PolecanyBiznes.plBiznesKobiecy BiznesKobiety w branży nieruchomości
Kobiety z branży nieruchomości

Kobiety w branży nieruchomości

przez Renata Zielezińska

Branża nieruchomości przez wiele lat była uważana za typowo męską. W ciągu kilku ostatnich dekad nastąpił znaczny wzrost liczby kobiet w branży real estate. Wieloaspektowe podejście, asertywność, empatia i wytrwałość sprawiają, że kobiety w branży nieruchomości nie tylko odnoszą sukcesy, ale także przebijają szklane sufity. Oto sylwetki 10 kobiet w sektorze nieruchomości, które warto poznać.

 

Agnieszka Cal

Przedsiębiorczyni, inwestorka i współzałożycielka marki ToTenDom. Swój biznes opiera na budowaniu silnej marki osobistej, wybitnym zespole i innowacyjnej strategii. Wspólnie z mężem wspiera inwestorów w dążeniu do wolności finansowej. Uruchomili ponad 140 mieszkań inwestycyjnych z zarządzaniem dla inwestorów z Europy i Polski. Efektem jej bogatego doświadczenia w branży nieruchomości jest stworzenie nowatorskiego biura projektowego, które dostarcza projekty wnętrz dla fliperów i deweloperów. Jest skutecznym handlowcem z głową wypełnioną pomysłami oraz podróżniczką i pasjonatką ogrodów.

 

Natalia Drysiak

Pośredniczka i właścicielka biura nieruchomości. Ukończyła Wyższą Szkołę Gospodarowania Nieruchomościami. Jest członkinią Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Wprowadza nieszablonowe rozwiązania, dzięki czemu jest zapraszana na największe wydarzenia w branży nieruchomości. Prowadzi szkolenia z technik sprzedaży oraz pracy z klientem na wyłączność. Jej zdaniem umiejętność budowania dobrych relacji jest kluczem do sukcesu w sprzedaży. Uczy jak rozpocząć i z sukcesem prowadzić firmę w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

 

Katarzyna Dziubałka

Współzałożycielka społeczności kobiet inwestujących w nieruchomości – Inwestorki.pl, zrzeszającej niemal 10 tysięcy inwestorek oraz współorganizatorka Ogólnopolskiego Forum Inwestorek. Od 2018 roku jest właścicielką Szkoły Liderek. Jedna z bohaterek książki "Liderki" oraz "Lwica Biznesu" z 2018 roku. Regularnie występuje w mediach i na konferencjach, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym.

 

Natalia Gorszkowa

Inwestorka, ekspertka w dziedzinie kwater pracowniczych, działająca na rynku nieruchomości od 2020 roku. W dwa lata pozyskała tysiąc najemców, głównie byli to pracownicy z agencji pracy. Poza tym buduje własny portfel nieruchomości inwestycyjnych z rynku pierwotnego, najmu oraz gruntów. Prowadzi "Warsztaty z biznesu kwater pracowniczych" oraz spotkania w całej Polsce, podczas których dzieli się praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Prelegentka wielu konferencji z branży nieruchomości. Prywatnie mama, miłośniczka koni i podróży oraz pasjonatka rozwoju osobistego i nauki języków obcych.

 

Elżbieta Liberda

Radca prawny i szkoleniowiec wyspecjalizowana w prawie nieruchomości. Jest właścicielką Kancelarii Radcy Prawnego, biura nieruchomości oraz spółek inwestycyjnych. Inwestorka, autorka książki pt. "Być rentierem – jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości pod wynajem" oraz współautorka książki pt. "Potencjał kamienic". Prelegentka największych wydarzeń branży nieruchomości. Wykładowczyni najbardziej prestiżowych Uniwersytetów – Polska Akademia Nauk, Katolicki Uniwersytet Lubelski, MBA Nieruchomości na uczelni ASBIRO. Chętnie cytowana przez ogólnopolskie media oraz specjalistyczną prasę branżową, zajmuje głos w ważnych sprawach w programach telewizyjnych. Ekspertka prawa Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz konsultantka Stowarzyszenia Mieszkanicznik, a także autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa. Prowadzi autorski projekt szkoleniowy Akademia Prawa Nieruchomości Elżbiety Liberdy, którego absolwenci odnoszą spektakularne sukcesy na rynku nieruchomości.

 

Olga Marciniak

Od ponad 15 lat związana z branżą real estate, doświadczenie zawodowe zdobywała na trzech kontynentach. Zarządzając nieruchomościami premium we Włoszech, odkryła potencjał drzemiący w tej branży. Jest współwłaścicielką firm zajmujących się najmem w Polsce i Australii. Podejmuje współpracę z klientami prywatnymi, poszukującymi wymarzonego mieszkania oraz inwestorami, pomagając im w procesie inwestycyjnym. Uwielbia pracować nad transformacją nieruchomości i wydobywać z nich potencjał. Zależy jej na umacnianiu pozycji kobiet w branży nieruchomości, a także propagowaniu wśród nich przedsiębiorczości i niezależności finansowej. Prowadzi spotkania grupy "Kobiety Inwestują w Nieruchomości". Jest współorganizatorką Ogólnopolskiego Forum – Inwestorki.

 

Ewelina Matyjasik-Lewandowska

Nagradzana i certyfikowana home stagerka, projektantka, inwestorka i pośredniczka w obrocie nieruchomościami. W branży nieruchomości działa od 2017 roku, zmieniając przeciętne mieszkania w ponadprzeciętny zysk. Nie tylko projektuje i stylizuje wnętrza prywatne, ale również przygotowuje kompleksowe strategie marketingowe nieruchomości, budując markę Chasing the sun. Od 2022 roku tworzy Spotkania Wokół Pięknych Wnętrz wspólnie z Joanną Zbytek-Szubą. Jest członkinią Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Mieszkanicznik – promującego dobre praktyki w branży nieruchomości oraz Europejskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Home Stagerów EAHSP.

 

Anna Niecikowska

Adwokat ze specjalizacją w prawnej obsłudze transakcji na rynku nieruchomości oraz w sprawach majątkowych rodzinnych. Od 16 lat skutecznie reprezentuje swoich klientów: pośredników nieruchomości, inwestorów, flipperów i wynajmujących w występowaniu przed sądem. Przeszkoliła ponad tysiąc osób z prawa nieruchomości zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od 2020 jest ekspertką i wykładowczynią Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Wspiera wynajmujących w prawnych aspektach najmu. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w artykułach z zakresu prawa nieruchomości w ogólnopolskich czasopismach branżowych oraz social mediach.

 

Ewa Suchocka

Socjolożka, absolwentka prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim, inwestorka, autorka e-booka: "Inwestowanie w nieruchomości: Jak wzmocnić swój umysł i osiągnąć sukces finansowy". Przedsiębiorczyni z ponad dwudziestoletnim stażem, prezes zarządu spółki z branży nieruchomości. Tworzy dla inwestorów mieszkania pod wynajem oraz profesjonalnie zarządza najmem pod marką "Faktoria.xyz". Wspiera kobiety, które chcą w pełni wykorzystać swój potencjał w życiu i w biznesie. Pomaga zbudować pewność siebie i determinację, by odnosić sukcesy. Uczy jak podejmować racjonalne ryzyko, zarządzić stresem i wyjść z kryzysów. Stosuje praktyczne narzędzia treningu mentalnego i mindfulness oraz sprawdzone techniki oddechowe.

 

Edyta Tadeusiak

Przedsiębiorczyni, strateżka, mentorka oraz pasjonatka wszystkich aspektów inwestowania w nieruchomości, zarządzania nimi, a także strategii wynajmu krótko- i długoterminowego. Wykłada w FEI Business Academy w Alicante, pomagając pośrednikom nieruchomości zdobyć niezbędne kwalifikacje zawodowe. Od 18 lat z sukcesem inwestuje w nieruchomości w Polsce, Hiszpanii, i Wielkiej Brytanii.

 

Kobiety z branży real estate

Kobiety w świecie nieruchomości są silne, zdecydowane i niewątpliwie mają odwagę sięgać po więcej. Są pośredniczkami w obrocie nieruchomości, projektantkami wnętrz, home stagerkami, fliperkami, architektkami, deweloperkami, prowadzą biura nieruchomości i inwestują w nieruchomości. Forum Inwestorek to wydarzenie dla kobiet z branży real estate, które odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku w Hotelu Renaissance przy lotnisku Airport Okęcie w Warszawie. Więcej na temat wydarzenia przeczytasz w artykule pt.: Świat nieruchomości na wysokich obcasach: Forum Inwestorek 2024.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz