PolecanyBiznes.plBiznesKsiążka BiznesowaKsiążki dla przedsiębiorców – przegląd nowości kwiecień 2024
Najważniejsze książki biznesowe dla przedsiębiorców

Książki dla przedsiębiorców – przegląd nowości kwiecień 2024

przez Renata Zielezińska

Istnieje mnóstwo książek o biznesie, które są doskonałą lekturą dla tych, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie własnego biznesu, dla tych, którzy rozważają otwarcie działalności oraz dla tych, którzy od lat prowadzą lub zarządzają przedsiębiorstwami. Książki biznesowe zmieniają mentalność, wzmacniają umiejętności przywódcze, są wypełnione mnóstwem wskazówek niezbędnych do odniesienia sukcesu w biznesie i rozwoju firmy oraz budowaniu większej rozpoznawalności i zwiększaniu zarobków. Przygotowałam przegląd najnowszych książek o biznesie dla przedsiębiorców z kwietnia 2024, które koniecznie trzeba przeczytać.

 

Książki o biznesie

Dobra książka biznesowa to skarb i drogowskaz na drodze, którą już podążasz lub dopiero zaczniesz podążać. Tego typu wskazówki są absolutnie niezbędne w życiu każdego przedsiębiorcy oraz przedstawiciela świata biznesu. Każda z poniżej zaprezentowanych książek o biznesie jest absolutnie warta twojego czasu. Ich lektura zmieni Twoje myślenie, postrzeganie świata i biznesu oraz pracy i zarządzania.

 

Pokochaj pieniądze, żeby mieć ich więcej

Książka Marty Manterys pt. "Pokochaj pieniądze, żeby mieć ich więcej" to praktyczny poradnik o finansach dla każdego, kto chce zmienić swoją sytuację finansową. Zawiera skoncentrowaną w formie niewielkiej pigułki wiedzę z grupy na Facebooku o nazwie "Pokochaj Pieniądze". To jedyny taki poradnik o finansach, który absolutnie zmienia nasze myślenie, a podążając za radami autorki, podpowiada jak odblokować przypływ pieniędzy oraz dostrzegać bogactwo w naszym życiu, na jakie dotąd byliśmy zamknięci. W pięknie wydanej publikacji znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego warto pokochać pieniądze oraz mnóstwo cennych wskazówek i inspiracji zamkniętych w 31 rozdziałach. Publikacja zawiera również obowiązkowe zadania do wykonania, które są niezbędne do zmiany myślenia, czego skutkiem będzie zmiana postrzegania finansów oraz dostrzeganie obfitości i bogactwa.

Zastanawiasz się jak myśleć, by mieć więcej pieniędzy i w jaki sposób emocje wpływają na nasze finanse? Sięgnij po prosty i konkretny przewodnik po bogaceniu się oparty na prawie przyciągania i odmień swoje życie!

Zachęcam również do lektury wywiadu z autorką książki, który znajdziesz w artykule pt. Przepis na sukces finansowy dla przedsiębiorców — wywiad z Martą Manterys.

Książka "Pokochaj pieniądze, żeby mieć ich więcej"

 

4-godzinny tydzień pracy

W szkole uczono nas, że mamy się dobrze uczyć, a potem pójść do pracy na etat, gdzie większość ludzi spędza co najmniej 40 godzin tygodniowo. W przeciwieństwie do nich Timothy Ferriss proponuje czterogodzinny tydzień pracy. Książka Tima Ferrissa pt. "4-godzinny tydzień pracy" to prosta instrukcja, która podpowiada jak zaprojektować luksusowy styl życia krok po kroku. Autor opowiada w niej swoją historię zmiany sytuacji życiowej. Z dochodu 40 tysięcy dolarów rocznie i pracy po 80 godzin tygodniowo przeszedł na 40 tysięcy dolarów miesięcznie przy 4-godzinnym tygodniu pracy. Z obszernego rozszerzonego wydania poradnika, które ma aż 500 stron, dowiesz się:

 • Dlaczego warto rozpocząć współpracę z polecaną wirtualną asystentką?
 • Jak przepuścić milion dolarów w jeden wieczór?
 • Czym jest dieta niskoinformacyjna?
 • Jak w dwa dni wyeliminować 50% swojej pracy?
 • Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy dochodem bezwzględnym i względnym?
 • Jak wyszkolić szefa, aby cenił wyniki ponad obecność w pracy?
 • W jaki sposób zautomatyzować obsługę życia?
 • Jak znani celebryci i artyści podróżują po świecie, nie rezygnując z pracy?
 • Czym jest dochód na autopilocie?
 • Jak zamienić długoterminowe budowanie kariery na krótkie epizody intensywnej pracy?
 • Jak uciec z biura i skończyć z pracą?
 • Czym są miniemerytury i mobilny styl życia?
 • Jak zasady projektowania stylu życia sprawdzą się w nieprzewidywalnych czasach zawirowań gospodarczych?
 • Czym są "muzy" zautomatyzowanego przepływu środków pieniężnych i jak je stworzyć?
 • Jakie są sekrety zarządzania dyrektorów generalnych dużych firm?

Poradnik pt. "4-godzinny tydzień pracy" zawiera autentyczne wzory do wykorzystania w negocjacjach z klientami i szefem oraz w każdej sferze życia. Wypełniony jest mnóstwem narzędzi i tricków pozwalających żyć jak milioner, nawet jeśli jeszcze nim nie jesteś. Poznasz ponad 50 praktycznych wskazówek, które pozwolą podwoić dochody oraz na nowo odkryć siebie. Ta książka to bestseller "New York Timesa", który koniecznie musisz przeczytać. Poradnik pt. "4-godzinny tydzień pracy" podzielony jest na 4 kroki (rozdziały), które nieprzypadkowo tworzą akronim "DEAL", czyli interes. Być może lektura tej książki to będzie Twój interes życia?

Książka "4-godzinny tydzień pracy"

 

Pozwól bogactwu pracować dla siebie

"Pozwól bogactwu pracować dla Ciebie" jest drugą częścią książki pt. "Ty też możesz być bogaty", której autorem jest Robert A. Russel. Można powiedzieć, że książka ta jest do granic możliwości nasycona dobrobytem, a z jej lektury dowiesz się jak manifestować dobrobyt w swoim życiu bez względu na warunki zewnętrzne i okoliczności oraz miejsce, w którym teraz się znajdujesz. Autor podkreśla, że trzeba skupiać się na sukcesie i bogactwie. Radzi, aby żyć treścią tej książki i wcielać w życie zawarte w niej zasady. To idealna lektura dla osób, które pragną od życia, również dla właścicieli firm i przedsiębiorców, chcących diametralnie odmienić losy swoich firm. Uczy jak manifestować pieniądze i cieszyć się upragnionym dobrobytem. Podpowiada jak krok po kroku zmienić sytuację finansową oraz wieść bogate i szczęśliwe życie. Publikacja podzielona jest na 47 lekcji dotyczących dobrobytu, które uczą jak spełniać swoje marzenia oraz na nowo odkrywać radość z tego, co posiadamy. Lektura książki "Pozwól bogactwu pracować dla Ciebie":

 • wyjaśnia, że bogactwo to nauka ścisła
 • uczy zastosowania reguł bogactwa
 • prezentuje najważniejsze czynniki w manifestowaniu bogactwa
 • uczy doceniać to, co posiadamy
 • zawiera ćwiczenia, które pomogą Ci się wzbogacić.

Książka "Pozwól bogactwu pracować dla siebie"

 

Najlepsze książki biznesowe i rozwojowe

Warto sięgać po mądre książki biznesowe, w których praktycy dzielą się z czytelnikami autentyczną wiedzą oraz swoim doświadczeniem. Tego typu publikacje w moim odczuciu zapewniają najwięcej korzyści. Uważam, że trzy powyższe książki wraz z opisaną w zeszłym miesiącu pozycją pt. "Ty też możesz być bogaty", powinny być lekturą obowiązkową dla każdego, szczególnie dla przedsiębiorców, przedstawicieli świata biznesu oraz kobiet przedsiębiorczych i liderek w biznesie. Zdecydowanie zaliczam je do najważniejszych książek dla przedsiębiorców, które rozwijają firmę i zmieniają mindset. Opisane powyżej książki znajdziesz na stronie: https://pokochajpieniadze.pl/kategoria-produktu/ksiazki/.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz