PolecanyBiznes.plBiznesBiznes TatyGentlemen’s Business Group promuje kulturę gentlemeńską w kręgach biznesowych
męski klub biznesowy Gentlemen's Business Group

Gentlemen’s Business Group promuje kulturę gentlemeńską w kręgach biznesowych

przez Renata Zielezińska

Istnieje wiele klubów dla przedsiębiorców i klubów kobiet biznesu. Kilka miesięcy temu w Polsce powstał klub biznesowy dla mężczyzn. Czym jest Gentlemen’s Business Group i w jaki sposób zamierza promować kulturę gentlemeńską w kręgach biznesowych? Zapraszam do lektury wywiadu z przedstawicielami szczecińskiego stowarzyszenia biznesmenów.

 

Czym jest Gentlemen’s Business Group? Kiedy i w jakich okolicznościach zrodziła się jego historia?

Gentlemen’s Business Group to szczecińskie stowarzyszenie promujące kulturę gentlemeńską w kręgach biznesowych. Nasza historia rozpoczęła się w roku 2022, gdy grupa zaprzyjaźnionych przedsiębiorców postanowiła stworzyć platformę do wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów w luźnej i przyjaznej atmosferze. Dużą inspiracją były dla nas angielskie kluby gentlemanów.

 

Na czym polega promowanie kultury gentlemeńskiej w kręgach biznesowych?

Promowanie kultury gentlemeńskiej w kręgach biznesowych to dla nas budowanie relacji opartych na zaufaniu, szacunku i współpracy. Jako Gentlemen’s Business Group organizujemy regularne spotkania w różnych lokalizacjach, gdzie zapraszamy ciekawych gości ze świata biznesu. Podczas spotkań można nie tylko poszerzać swoją wiedzę i nawiązywać nowe kontakty, ale także odpoczywać i spędzać czas w dobrym towarzystwie.

 

Kto może wstąpić w szeregi Gentlemen’s Business Group?

Dołączyć do nas może tylko osoba zaproszona przez obecnego członka stowarzyszenia. Kandydat powinien spełniać cztery kryteria:

 • jest mężczyzną;
 • prowadzi własną działalność gospodarczą lub zajmuje stanowisko kierownicze w firmie;
 • podziela wartości stowarzyszenia;
 • został zaakceptowany przez pozostałych członków Gentlemenów.

 

męski klub biznesowy Gentlemen's Business Group

 

Poznaj przedstawicieli stowarzyszenia Gentlemen’s Business Group

 • Arkadiusz Faliński – prezes stowarzyszenia Gentlemen’s Business Group, właściciel DOF-House Holding, członek zarządu NMSzczecin (projektowanie i wykończenie pod klucz) i DOF-House Invest (gotowe apartamenty pod inwestycje), deweloper (Szczecińska Grupa Deweloperska, Golden Home Developer i GWF Invest), inwestor, rentier.
 • Krzysztof Pietrusewicz – wiceprezes i skarbnik stowarzyszenia Gentlemen’s Business Group, właściciel Vertigo Studio Reklamy (marketing i reklama, od projektu do efektu), współwłaściciel Pietrusewicz nieruchomości (inwestycje i obsługa nieruchomości, biuro pośrednictwa Grand House), Co-founder BEE Automate, inwestor m.in. giełdowy.
 • Marcin Gromadka – członek zarządu stowarzyszenia Gentlemen’s Business Group, właściciel Margi Apartments (zarządzanie najmem krótkoterminowym), deweloper (Golden Home Developer i Diacorp), inwestor.
 • Krzysztof Syrekprzedsiębiorca, ekspert od automatyzacji procesów biznesowych i marketingowych, Co-founder BEE Automate, właściciel Muzeum Szczecin w PRL.
 • Paweł Skotnicki – mistrz ubezpieczeń na życie, inwestor, autor książki "Polak mądry przed szkodą", wieloletni zdobywca tytułu MDRT, wykładowca, szkoleniowiec.
 • Kamil Lachera – inwestor, przedsiębiorca, członek zarządu spółki Szczecińskie Nieruchomości (specjalizującej się w obrocie nieruchomościami gruntowymi).
 • Patryk Trzaskoma – deweloper (Trzaskoma Development), przedsiębiorca, inwestor.
 • Aleksander Szymański – właściciel Bubble Tea Pod Wieżą, pośrednik Multi nieruchomości.
 • Łukasz Stucki – właściciel Pralnia Eko, prowadzi wiele biznesów w branży tekstylnej.
 • Bartek Woźniak – deweloper, przedsiębiorca, inwestor.
 • Artur Gac – właściciel firmy Gac Projekt (projektowanie, nadzór i wykonawstwo instalacji sanitarnych) oraz inspektor nadzoru inwestycyjnego SEC.
 • Jan Bielec – inwestor, przedsiębiorca, fliper, partner Flixhome, były członek zarządu Plonpharm.
 • Daniel Makowski – właściciel Champion Invest, przedsiębiorca, inwestor na rynku nieruchomości.
 • Michał Karbowniczyn – właściciel Dom Finansów MK (finanse i dotacje, nieruchomości pośrednictwo i ubezpieczenia, strukturyzacja przedsiębiorstw)
 • Grzegorz Gębka – doradca podatkowy, właściciel kancelarii.
 • Aleksander Socha – członek zarządu stowarzyszenia Gentlemen’s Business Group – ekspert rynku wynajmu maszyn w Europie Centralnej, Dyrektor Zarządzający w firmie Ramirent (grupa Loxam) – największej firmie rentalowej w Europie. Wykładowca i Trener na studiach MBA oraz studiach podyplomowych.
 • Łukasz Marszałek – przedsiębiorca, inwestor, współwłaściciel LM Capital Group (rynek zielonej energii, rynek finansowy, finansowanie dłużne dla przedsiębiorstw).
 • Grzegorz Karapuda – członek zarządu stowarzyszenia Gentlemen’s Business Group – przedsiębiorca, właściciel nadmorskiego hotelu Villa Hoff, producent drzewek choinkowych Ale Choinki, inwestor na rynku nieruchomości.
 • Michał Chrzanowski – lekarz specjalista pediatrii, współwłaściciel przychodni Family, oraz koordynator ds. medycznych MediArch.
 • Rafał Ratuszniak – osteopata i fizjoterapeuta, właściciel gabinetów w Niemczech i Szczecinie.
 • Piotr Śmieja – założyciel FlixHome – domy prefabrykowane, Red Snake – folie grzewcze oraz Fundacji Czyste Powietrze.
 • Grzegorz Nowaczyk – adwokat, właściciel kancelarii.
 • Kamil Lesiuk – przedsiębiorca, inwestor, inżynier budownictwa, założyciel i CEO MANILO – Generalne Wykonawstwo Inwestycji Budowlanych, właściciel CML GROUP – Nieruchomości, Ubezpieczenia.
 • Paweł Kostkiewicz – przedsiębiorca, założyciel House Energy – fotowoltaika, oraz Balwatt España – handel międzynarodowy, współwłaściciel Globo High – rusztowania.

 

Jakie są korzyści i zalety z członkostwa w stowarzyszeniu?

Zalety są wieloaspektowe. Po pierwsze, członkowie Gentlemen’s Business Group mają dostęp do wyjątkowych wydarzeń i atrakcyjnych ofert od partnerów stowarzyszenia. Po drugie, możemy rozwijać swoje umiejętności i kompetencje, dzięki szkoleniom, warsztatom i mentoringowi. Po trzecie, korzystamy z sieci kontaktów i rekomendacji innych, co przynosi nam nowe możliwości.

 

Z czym wiąże się przynależność w Gentlemen’s Business Group?

Przynależność do naszej grupy biznesowej wiąże się z zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Jesteśmy zobowiązani do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach i do wspierania kolegów. Członkowie powinni przestrzegać zasady etyki kodeksu stowarzyszenia. Gentlemeni reprezentują wizerunek i markę stowarzyszenia, dlatego powinni dbać o jakość swojej pracy i relacje z otoczeniem.

 

Jak efektywnie wykorzystać możliwości, jakie oferuje Gentlemen’s Business Group?

Trzeba być otwartym i proaktywnym. Oznacza to inicjować i utrzymywać kontakt z innymi członkami, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, pytać o radę i pomoc, proponować współpracę i rekomendować usługi.

 

męski klub biznesowy Gentlemen's Business Group

 

Jakie macie plany na przyszłość?

Nasze plany na przyszłość są ambitne i ekscytujące. Chcemy rozszerzać naszą działalność na inne miasta i regiony Polski, aby połączyć się z większą liczbą gentlemanów. Zamierzamy również organizować większe i bardziej prestiżowe wydarzenia, takie jak konferencje, gale czy wyjazdy. Pragniemy także współpracować z innymi organizacjami i instytucjami, które promują podobne wartości i cele.

 

Na moje pytania odpowiedzieli Arkadiusz Faliński, Krzysztof Pietrusewicz i Grzegorz Karapuda.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz