PolecanyBiznes.plBiznesKobiecy BiznesKobiety w biznesie z mazowieckiego: 5 inspirujących historii
Kobiety w biznesie z mazowieckiego

Kobiety w biznesie z mazowieckiego: 5 inspirujących historii

przez Renata Zielezińska

Kobiety w biznesie z województwa mazowieckiego prowadzą wiele firm w różnorodnych branżach. Znajdziemy wśród nich przedsiębiorcze kobiety i liderki biznesu. W biznesowej podróży po Polsce i świecie poznaj 5 inspirujących historii kobiet biznesu z województwa mazowieckiego.

 

Klaudyna Dębkowska z Debdesign

Jedną z kobiet w biznesie w województwie mazowieckim, której historię, chcemy opowiedzieć, jest Klaudyna Dębkowska z Debdesing, która działa w branży projektowania ogrodów. Jest inżynierem z głową pełną pomysłów. W tym przypadku własny biznes był kolejnym etapem rozwoju zawodowego w zawodzie projektantki ogrodów. Po tym, jak przez kilka lat projektowała systemy nawadniania i oczka wodne do projektów ogrodów stworzonych przez architektów krajobrazu. Ilość błędów, źle dobranych roślin do warunków panujących w ogrodzie w tych projektach była dla niej porażająca. Dokształcała się samodzielnie, na forach internetowych czytała, że ogród od projektanta piękny, ale po jednym sezonie wszystko marniało. W taki właśnie sposób pewnego dnia projektantka z inżynierskim i artystycznym podejściem wkroczyła do świata luksusowych ogrodów, by tworzyć je piękne i użytkowe. Dobierać rośliny zgodnie z klimatem, warunkami i glebą, w której mają rosnąć przez wiele lat i cieszyć użytkowników każdego dnia od 2012 roku pomaga klientom tworzyć zielone przestrzenie. Wciągnęła w ten świat męża, potem kuzyna, którzy teraz pracują wspólnie z nią. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych projektów ogrodów dopasowanych do potrzeb użytkowników oraz okolicy.

Strona www: https://www.debdesign.pl/
Facebook: www.facebook.pl/expertadomogrod

 

Joanna Kadej z SkrzAsie®

Kolejną kobietą w biznesie z województwa mazowieckiego, którą warto poznać, jest Joanna Kadej. Prowadzi JDG w Siedlcach związaną z rękodziełem. SkrzAsie® to marka rękodzieła artystycznego obejmująca skrzaty, zające, anioły, zwierzątka oraz lalki personalizowane uszyte na podstawie nadesłanych zdjęć. To prezenty dla wyjątkowych osób o ogromnym dystansie i poczuciu humoru. Joanna Kadej posiada certyfikaty Diamentowego Artysty, Partnera Ministerstwa Rodziny i Polityki i rękodzieła artystycznego. Zajęła 1 miejsce w konkursie "Pokaż Talent" w województwie mazowieckim, jest finalistką konkursu "Kursory Roku 2023".

Joanna Kadej z SkrzAsie®

Strona www: http://www.skrzasie.pl
FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100059259475145
Instagram: https://www.instagram.com/skrzasie

 

Sylwia Cieszkowska z Kancelarii Prawnej Mecenat Warszawski Cieszkowska Dul

Kolejną przedsiębiorczą kobietą z województwa mazowieckiego jest Sylwia Cieszkowska. Jednym z wielu jej dziecięcych marzeń, które udało mi się spełnić, były studia prawnicze. Każdego dnia pracuje z pasją i zaangażowaniem, by dobierać optymalne i najlepsze dla klienta rozwiązania. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i stawia na rozwój w różnych zagadnieniach prawnych.

 Sylwia Cieszkowska z Kancelarii Prawnej Mecenat Warszawski Cieszkowska Dul

Strona www: https://mecenatwarszawski.pl/
FB: https://www.facebook.com/mecenatwarszawski
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/sylwia-cieszkowska-872143a8/

 

Natalia Kraskowska z NatSnack

W gronie przedsiębiorczyń z Mazowsza, które odważyły się opowiedzieć historię swojego biznesu światu, znalazła się Natalia Kraskowska, która prowadzi biznes w branży spożywczej. Pomysł na markę zdrowej żywności NatSnack powstał w kwietniu 2022 roku, rok później, bo w maju 2023 został wcielony w życie. Polska marka z Józefosławia w województwie mazowieckim tworzy naturalne kremy orzechowe inspirowane tradycyjnymi śniadaniowymi smarowidłami. W swoich produktach łączy niecodzienne połączenia smakowe. Pomysł na firmę ze zdrową żywnością zrodził się z osobistych doświadczeń związanych z nietolerancjami pokarmowymi, których konsekwencją było bardziej świadome podejście do jedzenia od najmłodszych lat. Pasja do zdrowego gotowania i głos intuicji sprawił, że postanowiła zmienić swoją ścieżkę zawodową, założyć firmę i spełnić marzenia.

Natalia Kraskowska z NatSnack

Strona www: https://www.natsnack.pl/
FB: https://www.facebook.com/natsnackfoods
Instagram: https://www.instagram.com/natsnackfoods/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/natsnack/

 

Olga Wieczorek-Grzymała z Vest-Pol Poland

Kobietą w biznesie z województwa mazowieckiego jest także Olga Wieczorek-Grzymała, która założyła własny biznes w 2006 roku. Firma Vest-Pol Poland zajmuje się produkcją artykułów obciążeniowych, terapeutycznych oraz sensorycznych. Powstała z potrzeby i konieczności zakupu artykułów do terapii dla syna, które w Polsce nie były dostępne. Wszystko zaczęło się od przygotowania kamizelki i kołdry obciążeniowej, a wsparcie i zachęta ze strony terapeutów mobilizowały do rozpoczęcia produkcji na szeroką skalę. Początkowo Olga Wieczorek-Grzymała zatrudniała jedną krawcową, obecnie jest ich kilkanaście. Firma działa w niszowej branży, ale przez lata wyrobiła sobie markę jako doświadczony producent, który stawia przede wszystkim na pomoc oraz doskonałą jakość wyrobów. Marka Vest-Pol to pionier w produkcji art. obciążeniowych, terapeutycznych oraz sensorycznych na terenie Polski. Wyroby służą wcześniakom, dzieciom z autyzmem, zespołem Downa, zaburzeniami integracji sensorycznej, a także dorosłym cierpiącym na bezsenność, depresję, zaburzenia psychosomatyczne, a nawet psychiczne.

Firma oferuje szeroki wybór produktów, zatrudnia ponad 20 osób i zaopatruje klientów nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Vest-Pol to rodzinna firma — kilka lat temu dołączył do niej mąż właścicieli, synowa i jeden z synów. Vest-Pol nie przestaje się rozwijać, udoskonala nasze produkty, wprowadza nowe, zawsze słuchając opinii klientów oraz terapeutów, czy nauczycieli, aby jak najlepiej dostosować je do pojawiających się potrzeb. Satysfakcję z prowadzenia biznesu przynosi przede wszystkim niesienie pomocy, a pozytywne opinie klientów dodają skrzydeł całej załodze. Wszyscy pracujący w Vest-Pol wiedzą, jaka jest nasza misja i wykonują swoje zadania z prawdziwą pasją.

Olga Wieczorek-Grzymała z Vest-Pol Poland

Strona www: http://vest-pol.pl
FB: https://www.facebook.com/VestPolOlgaWieczorekGrzymala
Instagram: https://www.instagram.com/vest_pol/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/olga-wieczorek-grzyma%C5%82a-00097311a/

 

Kobiety w biznesie z Polski i zagranicy

Przed nami jeszcze wiele biznesowych podróży po Polsce i świecie, podczas których przedstawimy niesamowite historie kobiet w biznesie — tych prowadzących własne firmy, spełniających się w pracy na etacie oraz prowadzących działalność nierejestrowaną. Przedsiębiorcza Polko, opowiedz swoją historię światu, a my chętnie zamieścimy ją w cyklu artykułów pt. "Kobiety w biznesie". Bądź inspiracją do działania dla innych kobiet, które chcą zmienić swoją zawodową historię. Wypełnij formularz i zgłoś swój udział w projekcie "Kobiety w biznesie".

Powiązane artykuły

Napisz komentarz