PolecanyBiznes.plPorady BiznesoweHome office: przygotuj domowe biuro na jesień
przygotuj domowe biuro na jesień

Home office: przygotuj domowe biuro na jesień

przez Renata Zielezińska

Krótsze dni, chłodniejsze poranki i wieczory we wrześniu zwiastują nadejście jesieni. To także idealna okazja, by przygotować domowe biuro na nową porę roku. Jak urządzić biuro do home office jesienią, aby stać się najlepszym pracownikiem tego sezonu? Poznaj nasze wskazówki.

 

Posprzątaj i uporządkuj

Zapracowani przedsiębiorcy, którzy z pewnością żonglują wieloma priorytetami, mogą gromadzić dokumenty, ulotki i gadżety reklamowe. Łącząc prowadzenie biznesu z macierzyństwem, dokładnie rozumiem, co przechodzisz. Czasem są to karteczki samoprzylepne, innym razem poczta, którą muszę przejrzeć lub stosy ulotek i wizytówek z kontaktami z wydarzeń biznesowych. Wszystko to może podnosić poziom stresu, obniżać kreatywność i produktywność podczas pracy.

 

Uzupełnij wyposażenie biura

Zajrzyj do swojego biurka i sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne przybory biurowe – papier, długopis, dziurkacz, zapas kartonów i taśm – jeśli wysyłasz firmowe przesyłki. Zaopatrz się w zapasowy tusz do drukarki i inne produkty niezbędne do codziennej pracy.

 

Kwiaty doniczkowe w home office

Niezbędnym elementem domowego biura są rośliny doniczkowe. Poza tym, że oczyszczają powietrze, to także regulują wilgotność w pomieszczeniu, obniżają poziom stresu, zmniejszają zmęczenie i ułatwiają zapamiętywanie. Zielone rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze z toksyny i usuwają zapachy.

 

Zadbaj o zapach w domowym biurze

Naukowcy dowodzą, że zapachy wpływają na nasz mózg. Mogą poprawiać kreatywność i produktywność, odprężać mózg oraz przyspieszać rozwiązywanie problemów. Naturalne zapachy takie jak na przykład olejki aromaterapeutyczne nie tylko pozytywnie nastrajają, ale w zależności od wyboru konkretnego olejku mogą pobudzać, poprawiać nastrój, relaksować czy poprawiać koncentrację. Olejki można stosować w dyfuzorze lub kominku aromaterapeutycznym albo w postaci świec zapachowych.

 

Świece i jesienne dekoracje do biura

Świece jesienią w home office wprowadzą ciepłą atmosferę. Wyglądają elegancko, a ich płomienie relaksują i koją. Dobrym pomysłem jest ustawienie kilku świec w biurze jako dekoracja, która będzie doskonale nastrajać. Atmosferę w home office stworzysz, dekorując biuro dyniami, bukietami z liści i jesiennych kwiatów, jarzębiną i innymi jesiennymi dekoracjami.

 

Zadbaj o komfort w home office jesienią

Pracując w domowym biurze, warto dbać o swój komfort. Polecam ciepłe kapcie (stopy marzną podczas pracy przed komputerem), a także ciepły sweter i skarpety albo wełniany koc. Nie zapomnij o gorących napojach. Kawa i herbata z dodatkiem rozgrzewających przypraw doskonale smakują podczas pracy jesienią w domowym biurze i ułatwiają wykonywanie codziennych czynności w firmie.

przygotuj domowe biuro na jesień

Praca w domu dla jednych jest błogosławieństwem dla innych przekleństwem. Dla mnie to doskonałe rozwiązanie, ponieważ mogę spełniać się zawodowo i opiekować dziećmi (w razie potrzeby wyjść z pracy, by odebrać dzieci ze żłobka lub przedszkola). Wiele osób twierdzi, że pracując w domu, łatwo się rozprasza – robiąc przerwy na sprzątanie, kawę czy gotowanie obiadu. Zadbanie o odpowiednią atmosferę w home office sprawi, że twój biznes przyspieszy tej jesieni. Stwórz przytulne miejsce do pracy w domowym biurze, aby poprawić produktywność i osiągać zawrotne wyniki w swoim biznesie.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz