PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweKonferencja edukacyjna "Zarabiam, oszczędzam, inwestuję"
konferencja edukacyjno-biznesowa

Konferencja edukacyjna "Zarabiam, oszczędzam, inwestuję"

przez Biznesowe materiały prasowe

Polki mniej aktywnie dbają o finanse niż Polacy, ale chcą to zmieniać. Prawie jedna na trzy Polki chce zacząć inwestować, w porównaniu do jednego na dziesięciu mężczyzn (raport "Polki i ich inwestycje 2022"). Kobiety chętnie sięgają po wiedzę o finansach, chcąc mieć wpływ na finansową przyszłość swoją i rodziny oraz na biznes.

 

Women Invest — edukacja finansowa kobiet

Mimo chęci wejścia na ścieżkę inwestycji, 23% pań wskazuje, że nie inwestuje ze względu na brak możliwości finansowych (9% w przypadku mężczyzn). Myśląc o edukacji finansowej kobiet, należy zatem sięgnąć głębiej, do obszaru ich zarobków i planowania rozwoju zawodowego. Z takim zamiarem powstała inicjatywa edukacyjna "Women Invest", która pierwsze działania edukacyjne rozpoczęła we wrześniu 2023, a tegoroczną kulminację będzie miała w dniu 15 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

"Women Invest" to akcja edukacyjna, będąca nową marką stanowiącą kontynuację działań edukacyjnych i badawczych w zakresie finansów i inwestycji podejmowanych przez Dorotę Sierakowską oraz Izabelę Kozakiewicz-Frańczak — działające od prawie 20 lat w obszarze edukacji na rynku kapitałowym, zarówno po stronie instytucji finansowych, jak i mediów.

 

Konferencja "Zarabiam, oszczędzam, inwestuję"

Kluczowym wydarzeniem jesiennej akcji jest konferencja "Women Invest", organizowana 15 listopada 2023 roku w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, pod hasłem przewodnim "Zarabiam, Oszczędzam, Inwestuję". Konferencja, na około 700 uczestniczek, oferuje silną merytorycznie agendę, w której wystąpią prelegentki i prelegenci, specjalizujący się w obszarach zarządzania finansami, planowania rozwoju zawodowego oraz różnych klasach aktywów inwestycyjnych. Specjaliści odpowiedzą na pytania o to, jak prowadzić rozwój zawodowy, myśląc o poziomie zarobków na kolejnych etapach życia oraz jak zarządzać finansami, planując finansową przyszłość. Agenda przewiduje jednocześnie warsztaty i prelekcje dla uczestniczek w różnym wieku.

 

Dlaczego warto wziąć udział w Konferencji "Zarabiam, oszczędzam, inwestuję"?

To wyjątkowa okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o finansach, inwestycjach i oszczędzaniu, ale także poznać odpowiedzi na pytania:

 • Jak jednocześnie dbać o finanse i dobrze żyć? Czyli o tym, jak dotrzeć do finansowej wolności?
 • Portfele na 1000 zł, 10 tys. zł, 100 tys. zł, milion — o czym pamiętać, tworząc portfel przy różnym poziomie oszczędności?
 • Automatyczne inwestowanie niewielkich kwot — jak, gdzie, dla kogo?
 • Dlaczego edukacja finansowa nie ma daty ważności?
 • Trampki na giełdzie show — czyli jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?
 • Największe błędy inwestycyjne początkujących — i jak ich uniknąć?
 • Diamenty i złoto vs. akcje i ETFy- namacalne inwestycje czy instrumenty finansowe?
 • Jak pozyskać pieniądze na pierwszy biznes?
 • Jak nie zostać biedną emerytką?
 • Jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny?]Jak zarządzać budżetem domowym i zbudować poduszkę finansową?
 • Miłość, prawo i pieniądze — jak dbać o swoje interesy w związku?

 

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia biznesowego poruszonych zostanie także mnóstwo innych kwestii finansowych, a zdobyta wiedza i nawiązane kontakty z pewnością zaprocentują w przyszłości.

 

Strategia finansowa dopasowana do wieku

– "Zwykło się mówić, że finanse nie mają płci, pod czym się podpisywałyśmy przez szereg lat pracy zawodowej na rynku kapitałowym. Im jednak więcej mamy do czynienia z edukacją finansową kobiet, nie tylko tą inwestycyjną, ale również tą z zakresu zarządzania finansami i planowania rozwoju zawodowego, widzimy, że płeć ma znaczenie w kontekście ról społecznych i rodzinnych, w których funkcjonują kobiety, co w istocie znacznie przekłada się na finanse. Dążenie do równouprawnienia ma za zadanie wyrównać część tych różnic, ale prawdopodobnie jeszcze długo lub nigdy nie będzie tak, że kobieta w wieku 40+ lat będzie miała takie same wyzwania zawodowe i finansowe jak mężczyzna w analogicznym wieku. Edukację chcemy prowadzić tak, aby odpowiadać na meandry finansowe, na których znajdują się panie w wieku 20+, 30+, 40+, 50+ lat, ponieważ wyzwania te znacznie się też różnią. Można się pokusić o stwierdzenie, że ze strategią finansową powinno być jak z kremem do twarzy — powinna być dostosowana do wieku" – komentują organizatorki akcji, Dorota Sierakowska oraz Izabela Kozakiewicz-Frańczak.

 

Bezpieczeństwo finansowe kobiet

– "Pomysł na organizację wydarzeń edukacyjnych we współpracy pomiędzy Girls Money Club oraz Fundacją Invest Cuffs to pomysł na połączenie sił dwóch organizacji, które niosą ze sobą z jednej strony kompetencje badawcze i edukacyjne i rozwijają bardzo zaangażowaną społeczność kobiet, otwartą na wiedzę z zakresu finansów i inwestowania, a z drugiej — wieloletnie doświadczenie w realizacji potężnych wydarzeń konferencyjnych dla inwestorów.

Wierzymy, że dzięki temu konferencje mogą być realizowane w najlepszej jakości technicznej i merytorycznej, a kobiet na rynku kapitałowym będzie znacznie szybciej przybywało. Patrząc bowiem na liczbę kobiet i mężczyzn w Polsce, gdzie powyżej 60 roku życia mamy pań więcej o – bagatela – prawie 1,6 mln niż panów, to edukacja finansowa kobiet jest niczym innym jak troską o ich bezpieczeństwo finansowe w jesieni życia" – dodają organizatorki.

 

Mariaż społeczności i doświadczenia

Akcja organizowana jest przez Dorotę Sierakowską — analityczkę rynków surowcowych, założycielkę największej polskiej społeczności edukacyjnej w tematyce finansowej Girls Money Club, która zrzesza ponad 30 000 kobiet oraz Izabelę Kozakiewicz-Frańczak — Partner Zarządzającą firmy iKsync specjalizującej się w badaniach nad postawami finansowymi i inwestycyjnymi Polaków oraz Wiceprezes Fundacji Invest Cuffs, organizującej największą w Polsce i jedną z większych w Europie konferencję inwestycyjną skierowaną do inwestorów indywidualnych. Wszystkie tegoroczne wydarzenia pod marką "Women Invest" rozpoczynają edukację, która prowadzona będzie z większym natężeniem w 2024 roku.

Konferencja "Zarabiam, oszczędzam, inwestuję" odbędzie się w dniu 15 listopada 2023 w na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz na stronie: https://womeninvest.eu/.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz