PolecanyBiznes.plWiadomości biznesoweJaki będzie biznes przyszłości?
Konferencja BCC For The Future

Jaki będzie biznes przyszłości?

przez Biznesowe materiały prasowe

W dniu 22 września 2023 roku w hotelu Intercontinental Warszawa odbyła się pierwsza edycja BCC For The Future. Liderzy Jutra. To wydarzenie biznesowe w całości poświęcono wyzwaniom współczesnej przedsiębiorczości, najnowszym trendom w biznesie oraz problemom skutecznego i efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem przyszłości.

 

Czym jest BCC For The Future?

BCC For The Future to całodniowa konferencja biznesowa z udziałem najlepszych praktyków biznesu, która ma być platformą wymiany doświadczeń i prezentacji narzędzi służących kreowaniu liderów. To także gala konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki, podczas której po raz pierwszy przyznane zostały nagrody Wizjoner Polskiej Gospodarki im. Marka Goliszewskiego.

 

Cykliczne wydarzenie dla praktyków biznesu

– "BCC For The Future to wydarzenie, który będziemy organizować cyklicznie – raz w roku. Naszym celem jest wskazywanie szans, zagrożeń oraz najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania "przedsiębiorstwem przyszłości", a także nagradzanie najbardziej innowacyjnych polskich menedżerów i przedsiębiorców, kierujących się nowoczesnymi standardami i rozwiązaniami biznesowymi. Firm, które mają szansę pozytywnie wpłynąć na postrzeganie i rozwój gospodarki" – powiedział Jacek Goliszewski, Prezes Business Centre Club.

 

Jak myślą współcześni liderzy biznesu?

– "Żyjemy w czasach dynamicznych zmian, przede wszystkim technologicznych. Nowe technologie, w tym AI zmieniają modele biznesowe, podejście i komunikację z klientem, zarządzanie procesami, metody planowania i prognozowania, jak również sposób funkcjonowania całego rynku pracy. Są też źródłem przewag konkurencyjnych. Należy inwestować w edukację, rozwój nowych zawodów, przekwalifikowywanie pracowników, a także tworzyć do tego podstawy prawne i struktury wsparcia społecznego. Chcemy aktywnie wspierać te kierunki" – zapewnił Jacek Goliszewski.

Podczas tegorocznej konferencji odbyło się pięć sesji tematycznych, w tym panele dyskusyjne z udziałem autorytetów w dziedzinie nauki, zarządzania i doradztwa biznesowego, liderów firm, które osiągnęły sukces rynkowy, oraz przedsiębiorców z branży nowych technologii.

 

Tematy sesji BCC For The Future. Liderzy Jutra

Wśród prelegentów konferencji znaleźli się:

 • Kasia Kieli – president & managing director Warner Bros Discovery w Polsce, CEO TVN.
 • Daniel Boniecki – senior partner w McKinsey & Company.
 • Grzegorz Brona – prezes zarządu Creotech Instruments S.A.
 • Jacek Goliszewski – prezes Business Centre Club.
 • prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński – współzałożyciel i honorowy prezydent Akademii Leona Koźmińskiego.
 • Krzysztof Krawczyk – szef biura w Warszawie, partner CVC Capital Partners.
 • Grażyna Piotrowska-Oliwa – członek Rady Dyrektorów Pepco Group NV, prezes zarządu Grupy Modne Zakupy.
 • Edi Pyrek – mentor, pisarz, wykładowca, podróżnik, spindoctor.
 • Anna Rulkiewicz – prezes Grupy LUX MED.
 • Adam Lamentowicz – wiceprezes Superbet.
 • Tomasz Suchański – CEO spółki Żabka.
 • Zbigniew Jakubas – multibranżowy przedsiębiorca i inwestor.
 • Marian Owerko – założyciel i prezes Zarządu FoodWell Sp.z o.o. (dawniej Bakalland).
 • Aleksander Kutela – prezes Ringier Axel Springer Polska.
 • Krzysztof Inglot – założyciel Personnel Services SA.
 • Beata Drzazga – założycielka BetaMed SA.
 • Dwaj byli prezesi GPW SA: Ludwik Sobolewski i Jarosław Grzywiński.

 

Nagrody Wizjoner Polskiej Gospodarki

Marek Goliszewski odegrał istotną rolę w procesie transformacji polskiej gospodarki, integracji przedsiębiorców i cywilizowaniu odradzającego się kapitalizmu. Celem Konkursu jego imienia jest nagradzanie młodych menedżerów i przedsiębiorców (do 45. roku życia), którzy działają w obszarze nowych technologii, informatyki, pionierskich koncepcji społeczno-organizacyjnych, nowych technik i technologii produkcyjnych oraz innowacyjnych produktów, usług i rozwiązań dla klientów.

– "To właśnie dzięki wiedzy, kreatywności, twórczemu patrzeniu w przyszłość oraz wytrwałej pracy takich przedsiębiorców polska gospodarka staje się nowoczesna, efektywna, bardziej konkurencyjna na rynku międzynarodowym i przyjazna dla środowiska naturalnego oraz skuteczniejsza w realizacji potrzeb społecznych.

Przy tworzeniu konkursu przyświecała nam także idea uczczenia pamięci mojego brata – Marka Goliszewskiego, założyciela i długoletniego prezesa BCC, który zawsze walczył o normalność i równość w biznesie oraz o przyjazne przedsiębiorcom państwo. Miał ogromny autorytet w środowisku biznesowym i politycznym. Wdrażał idee będące podstawą zdrowej gospodarki, której przyszłość widział właśnie w wiedzy i młodych przedsiębiorcach. Dziś chcemy kontynuować jego misję w tej niełatwej dla przedsiębiorców i bardzo dynamicznej sytuacji rynkowej" – dodał Jacek Goliszewski.

 

BCC For The Future. Liderzy Jutra 2024

Kolejna edycja projektu BCC For The Future. Liderzy Jutra już w październiku 2024.

Patroni medialni: Forbes, Business Insider, Dziennik Rzeczpospolita, WNP.pl oraz Polsat Media.

Partnerzy: British American Tobacco Polsk, Japan Tabacco International Sp. z o.o., Imperial Tobacco SA, Bial Mich Sp. z o.o., Caparol Polska Sp. z o.o., Samsung Polska, Polpharma S.A., Pasieki Rodziny Sadowskich, Rekord SI Sp. z o.o., Soniqsoft Sp. z o.o., a także marki Belvedere i Glenmorangie.

 

Źródło: newseria.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz