PolecanyBiznes.plPorady BiznesoweJesteś ekspertem w swojej branży? Dołącz do badania!

Jesteś ekspertem w swojej branży? Dołącz do badania!

przez Artykuł gościnny

Nie da się ukryć, że wiedza, jaką dziś posiadamy, to jedno z najcenniejszych narzędzi. To genialna karta przetargowa w wielu różnych sytuacjach. Współcześnie wiedzę możemy zdobywać nie tylko w szkole czy na studiach, ale także przez e-booki, kursy czy szkolenia – także te online. Aby, poszerzyć swoje horyzonty, potrzebna jest kompetentna osoba, która podzieli się z nami swoją wiedzą. Obecnie, na całym świecie, mamy wielu różnych ekspertów, z różnych branż i dziedzin. Nie wszyscy jednak chcą publicznie dzielić się swoją wiedzą. Nie zastanawia Cię dlaczego? A może Ty jesteś genialnym ekspertem w jakiejś branży i masz pewne obawy? Od tej tezy wyszła Ola Gościniak, pomysłodawczyni inicjatywy Jestem Interaktywna, która stworzyła badanie na ten temat.

 

Ekspert, czyli kto?

Wg słownika PWN, wiedza to, ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się. To też, zasób informacji z jakiejś dziedziny. Możemy przeczytać też, że oczekuje się od osoby, posiadającej wiedzę: intelektu, mądrości, umiejętności. W byciu ekspertem erudycja jest ważna, tak samo, jak doświadczenie i chęć rozwoju. Dobry ekspert ma dziś określoną branżę, niszę, w której się specjalizuje. To on udziela cennych rad i odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

 

Czy warto dzielić się wiedzą?

Oczywiście, że tak. Dzielenie się wiedzą, powinno być czymś powszechnym, a nie zawsze jest. Wiele razy spotykamy na swojej drodze, różnych wybitnych specjalistów, których coś ogranicza, przed dzieleniem się swoim doświadczeniem i wiedzą. Nierzadko są to pewne blokady w naszej głowie. Obawiamy się hejtu czy krytyki, podważenia kompetencji. A może wstydzimy się pobierać za to pieniądze? Aby odpowiedzi na te pytania były konkretne i miały sens, ruszyło badanie na ten temat.

Po co badanie pt. "Co nas powstrzymuje przed publicznym dzieleniem się wiedzą?"

Ankieta jest anonimowa. Składa się na nią kilkanaście pytań otwartych i zamkniętych, dotyczących wiedzy i bycia ekspertem. Chcemy poznać obawy, ale też chęci i możliwości motywacyjne ludzi. Badanie pozwoli sprawdzić, jak zarabiać na swojej wiedzy, jakie są najlepsze możliwości. Wyniki pomogą skuteczniej pomagać innym w realizacji ich zawodowych celów.

 

Twój głos jest ważny!

Dołącz do badania, miej realny wpływ na jego wyniki. Poświęć kilka minut na odpowiedzi na pytania, a ich wyniki pozwolą pomóc wielu osobom w dążeniu do ich celu, marzeń czy rozwoju. Być może, pomożemy także Tobie!

 

Wyniki badania pt. "Co nas powstrzymuje przed publicznym dzieleniem się wiedzą?"

Wyniki zostaną zebrane w rzetelny i merytoryczny sposób. Zostanie zaprojektowany i przedstawiony raport.

– "Staram się wspierać Cię w Interaktywnej Paczce, w social mediach i na blogu od 8 lat, aby pomóc z Tobą pracować nad obawami i ruszyć za wymarzonym biznesem online. W tym roku chcę się tematowi zarabiania na swojej wiedzy poświęcić jeszcze bardziej. To badanie pomoże mi skuteczniej pomagać innym w osiąganiu celów zawodowych i w prowadzeniu biznesu online opartego na wiedzy. Na jego podstawie przygotuję skrupulatny raport, który wierzę, że będzie dla wielu z nas przełomem. Premierę raportu przewiduję na konferencji w czerwcu, podczas mojej prelekcji. Zobaczysz, to będzie miazga!" – mówi Ola Gościniak, pomysłodawczyni i realizatorka badania.

Weź udział w badaniu: https://olagosciniak.pl/konferencja2023/badanie/.

Raport będzie miał premierę w dniach 13-15 czerwca 2023 podczas Interaktywnej Konferencji Online.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz