PolecanyBiznes.plWiadomości biznesoweI edycja programu mentoringowego Startup Launchpad
Program mentoringowy dla startupów Startup Launchpad

I edycja programu mentoringowego Startup Launchpad

przez Biznesowe materiały prasowe

Zapewnienie młodym firmom technologicznym kontaktu z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami w celu wymiany wiedzy, doświadczeń oraz ewentualnych zasobów to główny cel nowego programu mentoringowego Startup Launchpad, który wystartował właśnie we Wrocławiu.

 

Co to jest projekt Startup Launchpad?

Startup Launchpad to program mentoringowy dla wrocławskich startupów na wczesnym etapie rozwoju. Jest skierowany do nowych startupów z pomysłem na biznes, którym jednak brakuje przychodów lub finansowania. To 3-miesięczny program mentoringowy dla młodych przedsiębiorców, w którego trakcie we współpracy doświadczonym mentorem rozwiną projekty biznesowe.

 

Do kogo skierowany jest program mentoringowy Startup Launchpad?

Startup Launchpad został zaprojektowany z myślą o startupach, w których pracują minimum 2 osoby i posiadają opracowaną koncepcję biznesową. Znają swoją grupę docelową i jej problemy, jednak nie mają jeszcze przychodów. To propozycja dla tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali własnej firmy lub firma nie działa jeszcze rok na rynku.

 

Mentorzy w programie dla startupów Startup Launchpad

Ekspertami tegorocznej edycji zostali twórcy wrocławskich startupów:

 • Jakub Karkocha – LightApply,
 • Karol Bocheński – Buylando,
 • Ernest Szydelski – Hustro,
 • Mateusz Piwnicki – Rating Capitan,
 • Krzysztof Nyczka – Medu,
 • Mateusz Zimoch – Trasee.
Program mentoringowy dla startupów Startup Launchpad

fot. Artur Ciachowski

Mentee w programie mentoringowym Startup Launchpad 2023

Do projektu zgłosiło się aż 18 startupów, jednak ostatecznie zakwalifikowało się ich sześć:

 • Unitem Mower,
 • KRAFTLY,
 • SuperviSee,
 • Staffect,
 • 71Debt,
 • Therapist for You.

 

Przebieg programu mentoringowego dla startupów Startup Launchpad

Inauguracja pierwszej edycji programu mentoringowego dla startupów Startup Launchpad miała miejsce 29 czerwca 2023 roku w inQUBE. Jej celem było połączenie uczestników i mentorów. Przez najbliższe trzy miesiące młodzi przedsiębiorcy będą regularnie spotykać się z wybranym mentorem, który pomoże im rozwinąć ich projekt biznesowy. Wyniki ich wspólnych działań poznamy w październiku podczas oficjalnego zakończenia programu. Organizatorami programu mentoringowego są Startup Wrocław oraz inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który powstał w celu wspierania aspiracji biznesowych studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT.

Program mentoringowy dla startupów Startup Launchpad

fot. Artur Ciachowski

Współpracuje z zespołem ekspertów z różnych dziedzin. Są to zarówno naukowcy, jak i praktycy biznesu, którzy wspierają merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą. inQUBE to także nowoczesna przestrzeń biurowa i eventowa, będąca miejscem spotkań, pracy i nauki oraz stanowiąca część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz