Spis treści
Sala konferencyjna jest jednym z ważniejszych miejsc w całej firmie, ponieważ to właśnie tutaj odbywają się ważne zebrania, narady, spotkania handlowe z kontrahentami, negocjacje czy prezentacje. Stoły konferencyjne to kluczowe elementy wyposażenia tego typu pomieszczeń, dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. Wysokiej klasy i odpowiednio dobrany stół do sali konferencyjnej – dodaje przestrzeni prestiżu i reprezentacyjnego charakteru, a ponadto zapewnia duży komfort pracy. Ergonomiczne i funkcjonalne stoły konferencyjne to bardzo uniwersalne meble, które sprawdzą się nie tylko w biurze czy gabinecie, ale również w innego rodzaju wnętrzach.
Eleganckie stoły do sali konferencyjnej – prestiż i funkcjonalność
Nowoczesne i eleganckie stoły do sali konferencyjnej to prestiż i funkcjonalność oraz istotny element budowania renomy firmy w oczach biznesowych partnerów, a także samych pracowników. Tego typu meble biurowe pomagają stworzyć optymalne warunki do pracy zespołowej, wymiany poglądów, opinii i pomysłów oraz budowania przyjaznego klimatu do rozmów. Nowoczesne stoły do sali konferencyjnej to połączenie elegancji, minimalistycznego designu, funkcjonalności oraz praktycznego wymiaru. Wśród innych wyróżników wysokiej jakości mebli biurowych, warto wymienić takie, jak mobilność, ergonomia, a także szeroka gama rozmiarów w obrębie jednej kolekcji.
Uniwersalne stoły konferencyjne marki Lissy to meble, które pasują idealnie do firmowych przestrzeni biurowych, ale doskonale odnajdują się również w urzędach, na uczelniach, w prywatnych gabinetach, a nawet w domu, np. w jadalni. Co ciekawe, niektóre modele tej firmy można w łatwy sposób zaadaptować na stół do ping-ponga lub przeobrazić stół bilardowy w wygodny mebel konferencyjny, montując na nim specjalne blaty nakrywające.
Nowoczesne stoły konferencyjne to recepta na kreowanie pozytywnego wizerunku firmy oraz tworzenie odpowiedniej atmosfery do spotkań biznesowych. To także wyraz szacunku do podejmowanych przez spółkę czy urząd gości oraz otwartości, co sprzyja klimatowi do rozmów, pertraktacji handlowych albo kreatywnej burzy mózgów wewnątrz przedsiębiorstwa.
Stoły do sali konferencyjnej powinny być dopasowane do charakteru wnętrza, wymiarów pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji użytkowników – tak, aby gwarantowały najwyższy poziom wygody. Z tego względu, dobrze jest zdecydować się na kooperację z dostawcami oferującymi bogaty wybór mebli biurowych, co ułatwia optymalną aranżację przestrzeni biurowej. Popularnym wyborem, pozwalającym podkreślić wysoki status firmy są stoły konferencyjne z drewna i forniru. W zależności od potrzeb i uwarunkowań lokalowych (metraż), można zakupić stoły konferencyjne rozkładane bądź nierozkładane, większe lub mniejsze modele, obrotowe, osadzone klasycznie na czterech nogach albo na postumencie w środkowej części mebla. Wysoka jakość materiałów, ponadczasowy design, solidność i estetyka wykonania – to z pewnością czynniki, które są gwarancją długiego oraz bezproblemowego użytkowania stołu w sali konferencyjnej.
Stoły konferencyjne rozkładane czy stoły konferencyjne nierozkładane – co wybrać?
Gabinety dyrektorskie, pokoje posiedzeń zarządu czy sale konferencyjne różnią się między sobą kształtem powierzchni oraz metrażem. W przypadku małych pomieszczeń oraz takich, które pełnią również inne funkcje, idealnie sprawdzają się stoły konferencyjne rozkładane. Tego rodzaju meble na co dzień użytkowane są przez ograniczoną liczbę osób, natomiast przy okazji spotkań z udziałem większego grona ludzi, stoły te są rozkładane. W biurach, gdzie nie ma zbyt dużej powierzchni lub dostatecznej ilości pomieszczeń, stoły konferencyjne rozkładane umożliwiają organizację narad, szkoleń oraz innych, okolicznościowych spotkań, np. firmowej wigilii czy urodzin. Składany model świetnie sprawdzi się ponadto jako stół szwedzki podczas poczęstunku przy okazji konferencji albo szkolenia.
Nowoczesne stoły konferencyjne rozkładane są niezwykle mobilne, nie zajmują zbyt wiele miejsca i są bardzo praktyczne. Profesjonalne i prestiżowe składane stoły do sali konferencyjnej wykonywane są przede wszystkim z drewna, forniru i metalu, dzięki czemu są eleganckie i trwałe. Stoły konferencyjne rozkładane są chętnie wybierane przez przedsiębiorców najmujących niewielką powierzchnię biurową, na której nie ma wiele pomieszczeń. W przypadku dużych pomieszczeń oraz wnętrz stricte przeznaczonych na posiedzenia, narady czy prezentacje – najwygodniejsze są duże stoły konferencyjne nierozkładane. Takie meble umożliwiają stałą aranżację sali konferencyjnej, brak konieczności sztaplowania pod ścianą krzeseł czy donoszenia foteli.
Praktyczne stoły do sali konferencyjnej – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Istotne jest to, aby stoły do sali konferencyjnej gwarantowały odpowiednią przestrzeń do pracy, w tym przede wszystkim do tworzenia dokumentów i sporządzania notatek, a także warunki do komfortowej wymiany spostrzeżeń. Jeśli stoły konferencyjne są elementem przestrzeni, w której odbywają się negocjacje lub prezentacje – meble te powinny mieć stosunkowo dużą powierzchnię, umożliwiającą swobodną aktywność. Właściwie dobrane stoły do sali konferencyjnej powinny zapewniać prowadzącym i uczestnikom danego wydarzenia maksimum wygody. Stoły na tradycyjnych nogach ograniczają nieco swobodę ułożenia nóg podczas siedzenia, w przeciwieństwie do blatów osadzonych na jednym, centralnym postumencie.
Wybierając stół konferencyjny, dobrze jest postawić na solidną konstrukcję, trwałe materiały, estetyczne wykonanie i wykończenie oraz funkcjonalność. Ważny jest ponadto design – dopasowany do istniejącego charakteru wnętrza oraz ponadczasowe wzornictwo. Wszystko to wpływa na satysfakcję i długi czas użytkowania mebla. Jeżeli gabinet jest niewielki albo mamy do czynienia z pomieszczeniem wielofunkcyjnym, to warto wyposażyć go w stoły konferencyjne rozkładane. W sytuacji, gdy wnętrze jest duże i przestronne oraz pełni wyłącznie funkcję sali konferencyjnej, to świetnym rozwiązaniem będzie zakup większego stołu nierozkładanego. Interesującą opcją są też stoły konferencyjne z regulacją wysokości blatu roboczego.
Stoły do sali konferencyjnej powinny być dostosowane do potencjalnej liczby uczestników danego spotkania, żeby uniknąć nadmiernego ścisku lub zbyt dużego dystansu pomiędzy użytkownikami. Stoły konferencyjne rozkładane muszą posiadać metalowe prowadnice, dzięki którym zwiększanie bądź zmniejszanie powierzchni blatu roboczego będzie wygodne i bezpieczne. W przypadku multimedialnych sal konferencyjnych, a także w momencie, kiedy uczestnicy danego wydarzenia korzystają ze sprzętu komputerowego, ciekawą opcją są stoły konferencyjne wyposażone w mediaport. Estetycznie osadzone gniazda do ładowania laptopa, smartfona, podłączenia cyfrowego rzutnika, sieci internetowej czy możliwość skorzystania z portu LAN – podnosi funkcjonalność stołu, wpływa na komfort i wydajność pracy.
Kiedy i gdzie jeszcze sprawdzą się tanie stoły konferencyjne?
Współczesne stoły konferencyjne to bardzo uniwersalne meble, które oprócz biurowych pomieszczeń zaaranżowanych na potrzeby prowadzenia negocjacji czy narad, z powodzeniem sprawdzą się również podczas prezentacji handlowych, posiedzeń zarządu, rady nadzorczej i walnych zebrań. Stoły do sali konferencyjnej posłużą nie tylko w trakcie spotkań z partnerami biznesowymi czy z pracownikami, ale doskonale sprawdzą się także podczas organizacji okolicznościowego poczęstunku. Tego typu meble przydadzą się też na uczelniach oraz w salach biznesowo-wykładowych. Stoły konferencyjne rozkładane to idealne rozwiązanie w domowych gabinetach, z których okazjonalnie można skorzystać również podczas świąt i rodzinnych uroczystości z udziałem większej liczby gości. Stół konferencyjny sprawdzi się ponadto w jadalni.
Blaty nakrywające, czyli jak stworzyć stół do sali konferencyjnej 2w1?
Klasyczne stoły do sali konferencyjnej to nie jedyny sposób na urządzenie pomieszczenia przeznaczonego na zebrania, narady czy prezentacje. Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem, które pozwala połączenie funkcji reprezentacyjnej i rekreacyjnej biura – są blaty nakrywające. Korporacje oraz firmy świadome czynników, jakie wpływają na kreatywność i efektywność pracy, coraz częściej stawiają w przerwach na relaks. Blaty nakrywające na stół bilardowy, który w mgnieniu oka transformuje go na profesjonalny stół konferencyjny, to jeden z pomysłów na realizację takich celów, a także sposób na dwufunkcyjny mebel 2w1.
Na rynku dostępne są ponadto obrotowe stoły bilardowe, do których można dopasować blat nakrywający. Co ciekawe, dzięki specjalistycznym blatom nakrywającym, stoły konferencyjne można przeobrazić również w stół do tenisa stołowego. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w firmach, jak i w warunkach domowych.
Najlepszy portal biznesowy w Polsce to skarbnica informacji dla przedsiębiorców.