PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweNiezwykłe spotkanie kobiet z branży motoryzacyjnej
spotkanie kobiet z branży motoryzacyjnej

Niezwykłe spotkanie kobiet z branży motoryzacyjnej

przez Biznesowe materiały prasowe

Wydarzenie biznesowe Automotive (z) Kobiecą Pasją zostało stworzone z myślą o kobietach związanych z branżą motoryzacyjną, które różnią się od siebie tak samo, jak różnią się ścieżki ich życia i kariery. Tym razem zaplanowane jest na 9-10 maja br. pod naszym patronatem: Konferencja Automotive (z) Kobiecą Pasją.

 

Kobiety w branży automotive

Takie właśnie kobiety, które z różnych powodów, bardziej lub mniej zaplanowanych, lub wymarzonych, właśnie w tej przestrzeni realizują swoje zawodowe wyzwania, spotykają się raz w roku, aby wspólnie spędzić czas, uzupełnić wiedzę merytoryczną w dynamicznie zmieniającej swoje oblicze branży, w której tak naprawdę stoimy na rozdrożu.

 

Mnóstwo wyzwań w branży motoryzacyjnej

Przed branżą automotive pojawia się obecnie ogrom wyzwań – wszyscy zastanawiamy się, jak będzie wyglądał samochód, którego kiedyś główną funkcją było przemieszczanie się z punktu A do B, a obecnie posiada mnóstwo dodatkowych funkcjonalności. W dzisiejszym świecie nie wystarcza nam wpatrywanie się z uwagą w mijane tereny, musimy dodatkowo słuchać audiobooków, być masowani, ogrzewani czy wentylowani. Ostatecznie rola kierowcy przestaje nas interesować, gdyż wpatrzeni w smartfony, wolimy, aby samochód autonomiczny samodzielnie się przemieszczał, przewożąc nas oraz podejmując również moralne i etyczne decyzje w razie zagrożeń na drodze.

 

Jak kobiety w branży motoryzacyjnej odnajdują się w tej rzeczywistości?

Czy jest różnica między męskim i damskim punktem widzenia? Czy warto wprowadzać podziały? I dlaczego spotykamy się we własnym gronie? Być może dlatego, że w tym wirującym świecie chcemy na chwilę zatrzymać się, zastanowić, porozmawiać, pobyć, oderwać oczy od smartfonów i spojrzeć na góry – te rzeczywiste. Zobaczyć obok siebie drugą, trzecią kobietę, która być może ma podobne przemyślenia, obawy, ale także pasje.

 

Spotkanie kobiet z branży motoryzacyjnej

Spotkanie Automotive (z) Kobiecą Pasją nieprzypadkowo ma w nawiasie "z". Sama branża i praca w niej może być bowiem dla wielu pasją samą w sobie, a z drugiej strony mamy też inne zainteresowania, czasami diametralnie różne od tych motoryzacyjnych. Ścieżki naszego życia czasami są podzielone na drobniejsze dróżki, każda o innym charakterze, wiodąca w inne zakamarki zainteresowań, by ostatecznie spleść się i spotkać w tym samym kierunku na tym samym szlaku życia.

 

Dwudniowe wydarzenie Automotive (z) Kobiecą Pasją

Dwudniowe spotkanie kobiet w ramach Automotive (z) Kobiecą Pasją zorganizowane jest w taki sposób, aby znaleźć czas zarówno na tematy motoryzacyjne, dotyczące zarządzania, jakości czy nowych standardów branżowych, jak i tematy dotyczące osobistego rozwoju czy radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Każde wydarzenie zawiera także debatę – ubiegłoroczna pod hasłem "Łączymy siły" dotyczyła różnych kobiecych inicjatyw realizowanych w branży motoryzacyjnej. Natomiast temat tegorocznej brzmi "Kobiety na ścieżkach sukcesu". W debacie udział wezmą panie, dla których ścieżki sukcesu ułożyły się w różny sposób – niezależnie od osiągnięć zawodowych, stanowisk czy funkcji. Wspólnie zastanowią się, co tak naprawdę powoduje, że czują się kobietami sukcesu. Celem dyskusji będzie uzyskanie odpowiedzi na pytanie, jakie są składowe sukcesu dla osób, których wykonywany zawód jest jednym z wielu elementów życia – często obok zupełnie innych zainteresowań czy realizowania się w życiu rodzinnym. Który z tych elementów dominuje w poczuciu spełnienia? A może równowaga pomiędzy nimi wszystkimi dopiero daje poczucie osiągnięcia sukcesu? I czym tak naprawdę jest dla nas sukces? Jak go rozumiemy? Może czasem pędzimy w kierunkach, które tak naprawdę kosztują nas zbyt wiele wyrzeczeń, napięć, kompromisów, których efektem jest oddalanie się od samej siebie i frustracja, mimo że na zewnątrz postrzega się nas jako osoby sukcesu?

 

Warsztaty, wykłady i mnóstwo atrakcji dla kobiet z branży automotive

Poza debatą uczestniczki wezmą udział w warsztatach i wykładach. Będą miały również czas na chwilę wytchnienia w pięknych okolicznościach przyrody i infrastrukturze szczyrkowskiego hotelu Meta. Zajęcia będą moderowane przez doświadczone prelegentki, wśród których gościć będziemy zarówno osoby bezpośrednio związane z branżą motoryzacyjną, jak i trenerki biznesu, psycholożki czy facylitatorki. Podczas ulubionych warsztatów trenerki ds. jakości w lekkiej, angażującej formie poprowadzą uczestniczki przez tajniki zarządzania jakością, a trenerki biznesu zaznajomią je ze sprawdzonymi sposobami rozwiązywania konfliktów oraz z tematem odporności psychicznej w miejscu pracy. Dodatkowym tematem warsztatowym będzie ESG – ekspertka w zakresie ESG i ochrony środowiska zapozna uczestniczki z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Podręcznik dla branży motoryzacyjnej

Ekspertka, trenerka i auditorka ds. jakości w branży automotive pracująca na co dzień w SQD Alliance poprowadzi prelekcję i zaznajomi uczestniczki z właśnie wydanymi w USA i przetłumaczonymi na wiele języków Zasadami Certyfikacji na zgodność z IATF 16949. SQD Alliance jako jedyna w Polsce firma uzyskała uprawnienia do tłumaczenia i wydania tego bardzo ważnego dla całej branży podręcznika.

Wydarzenie Automotive (z) Kobiecą Pasją to również miejsce do nawiązywania kontaktów i tworzenia wspierającej społeczności kobiet. Spotkanie to będzie okazją nie tylko do celebracji osiągnięć kobiet w branży motoryzacyjnej, ale również zwróci uwagę na różnorodne pasje, które sprawiają, że są nie tylko liderkami w swojej dziedzinie, ale także inspiracją dla innych. Zapraszamy wszystkie uczestniczki do podzielenia się tym, co sprawia, że ich dzień staje się lepszy – opowiedzmy o swoich pasjach, inspirujmy i motywujmy siebie nawzajem.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął popularny portal biznesowy PolecanyBiznes.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz