PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweKonferencja "Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu"

Konferencja "Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu"

przez Biznesowe materiały prasowe

Czy pracownik, rozpoczynając kolejny dzień pracy, zostawia wszystkie swoje niesłużbowe sprawy w domu? Czy przestają go zajmować zagadnienia związane ze zdrowiem, domowym budżetem i relacjami rodzinnymi? Nie. Jednocześnie, im gorsze jest jego samopoczucie, tym trudniej mu się zaangażować w pracę, intensywniej myśli o jej zmianie oraz częściej jest w niej nieobecny. W dniu 10 października 2023 odbędzie się bezpłatna konferencja online "Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu". Przedsiębiorco, zastanawiasz się jak dbać o dobrostan pracowników oraz w jaki sposób wpływa on na funkcjonowanie całej firmy? To wydarzenie biznesowe idealne dla Ciebie!

 

Konferencja "Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu"

Zagadnienia omawiane na konferencji "Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu" doskonale wpasują się w zainteresowania menedżerów i właścicieli firm chcących poszerzyć wiedzę o nowoczesne metody zarządzania, pracowników działów HR oraz osób organizujących szkolenia. To wyjątkowe wydarzenie dla przedstawicieli świata biznesu odbędzie się online 10 października 2023 w godzinach 10:00 – 16:00. Dlaczego warto wziąć w nim udział? Jest to pierwsza konferencja, podczas której zostanie kompleksowo przedstawiona koncepcja wellbeingu pracowników, jego wpływu na funkcjonowanie i wyniki firm i organizacji oraz zasad jego wdrażania i nowoczesnych sposobów współpracy pomiędzy kadrą zarządzającą a pracownikami.

 

Wellbeing i jego wpływ na biznes

Wellbeing to dobrostan fizyczny i psychiczny. Praca nad osiągnięciem go skupia się na pięciu obszarach: karierze zawodowej, relacjach społecznych, bezpieczeństwie finansowym oraz zdrowiu psychicznym i fizycznym. Każda z tych kategorii jest równie ważna dla poczucia spełnienia. Zaniedbanie jednego aspektu życia odbija się na pozostałych.

Zgodnie z badaniami Instytutu Gallupa, pracownicy, którzy osiągnęli równowagę we wszystkich aspektach: rzadziej potrzebują korzystać ze zwolnień lekarskich, szybciej wracają do obowiązków służbowych po chorobie, są przychylniejsi zmianom wprowadzanym w firmach oraz zdecydowanie rzadziej rozważają zmianę pracy. Jednocześnie, jak wynika z szacunków Deloitte, do 2040 roku dwie trzecie wydatków na opiekę zdrowotną będzie przeznaczone na wellbeing i wczesne wykrywanie chorób.

 

Jak wdrażać i mierzyć wellbeing w firmie?

Eksperci z dziedziny zarządzania, zdrowia, aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania opowiedzą o zasadach pracy nad dobrostanem we wszystkich obszarach – zawodowym, społecznym, finansowym oraz zdrowotnym, w ujęciu zarówno samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego.

W obszarze zdrowia psychicznego i fizycznego uczestnicy konferencji będą mieli szansę zapoznać się z technikami radzenia sobie ze stresem oraz sposobami na zdrowy i długu sen. Zostanie zaprezentowana koncepcja odpowiedniej rutyny, która wspiera regenerację mózgu. Eksperci podpowiedzą także, jak odpowiednio bilansować dietę oraz jaką aktywność fizyczną wybierać.

Nie zabraknie tematów związanych z nowoczesnym zarządzaniem. Prelegenci opowiedzą o nowatorskich narzędziach z obszaru m.in. sztucznej inteligencji. Poprą je przykładami już zrealizowanych projektów. Zostaną także przybliżone zasady tworzenia zgranego zespołu z wykorzystaniem technik stosowanych przez trenerów zawodowych drużyn sportowych. Całość domknie kompleksowa prezentacja narzędzi wellbingowych, zasad ich wdrażania oraz sposobu mierzenia dobrostanu w firmach.

 

Prelegenci konferencji "Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu"

W wydarzeniu wezmą udział:

  • Paweł Habrat – psycholog sportu,
  • dr Ewa Hartman – trenerka i wykładowca MBA,
  • Natalia Hatalska – Head of Foresight at infuture.institute,
  • Paweł Kornosz – dyrektor zarządzający ds. platform kafeteryjnych w Benefit Systems,
  • Mateusz Majchrzak – CEO Na dobry sen,
  • Joanna Malinowska-Parzydło – CEO HR Influencers,
  • Jakub Mauricz – CEO w Mauricz Training Center,
  • Bartek Pucek – CEO Forward Operators AI Lab
  • Piotr Szostak – dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju produktu w Benefit Systems.

Gościem specjalnym będzie Maja Włoszczowska – kolarka górska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska oraz mistrzyni świata i Europy. Konferencję poprowadzi Jarosław Kuźniar.

Konferencja "Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu"

Jak wziąć udział w konferencji online "Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu"?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie benefitsystems.pl/wellbeing-summit. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Benefit Systems – lider na polskim rynku benefitów pozapłacowych i propagator aktywnego stylu życia.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz