PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweKonkurs dla start-upów "Startuj z Mazowsza"
konkurs dla start-upów

Konkurs dla start-upów "Startuj z Mazowsza"

przez Biznesowe materiały prasowe

Samorząd województwa mazowieckiego po raz kolejny nagrodzi innowacyjne startupy. Konkurs "Startuj z Mazowsza" właśnie wystartował. Kto może w nim wziąć udział i jakie są nagrody? Najlepsi, w trzech kategoriach, zgarną po 30 tysięcy złotych. Podpowiadamy jak wziąć udział w konkursie dla startupów "Startuj z Mazowsza".

 

Do kogo skierowany jest konkurs "Startuj z Mazowsza"?

Konkurs "Startuj z Mazowsza" powstał z myślą o kreatywnych osobach, tworzących nowe technologie, produkty i usługi, które mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego i rozwoju społecznego całego Mazowsza. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, w ten sposób młode firmy mogą rozwijać i promować swoje projekty: "Konkurs jest solidną platformą dla naszych lokalnych talentów. Pozwala na zaprezentowanie szerszemu gronu odbiorców innowacyjnych, kreatywnych pomysłów. Tym samym ułatwia też budowanie sieci kontaktów i tworzenie bazy klientów".

 

Zgłoszenia start-upów w konkursie "Startuj z Mazowsza"

W konkursie "Startuj z Mazowsza" mogą wziąć udział startupy, które działają na rynku krócej niż 3 lata. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się w 3 kategoriach:

  • Inno-Tech – startupy, które tworzą nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe, systemowe;
  • Social Impact – startupy o pozytywnym oddziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo;
  • Start – startupy, które tworzą innowacyjny projekt, będący na etapie Minimum Viable Product lub prototypu, które ma szansę na efektywny rozwój i skalowanie.

 

Nagrody w konkursie dla firm "Startuj z Mazowsza"

Finaliści zaprezentują swoje projekty przed ekspertami biznesu, technologii i innowacji. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe – 30 tys. zł w każdej z kategorii. Mogą też liczyć na nagrody od partnerów konkursu oraz wsparcie medialne. Dodatkowo, dziesięciu finalistów zaprezentuje się na stoiskach wystawienniczych w czasie konferencji podsumowującej konkurs, która odbędzie się w październiku 2023 roku

– "»Startuj z Mazowsza« pomoże przedsiębiorcom docenić ich własną unikalną wartość, na której będą budować przewagę konkurencyjną oraz zmobilizuje ich to do dalszego rozwoju firmy. Być może nawet do spełnienia marzenia, jakim z pewnością dla wszystkich innowacyjnych firm jest stanie się firmą-unicornem, czyli startupem wycenianym na 1 mld dolarów" – dodaje Aleksandra Szwed, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lipca 2023 Więcej informacji można znaleźć na stronie https://innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/startuj-z-mazowsza.html

 

Źródło informacji: Startup Academy

Powiązane artykuły

Napisz komentarz