PolecanyBiznes.plBiznesKilkadziesiąt płatnych wakacyjnych staży w Rossmannie
płatne staże dla studentów

Kilkadziesiąt płatnych wakacyjnych staży w Rossmannie

przez Artykuł gościnny

Rossmann od lat organizuje płatne staże dla łódzkich studentów. Aż 70% z nich zostaje w firmie na stałe. Na Akademickich Targach Pracy, których Rossmann jest sponsorem głównym, można było zapoznać się z nowymi, kilkudziesięcioma ofertami staży i praktyk w Rossmann, dzięki którym studenci mogą przekonać się, jak wygląda praca w IT, logistyce, marketingu oraz innych działach i – co bardzo prawdopodobne – znaleźć swojego pierwszego pracodawcę.

 

Rossmann od lat ściśle współpracuje z łódzkimi uczelniami. Dowodem na to są m.in. strefy coworkingowe, które firma otworzyła w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (2021) i na Politechnice Łódzkiej (2023), wspólne inicjatywy badawcze, a także programy stażowe. Dzięki nim, tylko w ciągu ostatnich trzech lat, pracę w Rossmannie znalazło już ponad 100 absolwentów.

W tym roku, w ramach programu "Praktykuj w Łodzi" Rossmann przygotował dla studentów 24 miejsca na staże wakacyjne w takich działach logistyka, IT, HR, księgowość, dział prawny, dział komunikacji wewnętrznej, BHP, dział kadr i płac czy dział administracji. Staże trwają od lipca do końca września, zatem kwietniowe Akademickie Targi Pracy, których Rossmann jest sponsorem głównym, to dobra okazja, by zapoznać się z ofertami, porozmawiać z pracownikami firmy i podjąć decyzję o wzięciu udziału w rekrutacji.

– Z roku na rok mamy coraz więcej chętnych na staże. Myślę, że wynika to z faktu, że udało nam się przekonać młodych, że Rossmann to nie tylko drogerie, ale też potężny zespół ekspertów z dziedzin IT, logistyki, controllingu, automatyki, marketingu i innych – mówi Ilona Perużyńska-Zych, Dyrektor Działu Personalnego w Rossmannie. I dodaje — wiele firm pozyskując pracowników, oczekuje już od nich doświadczenia zawodowego. Nie przekreślając jego wartości, stawiamy jednocześnie na świeże spojrzenie, na wartości i na ludzi. Łódzkie uczelnie wyższe to gwarancja, że są oni kompetentni, a do firmy przychodzą po to, by posiadaną wiedzę nauczyć się wykorzystywać w praktyce. I choć staże wakacyjne to tylko trzy miesiące, dla nas to wystarcza, by kogoś poznać i z czystym sumieniem zaproponować mu zostanie z nami na dłużej.

 

Projekt "Praktykuj w Łodzi"

"Praktykuj w Łodzi" to projekt organizowany w ramach programu "Młodzi w Łodzi". Jego organizatorem jest Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Departamencie Planowania i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Łodzi. Studenci, którzy w ramach tego programu trafią na staże do Rossmanna, poza tym, że zdobędą pierwsze doświadczenia zawodowe, mogą liczyć na benefity w postaci płatnego jednego dnia wolnego miesięcznie, dofinansowania posiłków na firmowej stołówce czy bezpłatnego dostępu do platformy nauki języka obcego.

Oprócz tego Rossmann ma swoje wewnętrzne programy stażowe: Sart Up Your Career oraz Go to IT. Są one skierowane dla ludzi, którzy chcą pracować z branżowymi specjalistami, poznać firmę i być może zostać w niej na dłużej.

 

Program stażowy Start Up Your Career

Start Up Your Career to 6-miesięczny płatny staż w działach Zakupu i Marketingu. Do wyboru są ścieżki analityczna lub kreatywna. Stażystom przysługują te same co w "Praktykuj w Łodzi" benefity. Tylko w zeszłym roku zaproponowaliśmy stałą współpracę 10 z 16 osób, które ukończyły program.

 

Program stażowy Go to IT

Go to IT to aż roczny, płatny program stażowy w Centrum Informatycznym Rossmanna. Stażystom oprócz benefitów identycznych, jak w pozostałych programach przysługują aż dwa płatne dni wolne w miesiącu. Program wystartował w marcu 2021. Wszyscy jego absolwenci (16 osób) pracują w Rossmannie do dzisiaj.

Nabór do obu programów jest stały, w zależności od potrzeb biznesu. Z ofertami staży w Rossmannie można było zapoznać się podczas Akademickich Targów Pracy już 25 kwietnia 2023.

 

Materiały prasowe Rossmann.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz