PolecanyBiznes.plBiznesNiesamowita wigilia firmowa – jak zorganizować ją krok po kroku?
Niesamowita wigilia firmowa - jak zorganizować ją krok po kroku?

Niesamowita wigilia firmowa – jak zorganizować ją krok po kroku?

przez Renata Zielezińska
Artykuł sponsorowany

Wigilia firmowa to świetny sposób, by promować pozytywną kulturę firmy, podsumować osiągnięcia minionego roku kalendarzowego oraz podziękować pracownikom, współpracownikom, klientom i partnerom biznesowym za ostatnie 12 miesięcy. Niezależnie od tego, czy będzie to skromna kolacja, wystawny event czy wydarzenie pełne wrażeń w tym artykule przygotowałam poradnik, z którego dowiesz się, jak zorganizować najlepszą wigilię firmową dla Twojej firmy.

 

Jak zorganizować niezapomnianą wigilię firmową krok po kroku?

Zorganizowanie udanej imprezy świątecznej dla firmy wymaga starannego zaplanowania i kreatywności. Ze względu na mnóstwo decyzji do podjęcia może się wydawać przytłaczające i trudne do zaplanowania. Trzeba wybrać miejsce, datę, jedzenie, prezenty, harmonogram, atrakcje czy budżet. Od czego zacząć? Przygotowałam przewodnik dotyczący organizacji wigilii firmowej, która będzie wywoływać pozytywne emocje w pracownikach przez kilka najbliższych miesięcy.

 

Co to jest firmowa impreza bożonarodzeniowa?

Wigilia firmowa to wydarzenie dla pracowników, klientów, kontrahentów i partnerów biznesowych organizowane przez firmy w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. W większych przedsiębiorstwach i korporacjach organizowane jest przez każdy oddział oddzielnie, w małych i średnich firmach organizowane jest przez firmę.

 

Zalety organizacji firmowego spotkania świątecznego

Firmowe przyjęcie bożonarodzeniowe to świetna sposobność, by podziękować pracownikom za ich pracę w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podnieść ich morale i zakończyć rok. Wśród korzyści z organizacji firmowej wigilii wyliczyć można:

 • Zwiększenie motywacji pracowników do wykazania się w kolejnym roku kalendarzowym.
 • Nawiązanie i wzmocnienie więzi pomiędzy pracownikami i możliwość poznania się.
 • Docenienie pracowników i podziękowanie im za pracę.
 • Podsumowanie roku w firmie.

 

Organizacja firmowego przyjęcia bożonarodzeniowego krok po kroku

1. Data wigilii firmowej

Grudzień to dla wielu osób czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych, poszukiwania prezentów i wspólnych rodzinnych tradycji. Poza tym wiele osób w tym czasie planuje podróże i wyjazdy świąteczno-noworoczne. Dlatego dobrym pomysłem będzie zaplanowanie wigilii firmowej w listopadzie, na początku grudnia lub w pierwszej połowie stycznia. Trzeba również ustalić, czy wigilia firmowa odbędzie się w godzinach pracy, po pracy czy w weekend.

 

2. Odpowiednie miejsce na wigilię firmową

Świąteczne przyjęcie firmowe można zorganizować w siedzibie firmy, jeśli oczywiście jest taka możliwość. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na organizację wigilii firmowej w ekskluzywnych restauracjach lub w nietypowych miejscach takich jak urocze siedlisko czy agroturystyka. Zarezerwuj idealne miejsce na świąteczne przyjęcie firmowe w terminie dogodnym dla większości pracowników.

 

3. Zaplanuj menu

Istotnym elementem biznesowych przyjęć świątecznych jest jedzenie. Bez względu na to, gdzie odbywać się będzie to wydarzenie, trzeba zaplanować menu. Jeśli impreza zorganizowana jest w restauracji, z pewnością otrzymasz propozycję menu. Natomiast w przypadku gdy wigilia firmowa planowana jest w siedzibie firmy lub innym miejscu można skorzystać z usług firmy cateringowej. Zadbaj o pyszną kolację, desery oraz napoje i zimny bufet.

 

4. Atrakcje na świąteczne przyjęcie firmowe

W zależności od charakteru i tematyki wigilii firmowej istnieje ogrom możliwości. Popularnymi atrakcjami podczas wigilii firmowej są wspólne przygotowywanie świątecznych ozdób, kolędowanie, tworzenie domków z piernika czy konkurs karaoke ze świątecznymi piosenkami. Chcąc stworzyć niezapomniane firmowe przyjęcie bożonarodzeniowe, warto zadbać o integrację pracowników i zaproponować nietypowe aktywności takie jak:

 • Christmas Challange
 • Christmas Express
 • Kreatywne warsztaty DIY
 • Warsztaty świątecznych drinków i koktajli
 • Świąteczną ucztę z sekretem
 • Świąteczny teledysk
 • Świąteczne gotowanie
 • Bożonarodzeniową zagadkę kryminalną
 • Świąteczną maszynę Goldberga
 • Warsztaty rzeźbienia w lodzie
 • Świąteczny artbuilding
 • Świąteczny Quiz Show
 • Świąteczny Escape Room

 

6. Prezenty dla pracowników

Wigilia firmowa to okazja, by podziękować pracownikom za ich ciężką pracę. Przygotuj dla nich firmowe upominki w postaci kart podarunkowych, koszy prezentowych lub innych firmowych prezentów na święta dla pracowników, które dadzą im do zrozumienia, że są ważni (a nawet najważniejsi) w Twoim biznesie.

 

7. Zaproszenie pracowników na wigilię firmową

Okres świąteczny to czas, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani, dlatego dobrym pomysłem będzie przygotowanie zaproszeń na bożonarodzeniowe spotkanie firmowe z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Większość firm prześle informacje na firmowym komunikatorze, przez maila lub SMS-a. Zaskocz swoich pracowników i przygotuj dla nich wyjątkowe zaproszenie, które pozostawisz im na biurku w pracy lub wręczysz po przyjściu do firmy.

Przeczytaj również artykuł pt.: Dlaczego warto zorganizować firmową wigilię?

Niesamowita wigilia firmowa - jak zorganizować ją krok po kroku?

Niesamowita wigilia firmowa – podsumowanie

Aby wigilia firmowa zakończyła się sukcesem, trzeba zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Jeśli nie masz czasu i pomysłu na zorganizowanie najlepszej bożonarodzeniowej imprezy firmowej dla swoich pracowników, zleć to profesjonalistom z Fabryki Atrakcji, a przygotują niezapomniane atrakcje: https://www.fabryka-atrakcji.com/wigilia-firmowa/.

 

Może zainteresują Cię także tematy:

Powiązane artykuły

Napisz komentarz