przedsiębiorstwach i organizacjach na całym świecie, które myślą przyszłościowo. Wpływają na kształtowanie polityki firmy czy decyzje inwestycyjne. Na nowo definiują kwestię odpowiedzialności w biznesie.
Strategia ESG w biznesie
Wypracowanie i zaprojektowanie strategii ESG dziś już jest koniecznością dla wszystkich firm i przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać i rozważają ekspansję na rynki zagraniczne. Zrównoważony rozwój w działalności biznesowej stanie się kolejnym czynnikiem oceny ofert, obok ceny czy jakości.
Dlaczego wdrożenie ESG w biznesie to absolutny must-have?
Podczas konferencji biznesowej "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie: eksport a ESG" zaprezentowane zostaną następujące tematy:
- "Realizacja celów ESG — wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się biznes" – Joanna Dargiewicz-Rożek i Marta Biernacka — członkinie zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG.
- "ESG a wzmacnianie konkurencyjności na rynkach zagranicznych – wsparcie PAIH" – Justyna Lipczyńsk, Manager Regionu Europa Północna, Departament Eksportu PAIH S.A.
- "Zielona strategia biznesu — case study: rynek norweski" – Martalena Eriksen, kierownik zagranicznego Biura Handlowego w Oslo.
- "Przepisy dotyczące należytej staranności w łańcuchu dostaw – case study: rynek niemiecki" – Anna Polańska, Business Development Manager Zagranicznego Biura Handlowego we Frankfurcie nad Menem.
- "Czy ESG jest dla MŚP – jak ośrodki Enterprise Europe Network wspierają w przechodzeniu na zrównoważoną stronę mocy?" – Agnieszka Ozimkowska, specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju i doradztwa MŚP, regionalny ośrodek Enterprise Europe Network, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny.
Obowiązek raportowania ESG
Zmiany w raportowaniu, które mają zachęcić do podejmowania zrównoważonych działań w obszarach społecznej odpowiedzialności, ochronny środowiska i ładu korporacyjnego zwiększają liczbę przedsiębiorstw, które zostaną objęte obowiązkowym raportowaniem niefinansowym. Mają dotyczyć także firm współpracujących w ramach łańcuch dostaw, czyli polskich MŚP.
Dlaczego warto zadbać o zrównoważony rozwój w biznesie?
Od ekspertów podczas webinaru "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie: eksport a ESG" dowiesz się m.in.:
- Jakie działania są niezbędne dla wzmocnienia konkurencyjności na rynkach zagranicznych, w tym głównie na rynkach niemieckim i skandynawskim?
- W jaki sposób ESG przekłada się na możliwości eksportu towarów i pozyskiwania zagranicznych zleceń?
- Jakie zmiany przyniesie dyrektywa CSRD i kogo dotyczy i gdzie szukać wsparcia w tym obszarze?
Kiedy odbędzie się webinar "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie: eksport a ESG" i jak wziąć w nim udział?
Konferencja biznesowa "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie: eksport a ESG" odbędzie się online w dniu 23 kwietnia 2024 o godzinie 10:00. Zgłoszenie udziału w webinarze jest bezpłatne. Wymaga jednak wcześniejszej rejestracji i przesłania zgłoszenia. Zorganizowana jest w ramach cyklu spotkań biznesowych Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Więcej o webinarze przeczytasz: https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/konferencja-online-eksport-a-esg/.