PolecanyBiznes.plWiadomości biznesoweKonkurs dla innowacyjnych startupów: 3W Startup Showdown
Konkurs dla innowacyjnych startupów

Konkurs dla innowacyjnych startupów: 3W Startup Showdown

przez Biznesowe materiały prasowe

Zespół 3W ogłasza konkurs dla startupów z regionu Trójmorza, które realizują projekty zgodne z Ideą 3W oraz są autorami lub pomysłodawcami technologii, wykorzystujących przynajmniej jeden z trzech zasobów: wodę, wodór i węgiel pierwiastkowy. Projekty można zgłaszać do 20 listopada 2023 roku, a finał konkursu odbędzie się 27 listopada 2023 podczas Kongresu 3W w Warszawie.

 

Konkurs dla startupów z regionu Trójmorza

Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnych startupów w rozwijaniu nowoczesnych technologii 3W, które mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle, energetyce, medycynie, rolnictwie i innych sektorach gospodarki. Do udziału w 3W Startup Showdown zgłosić się mogą firmy, które:

 • Opracowują i realizują projekty z wykorzystaniem przynajmniej jednego z zasobów: wody, wodoru i węgla lub działają w obszarze łączącym wszystkie te zasoby.
 • Rozwijają nowoczesne technologie z zastosowaniem np. nanorurek węglowych, fulerenów, włókna węglowego, grafenu, węgla aktywnego czy węglowych ogniw paliwowych.
 • Realizują projekty związane z technologiami wodorowymi, opracowują metody magazynowania i produkcji wodoru, szukają rozwiązań, które przyczynią się do przyspieszenia transformacji energetycznej w kierunku zeroemisyjności.
 • Mają pomysły na mądre zarządzanie zasobami wody, oszczędzanie jej, oczyszczanie i uzdatnianie, a także na ograniczanie jej zużycia w sektorach takich jak rolnictwo, energetyka czy produkcja żywności.

 

Komisja konkursu 3W Startup Showdown

Oceny zgłoszonych projektów dokona jury w składzie:

 • Artur Kurasińskiprzedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w konsultowaniu projektów startupowych i biznesów technologicznych oraz mentor w licznych polskich i międzynarodowych konkursach startupowych i inkubatorach.
 • Marcin Małecki – redaktor naczelny portalu biznesowego MamStartup, serwisu poświęconego tematyce startupów oraz innowacyjnych przedsiębiorstw z branży nowych technologii.
 • Piotr Woliński – prezes Zarządu Vinci S.A., spółki zależnej BGK, która zarządza alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi, zapewniającymi odpowiednie rozwiązania w zakresie finansowania polskich przedsiębiorców.
 • Magdalena Jabłońska – Chief Executive Officer, StartSmart Central & Eastern Europe.

Eksperci wyróżnią start-upy, których rozwiązania odpowiadają na współczesne wyzwania cywilizacyjne i społeczne, a także realizują cele zrównoważonego rozwoju.

 

Harmonogram konkursu 3W Startup Showdown dla startupów z regionu Trójmorza

 • Etap I – 23.10.2023 – 20.11.2023 – Nabór formularzy zgłoszeniowych.
 • Etap II – 23.11.2023 – Preselekcja – wybór 10 startupów spośród nadesłanych zgłoszeń.
 • Etap III – 27.11.2023 – Pitch-Day (finał) podczas Kongresu 3W.

 

Dlaczego warto zgłosić się do konkursu 3W Startup Showdown?

Podziel się swoimi innowacyjnymi pomysłami związanymi z technologiami 3W, a możesz uzyskać pomoc w promowaniu rozwiązań, które mogą zmienić przyszłość.

 

Najlepsze media biznesowe informują o tym, co istotne dla przedsiębiorców.

Źródło: infoWire.pl

Powiązane artykuły

Napisz komentarz