PolecanyBiznes.plBiznesBiznes MamyIdealne pomysły na biznes w 2023 roku. Dochodowe nisze

Idealne pomysły na biznes w 2023 roku. Dochodowe nisze

przez Renata Zielezińska

Jedną z cech wielu biznesów, które odniosły sukces, jest to, że trafiły akurat do niszy, w której nie odnalazły wysokiej konkurencji. Dzięki temu mogły w pełni skupić się na rozwijaniu swojej działalności. W efekcie przyniosły wysokie zyski swoim właścicielom. W jaki sposób trafić w niszę rynkową w 2023 roku?

 

Pomysł na biznes — dochodowe nisze 2023 roku

Poniżej przedstawiono kilka pomysłów na dochodowy biznes w bieżącym roku kalendarzowym, które jeżeli zostaną wykreowane w innowacyjny sposób, mogą naprawdę sporo zmienić na rynku.

 

Sprzedaż e-commerce

Chociaż sprzedaż internetowa nie jest niczym nowym, cały czas jest to jeden z bardziej dochodowych pomysłów na własną firmę. Z powodu coraz szybciej rosnącej cyfryzacji życia, więcej transakcji przeprowadzanych jest w sklepach internetowych niż w tych tradycyjnych. Zanim otworzy się tego rodzaju sklep, warto wykorzystać istniejące rozwiązania, które umożliwią wydajne zarządzanie zamówieniami oraz umożliwią bezpieczne płatności online. Trzeba także zaplanować strategię marketingową, która przedstawi usługę lub produkt wybranym odbiorcom. Dodatkową możliwością jest także korzystanie z popularnych platform sprzedażowych.

 

Dropshipping

Dropshipping to szczególny rodzaj sprzedaży internetowej, który nie wymaga posiadania hurtowni oraz obsługi zamówień. Właściciel biznesu opartego o ten model e-commerce dba jedynie o świadomość marki, reklamę oraz marketing. Dropshipping to świetny pomysł na pierwsze kroki w biznesie lub dodatkową działalność biznesową, która zapewni dywersyfikację dochodu w firmie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule pt.: Dropshipping świetnym sposobem na biznes.

 

Tworzenie unikalnego rękodzieła

Kluczem do sukcesu jest posiadanie unikalnego asortymentu, a nic nie sprawdza się lepiej niż właśnie rękodzieło. Jest to pojęcie na tyle szerokie, że zmieści się w nim ceramika, biżuteria czy nawet odzież. W obecnych czasach konsumenci coraz mocniej doceniają produkty autorskiego pochodzenia, które wykonano z materiałów wysokiej jakości.

Sprzedaż tego rodzaju produktów z łatwością można połączyć z prowadzeniem sklepu internetowego oraz budowaniem biznesu, o czym pisaliśmy już w artykułach pt.:

 

Konsultacje SEO

Optymalizacja treści dla wyszukiwarek także należy do przyszłościowych sposobów na zarabianie pieniędzy. Coraz więcej firm pragnie dotrzeć do klienta i poszukuje specjalistów, którzy im to umożliwią. Dzięki temu można kreować nowe strategie optymalizacji stron dla konkretnego klienta. Wiedza o słowach kluczowych oraz ich wpływie na pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach i wyniki sprzedaży dla niejednej firmy okaże się nieoceniona.

 

Usługi Wirtualnej Asystentki

Wirtualna asystentka to zawód, który z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W zależności od umiejętności oraz potrzeb firm, instytucji oraz przedsiębiorstw zdalne sekretarki zajmują się sprawami kadrowymi, księgowymi, IT, zdalną obsługą biura, marketingiem, public relations, copywritingiem, social mediami sprzedażą czy obsługą klienta. Outsourcing usług Wirtualnej Asystentki to świetne rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb każdej firmy. Współpraca B2B na godziny to opcja korzystna dla mniejszych firm, większe przedsiębiorstwa najczęściej decydują się na wynajem Wirtualnej Asystentki na kilka lub kilkanaście dni w miesiącu, współpracę przy wybranych projektach lub stałą miesięczną współpracę abonamentową. Wirtualna asystentka to nieoceniona pomoc w każdej firmie, która odciąży w wielu kwestiach. Dowiedz się więcej na ten temat:

 

Usługi copywritingu

Po pandemii wzrosła świadomość firm. Teraz przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że obecność online jest niezbędna. Szczególnie w przypadku tych, którzy poważnie myślą o swoim biznesie. Aby zyskać wyższe pozycje w wyszukiwarkach, ale także stworzyć unikalny głos marki, który wyróżni ją na tle konkurencji, dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy ze zdolną i polecaną copywriterką, która przygotuje wszelkie niezbędne treści na zamówienie dla firm. A dodatkowo dopasuje je do potrzeb klienta docelowego oraz medium, w którym mają się pojawić. Najlepsi copywriterzy nie tylko doskonale posługują się językiem pisanym i oczarowują słowami czytelnika, ale także wykazują bieżącą znajomość zasad SEO. A pasja, wiedza, umiejętności i doświadczenie sprawiają, że tworzą doskonałe teksty, które dobrze się czyta oraz które świetnie sprzedają. Temat copywritingu, który jest moją pasją, opisałam w artykułach pt.:

 

Sprzątanie przestrzeni mieszkalnej lub biurowej

Tego rodzaju biznes skazany jest na sukces, gdyż zawsze znajdą się klienci, którzy będą potrzebowali usług firmy sprzątającej. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani i zapracowani, dlatego również w 2023 roku popyt na usługi sprzątania będzie ogromy. Tego rodzaju działalność w dużej mierze opierać się będzie na sieci zadowolonych klientów i marketingu szeptanym, toteż warto zadbać o wysoką jakość usług.

 

Powiązane artykuły

Napisz komentarz