PolecanyBiznes.plLifestyleJak przedsiębiorcy planują spędzić Boże Narodzenie?
Jak przedsiębiorcy planują spędzić Boże Narodzenie?

Jak przedsiębiorcy planują spędzić Boże Narodzenie?

przez Biznesowe materiały prasowe

Większa mobilność Polaków, atrakcyjne oferty i zmiany stylu życia powodują, że część przedsiębiorców nie spędza Bożego Narodzenia w domu, celebrując rodzinne spotkania w mniej tradycyjny sposób – wyjeżdżając. W ciągu roku kalendarzowego ludzie biznesu pracują intensywnie. Dla wielu z nich czas Świąt Bożego Narodzenia to moment odpoczynku i wytchnienia. Jak przedsiębiorcy planują spędzić najbliższe święta w sezonie 2023/2024?

 

Jak przedsiębiorcy planują spędzić Święta Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie kojarzymy z rodzinnymi spotkaniami, wspólnym kolędowaniem i choinką. Jednak trendy się zmieniają i część polskich przedsiębiorców wybiera owszem, rodzinną atmosferę – ale na urlopie, bez intensywnych przygotowań, gruntownych porządków, gotowania 12 potraw oraz czasochłonnego dekorowania domu. Alternatywa jest kusząca – Boże Narodzenie to rodzinny, przepełniony niepowtarzalną atmosferą czas – czas, który spędzimy z bliskimi, nie zasiadając do wigilijnej kolacji zmęczonymi jej przygotowaniem.

 

Boże Narodzenie w hotelu – święta poza domem wybiera coraz więcej polskich przedsiębiorców

Święta Bożego Narodzenia to czas głęboko zakorzeniony w tradycji, jednak zmieniają się preferencje oraz styl życia. Coraz bardziej dostrzegalnym trendem jest spędzanie świąt poza własnym domem. Jak wynika z analizy portalu Travelplanet, jedna piąta (20 proc.) aktualnych rezerwacji zimowego wypoczynku w sezonie 23/24 obejmuje właśnie okres świąteczno-noworoczny. To znacznie więcej niż w 2022 roku.

 

Dlaczego ludzie biznesu decydują się na świąteczny wyjazd?

Powodów jest kilka – część osób pragnie uciec od domowej krzątaniny, wypoczywając w luksusowym, często zagranicznym hotelu; inni preferują białe szaleństwo i stoki narciarskie. Wreszcie pojawia się grupa klientów, którzy zmęczeni tłumami ciągnącymi na górskie szlaki, zamiast Krupówek wybierają Bałtyk. Ta grupa poszukuje nowych doświadczeń i unikalnych miejsc, które mogą uświetnić ich świąteczny czas, oferując jednocześnie ciszę i spokój w ustronnym miejscu.

 

Święta nad morzem z rodziną, domowo i bez stresu

Najpopularniejsze kierunki świąteczno-sylwestrowych wyjazdów właścicieli firm to nadal góry. Jednak na popularności zyskuje trend na Boże Narodzenie nad morzem. Czyste powietrze w nadmorskich kurortach, brak tłumów, spokój i dobre ceny oraz oferta przekonują nie tylko coraz więcej turystów, ale i przedsiębiorców. Wybrzeże Bałtyku zimą to świetne miejsce na wypoczynek dla tych, którzy cenią sobie ciszę, spokój i szum morskich fal.

Boże Narodzenie nad morzem będzie więc bezcennym czasem spędzonym w niecodziennym otoczeniu, ale także wytchnienia dla zapracowanych przedsiębiorców oraz przedstawicieli świata biznesu. Plaża tonąca w śniegu to nie tylko widoki, ale też zdrowie – jesienią i zimą stężenie jodu jest najwyższe. Wiele hoteli przygotowało pakiety świąteczne obejmujące nocleg, wyżywienie i uroczystość wigilijną wraz z całą oprawą (koncert kolęd, prezenty, spotkanie z Mikołajem dla dzieci). Np. w ofercie 4-gwiazdkowego hotelu Bel Mare & Aqua Resort możemy liczyć na przestronne rodzinne apartamenty (nie trzeba wynajmować wielu pokoi), bufety śniadaniowe i kolacyjne z menu dedykowanym dla dzieci, świąteczne animacje dla dzieci i dorosłych, sale gier, lodowisko czy uroczystą kolację z menu przygotowanym przez szefa kuchni Kurta Schellera.

 

Świąteczny czas dla przedsiębiorców w rodzinnym gronie

– "Przy czym cały czas można poświęcić wyłącznie bliskim, gdyż obsługą spotkania zajmie się hotel. Bez listy zakupów, sprzątania i kuchennej krzątaniny. Bez martwienia się o udaną wigilijną kolację i męczącego sprzątania. Czas spędzony razem, ale bez pośpiechu i obowiązków to najlepszy podarunek dla rodziny. Boże Narodzenie w Bel Mare polecamy zapracowanym, którzy podczas świąt chcą odpocząć i naładować baterie" – stwierdza dyrektor hotelu, Krzysztof Kraskowski.

 

Jak wyglądają świąteczne wyjazdy polskich przedsiębiorców?

Jak donosi portal Travelist.pl, prawie 60 proc. klientów zarezerwowało świąteczny pobyt nad Bałtykiem. Dla porównania w 2022 roku bożonarodzeniowe rezerwacje w hotelach nad morzem stanowiły 43 proc. całości bookingów na ten okres – wzrost jest zatem znaczący. Powodem są m.in. korzystne ceny. Na przykład pokój dwuosobowy w hotelu 4- lub 5- gwiazdkowym nad morzem kosztuje średnio 670 zł za dobę, podczas gdy rok temu cena wynosiła 699 zł. Z kolei w górach tendencja jest odwrotna – średni koszt doby hotelowej na Boże Narodzenie wynosi obecnie niemal 970 zł, czyli o ponad 200 zł więcej niż w zeszłym roku.

 

Gdzie przedsiębiorcy planują spędzić tegoroczne Święta Bożego Narodzenia?

Najpopularniejsze cele podróży polskich przedsiębiorców na Boże Narodzenie to: góry, Kołobrzeg, Gdańsk, Góry Świętokrzyskie, Ustronie Morskie i Szklarska Poręba. Blisko 70% osób spędzających święta rodzinne poza domem planuje rozpocząć pobyt od 23 grudnia, 1/4 poszukuje zakwaterowania od 24 grudnia.

Na Wigilię poza domowymi pieleszami decydują się głównie rodziny z dziećmi. W hotelach najczęściej rezerwowanymi konfiguracjami pokoi są 2+2 i 2+1. Najchętniej wybierane są te hotele, które oferują szereg atrakcji dorosłym, a przede wszystkim młodszym członkom rodziny.

 

Może zainteresują Cię również tematy:

Powiązane artykuły

Napisz komentarz