PolecanyBiznes.plWiadomości biznesoweIV edycja programu edukacyjno-rozwojowego TOP Women w e-biznesie
Program edukacyjno-rozwojowy-dla-kobiet-biznesu

IV edycja programu edukacyjno-rozwojowego TOP Women w e-biznesie

przez Biznesowe materiały prasowe

Trwają zapisy do IV edycji projektu TOP Women w e-biznesie. To bezpłatny, edukacyjno-rozwojowy programu projekt w formule on-line, dzięki któremu kobiety robią odważny krok w kierunku życiowej zmiany – otwierają firmy, zmieniają pracę, zdobywają nowe kompetencje, po prostu stawiają na siebie. Dowód? Do trzech edycji programu, łącznie zgłosiło ponad 3000 kobiet z Polski i z zagranicy, wydano około 700 certyfikatów, a absolwentki programu otworzyły i dalej rozwijają swoje biznesy, dzieląc się doświadczeniem i zachęcając inne kobiety do udziału w projekcie, który może odmienić ich życie.

 

Kobiety chcą prowadzić własne biznesy – potrzebują tylko zachęty i konkretnego wsparcia!

Jak wynika z raportu badania, przeprowadzonego przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research na zlecenie Nest Banku i Fundacji Kobiety e-biznesu, głównym powodem, dla którego kobiety otwierają lub chcą otworzyć firmę, jest chęć bycia niezależną. Zadeklarowało tak ponad 41% aktualnych i aż 59% przyszłych przedsiębiorczyń, które wzięły udział w badaniu. Wśród innych motywacji znalazły się chęć pracy na własnych zasadach, perspektywa lepszych zarobków, czy większa swoboda oraz możliwość samorozwoju. Ponadto aż 64% łącznie – obecnych i przyszłych przedsiębiorczyń zadeklarowało, że to ich marzenie. To, czego obawiały się najbardziej to, że nie poradzą sobie z prowadzeniem działalności, stracą pieniądze, nie odnajdą się w zmieniających się przepisach. Obawy te nie zatrzymują ich jednak przed wejściem do świata biznesu. I choć nadal znamienny jest zdecydowanie większy udział mężczyzn w stosunku do kobiet prowadzących działalność, to coraz częściej biznes ma kobiecą twarz. Kobiety chcą rozwijać się biznesowo – potrzebują po prostu większej zachęty, mentoringowego i merytorycznego wsparcia, o czym świadczy właśnie bardzo duża liczba zgłoszeń do programu.

 

Top Women w e-biznesie…więcej niż szkolenie

Program Top Women w e-biznesie jest właśnie odpowiedzią na realne potrzeby i obawy kobiet dotyczące ich zawodowej przyszłości. Powstał z inicjatywy Fundacji Kobiety e-biznesu, której założycielki wspierają kobiety w edukacji, dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem, budują wspierającą i inspirującą się kobiecą społeczność. Ich celem było stworzenie dobrego jakościowo kursu szkoleniowego dla kobiet. Udało się. Co więcej, nie jest to kolejne szkolenie, podczas którego zdobywasz tylko wiedzę dot. prowadzenia biznesu online, rozwinięcia kompetencji w tym obszarze, czy poznania najważniejszych narzędzi, które mają Ci w tym pomóc. To projekt, dzięki któremu naprawdę zrozumiesz, na czym polega prowadzenie biznesu, dowiesz się jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce m.in. dzięki warsztatom i case studies specjalistów z różnych branż, przejdziesz także wizerunkową metamorfozę, która doda Ci pewności siebie. Będziesz też miała możliwość poznania ciekawych ludzi i wymiany doświadczeń, a atmosfera naszych spotkań jest naprawdę wyjątkowa i inspirująca! Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu.

Połączenie tych wszystkich elementów i wysoka jakość szkolenia, możliwe są m.in. dzięki zaproszeniu do programu ekspertów i szkoleniowców ze znanych firm i organizacji takich jak: Allegro, Nest Bank, Paczka Orlen, PAIH Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Przelewy24, Future Collars, Hebe, Ziaja, Sky-shop, Bateau, Polska Izba Gospodarki elektronicznej.

 

Przedsiębiorczość wśród kobiet

– "Cieszymy się, że możemy brać udział w kolejnej edycji programu Top Women. Allegro od 20 lat ułatwia zakupy w sieci i promuje przedsiębiorczość. Pracujemy nad innowacjami, aby jednocześnie ułatwiać zakupy kupującym oraz wspierać firmy w prowadzeniu ich działalności biznesowej. W kobietach drzemie ogromny potencjał przedsiębiorczości i rozwoju. Kilkaset kobiet biorących udział w poprzednich edycjach programu jest tego najlepszym przykładem, a dla nas motywacją do kontynuowania działań edukacyjnych. Udostępniając im narzędzia, dzieląc się wiedzą doświadczeniem, chcemy je wspierać w tworzeniu biznesów online, które mogą przynieść im nie tylko konkretny zysk, ale także satysfakcję" – mówi Marta Mikliszańska, dyrektorka do spraw publicznych i ESG w Allegro.

 

Kobiety w biznesie

– "Potrzebujemy więcej kobiet w biznesie, ponieważ to właśnie one stanowią potężną siłę napędową dla naszej gospodarki. Statystyki pokazują, że już teraz kobiety prowadzą 1/3 małych firm w Polsce. Jednak, aby osiągnąć pełen potencjał, musimy zapewnić im równe szanse i wsparcie. Wyliczenia EIGE (European Institute for Gender Equality) wyraźnie wskazują, że wyrównanie szans kobiet i mężczyzn w perspektywie do 2050 r., dałoby w Unii Europejskiej 10,5 mln dodatkowych miejsc pracy i wzrost PKB per capita o nawet 10 proc. To dowód na to, że kobiety nie tylko przyczyniają się do sukcesów indywidualnych firm, ale także do naszego ogólnego dobrobytu i rozwoju gospodarczego. Dlatego dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy aktywnie wspierać udział kobiet w biznesie, aby stworzyć bardziej dynamiczny i zrównoważony krajobraz ekonomiczny. Jak wyraźnie pokazują te dane, kobiety mają moc! Dlatego warto dołączyć do programu, warto poszerzyć swoją wiedzę i rozwijać się w kierunku, który nas interesuje. Razem zmieniajmy rzeczywistość" – podkreśla Magdalena Zajkowska, wiceprezes Zarządu Nest Banku.

Po raz kolejny ambasadorką programu jest Małgorzata Ohme, jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek oraz dziennikarek w Polsce. Od lat wspiera i motywuje kobiety do rozwoju i działania.

 

250 miejsc dla przedsiębiorczych kobiet w projekcie Top Women w e-biznesie

Do udziału w programie zgłosić się może każda kobieta niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia, która potrzebuje zmiany. To bezpłatny projekt od kobiet dla kobiet, które marzą o własnym biznesie, mają na niego pomysł, ale nie wiedzą, jak zacząć bądź szukają pomysłu na siebie. To również dobra propozycja dla przedsiębiorczych kobiet, które chcą zmienić zawód, rozwinąć markę osobistą, zdobyć nowe kompetencje, także cyfrowe i poznać inne osoby, które wspierają, inspirują i motywują.

 

Top Women w e-biznesie – dla kogo jest ten projekt?

Myślisz, tak to projekt idealny dla mnie i co dalej? Wystarczy wysłać zgłoszenie, w którym przedstawisz swoją motywację – przekonasz, że ten program jest właśnie dla Ciebie. Dlaczego jest to warunek konieczny? Z każdą edycją rośnie liczba zainteresowanych kobiet – do ostatniej edycji zgłosiło się prawie 800 kobiet na 250 dostępnych miejsc. Potrzebne jest zatem kryterium wyboru. Pomysłodawczyniom projektu zależy na tym, żeby wzięły w nim udział kobiety, które są najbardziej przekonane i w 100% chcą wykorzystać możliwości, jakie daje im ten program. Zgłoszenia można wysyłać do 14.01.2023 roku.

 

Opinie o programie Top Women w e-biznesie

Zastanawiasz się, czy to projekt dla Ciebie? Przeczytaj opinie uczestniczek o programie Top Women w e-biznesie, które dziś realizują swoje cele, spełniają zawodowe marzenia, nabrały pewności siebie.

– "Girl Power to hasło, które mogłoby stać się głównym hasłem reklamowym tegorocznej edycji programu Top Women w e-biznesie. Dziewczyny dla dziewczyn przygotowały wyjątkowy (bo wirtualny) wielotygodniowy obóz treningowy, którego celem była edukacja, wzajemne wsparcie i pomoc w rozwijaniu własnej przedsiębiorczości. Fundacja Kobiety e-biznesu stworzyła wspaniałe środowisko inspirujących pomysłów, niebywałych biznesów i przedsiębiorczych kobiet biznesu. Tutaj nie było słowa "nie", tylko zawsze pojawiało się pytanie: "Jak możemy Ci pomóc, by przekuć Twoje marzenia w sukces". Ogromna energia i motywacja płynęła z każdego modułu, a zajęcia były stworzone w taki sposób, że odnalazły się tam zarówno Panie, które już wiedzą coś na temat biznesu online, ale również te, które swoje pierwsze kroki mają przed sobą" – podsumowuje projekt Daria Waśkowiak, absolwentka minionej edycji.

Uczestniczki często w swoich opiniach podkreślają, że oprócz zdobycia solidnej i praktycznej wiedzy, przeszły wewnętrzną przemianę, poznały ciekawe osoby, z którymi mogły dzielić się obawami, doświadczeniami, pomysłami a dzięki wzajemnej motywacji udało się im się zrobić krok w kierunku zmiany.

– "Program edukacyjno-rozwojowy TOP Women w e-biznesie, to była dla mnie nie tylko fantastyczna przygoda, do której zbierałam się 2 lata, to także ogrom zdobytej wiedzy, kolebka emocji oraz nowe znajomości Udział w programie wpłynął pozytywnie na moją motywację do ruszenia z miejsca po przestoju spowodowanym różnymi zawiłościami losu. Dzięki wsparciu Organizatorek, Partnerów Programu, Uczestniczkom Top Women, zyskałam większą pewność siebie i odwagę, aby podjąć kolejne kroki w moim nowym życiu zawodowym. Zauważyłam, że nie tylko ja borykam się z wieloma problemami czy wątpliwościami. W czasie trwania programu rozpoczęłam tworzenie swojej marki osobistej, jako Towarzyszka Biznesu. Zaczęłam na poważne zajmować się tym, nad czym ciężko pracowałam i szkoliłam się ostatnie kilka miesięcy" – opowiada Justyna Bratek, która wzięła udział w jego III edycji.

 

Program IV edycji Top Women w e-biznesie – jeszcze więcej praktyki

Tegoroczny cykl szkoleń, podobnie jak poprzednie, obejmuje 7 weekendowych sesji on-line, prowadzonych przez profesjonalistów, którzy znają najnowsze trendy oraz rozwiązania dla biznesu. Program zakłada praktyczne wykorzystanie wiedzy przekazywanej przez prowadzących wykłady ekspertów. Uczestniczki będą pracować na konkretnych przykładach – metodą warsztatową, otrzymają też możliwość testowania poznanych narzędzi. Będą na "żywo" uczyć się jak tworzyć stronę www na Wordpress, budować sklep internetowy na platformie Sky-Shop oraz poznają wsparcie Allegro dla sprzedawców.

Nauczą się, jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić e-biznes, zaprojektować samodzielnie własną stronę internetową oraz zbudować platformę skutecznie sprzedającego sklepu internetowego. Poznają tajniki kreowania profesjonalnego wizerunku marki oraz budowania jej świadomości za pośrednictwem social mediów. Zdobędą umiejętność promowania swojej witryny w wyszukiwarce oraz wykorzystywania narzędzi do mierzenia efektywności działań w on-line. Każda z uczestniczek, która ukończy kurs, otrzyma certyfikat oraz pakiet narzędzi od Fundacji i Partnerów, które pomogą w ich przyszłych biznesach.

 

Jak zgłosić udział do VI edycji programu Top Women w e-biznesie?

Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie: https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen/.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz