PolecanyBiznes.plBiznesOstrów Wielkopolski – miasto z sercem do biznesu
Przedsiębiorcy z Ostrowa Wielkopolskiego z Panią Prezydent

Ostrów Wielkopolski – miasto z sercem do biznesu

przez Renata Zielezińska

Przedsiębiorcy z Ostrowa Wielkopolskiego mają mnóstwo możliwości promocji swoich firm. Zapewnia im je niezwykle przedsiębiorcza Pani Prezydent Miasta wraz z ze sztabem wykwalifikowanych współpracowników. Zapraszam w biznesową podróż po Ostrowie Wlkp., podczas której zdradzimy, dlaczego warto prowadzić biznes w tym mieście oraz poznamy ranking firm z Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ostrów Wielkopolski miastem przyjaznym dla biznesu

W Ostrowie Wielkopolskim swoją siedzibę ma niemal 10 tysięcy firm. Wiele z nich to niewielkie firmy rodzinne z tradycjami, często prowadzone są od pokoleń.

– "Przeważają mikro oraz małe i średnie firmy. Obszar działalności i branże są mocno zdywersyfikowane. Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego nie opiera się na 2 czy 3 wielkich przedsiębiorstwach, a właśnie na małych firmach, często rodzinnych. I właśnie to traktujemy jako naszą mocną stronę. W przypadku zamknięcia dużego zakładu pracy, rynek pracy bez problemu zagospodaruje jego pracowników. Jeśli chodzi o największe przedsiębiorstwa w Ostrowie Wielkopolskim, branże dominujące to automotive, kolejnictwo, lotnictwo, robotyka, przetwórstwo przemysłowe i spożywcze oraz przemysł drzewny. Nowym inwestorem w strefie przemysłowej jest firma JMP Medical, która buduje mobilne pracownie diagnostyki obrazowej eksportowane w najdalsze zakątki świata" – mówi Beata Klimek – Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ranking firm z Ostrowa Wielkopolskiego

Wśród tak wielu firm zarówno tych większych, jak i tych niewielkich i jednoosobowych działalności gospodarczych do naszego rankingu ostrowskich firm wybraliśmy te wyróżniające się, najbardziej widoczne w Internecie i rozpoznawalne poza granicami miasta oraz kraju.

 

Promax – dostawca usług telekomunikacyjnych z Ostrowa Wielkopolskiego

Promax to rodzinna firma z polskim kapitałem z Ostrowa Wielkopolskiego, która istnieje od ponad 30 lat. Dostarcza usługi telekomunikacyjne: internet światłowodowy, telefonię stacjonarną, telewizję cyfrową oraz internet mobilny i telewizję kablową. Ostrowska firma Promax inwestuje w nowoczesne technologie oraz odnawialne źródła energii, łączy telekomunikację z ekologią. W siedzibie firmy wykorzystuje pompy ciepła, solary i panele fotowoltaiczne, a dodatkowo produkuje prąd w 8 elektrowniach wiatrowych. Firma Promax z Ostrowa Wielkopolskiego jest członkiem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej oraz laureatem wielu prestiżowych konkursów: Gazeli Biznesu, Nagrody Gospodarczej Ziemi Ostrowskiej, Lidera Polskiej Ekologii, Złotej PIKE oraz "Teraz Polska". Strona internetowa: https://www.promax.media.pl/.

 

Websitegroup – agencja interaktywna z Ostrowa Wielkopolskiego

Websitegroup to ostrowska agencja interaktywna, która zajmuje się tworzeniem wyjątkowych stron i sklepów internetowych. Poza tym wdraża kompleksowe rozwiązania marketingu cyfrowego. Zespół ekspertów z agencji Websitegroup wykonuje swoją pracę nie tylko z zaangażowaniem, ale także z dbałością o najdrobniejszy szczegół, tak, by efekty przyniosły klientowi zyski. Firma od 2010 roku wzmacnia pozycję i rozpoznawalność swoich klientów w internecie. Strona internetowa: https://www.websitegroup.pl/.

 

Wytwórnia Sprężyn Grześkowiak – producent sprężyn z Ostrowa Wielkopolskiego

Wytwórnia Sprężyn Grześkowiak to rodzinna firma z tradycjami stworzona przez Mieczysława Grześkowiaka w 1981 roku. Do dziś zajmuje się produkcją sprężyn. Warto podkreślić, że firma inwestuje w ekologiczne rozwiązania dla przemysłu takie jak proekologiczne systemy ogrzewania i odnawialne źródła energii. Strona internetowa: https://grzeskowiak.pl/.

 

Trofea Spotowe AMS – twórca gadżetów reklamowych i dystrybutor pucharów, statuetek i medali z Ostrowa Wielkopolskiego

Trofea Spotowe AMS to firma, która w Ostrowie Wielkopolskim istnieje od 1996 roku. Oferuje oryginalne upominki, puchary, medale, dyplomy i statuetki oraz zajmuje się grawerowaniem na różnorodnych materiałach. Ponadto wykonuje gadżety reklamowe na zamówienie, w tym także statuetki i medale z różnych materiałów w dowolnym kształcie i rozmiarze. Strona internetowa: https://grawer-ostrow.pl/.

 

RTR Design – hurtownia tkanin obiciowych z Ostrowa Wielkopolskiego

Hurtownia tkanin obiciowych RTR Design Sp. z o.o. od początku działalności współpracuje z najlepszymi producentami tkanin. Oferuje atestowane tkaniny z powłoką trudnopalną z certyfikatami Intertek i IFS Laboratories Ltd, wymagane w obiektach hotelowych, przestrzeniach użyteczności publicznej. Firma została wyróżniona w rankingu Diamenty Forbesa w 2022 i 2023 roku, dołączyła do grona najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Strona internetowa: https://rtrdesign.pl/.

 

Melle – producent kosmetyków samochodowych z Ostrowa Wielkopolskiego

Polska firma Melle Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego jest właścicielem istniejącej od 1991 roku marki kosmetyków samochodowych K2. Popularna marka autokosmetyków i chemii samochodowej jest doceniana w kraju i na świecie, dostępna jest w 60 krajach. W jej ofercie znajdziemy:

 • K2 PRO – profesjonalne produkty dla myjni, lakierni i mechaniki pojazdowej;
 • K2 TURBO – płyny chłodnicze i hamulcowe oraz dodatki do paliw i oleju;
 • K2 BOND – kleje, silikony i produkty do napraw awaryjnych;
 • K2 Vinci – zapachy samochodowe;
 • K2 Perfect – kosmetyki do samochodów;
 • K2 GOLD – innowacyjne produkty do pielęgnacji samochodów;
 • K2 PRO Detailing – kosmetyki do samochodów dla profesjonalistów – lakierników, mechaników i myjni samochodowych;
 • K2 TECHNIC – produkty techniczne dla przemysłu.

Strona internetowa: https://k2.com.pl.

 

Delta Trade – producent fotelików i sof dziecięcych z pianki poliuretanowej z Ostrowa Wielkopolskiego

Ostrowska firma Delta Trade s.j. od 1989 roku zajmuje się importem oraz eksportem zabawek i artykułów dziecięcych. Poza tym rozwija własną linię fotelików dla dzieci z pianki poliuretanowej. Bezpieczne foteliki i sofy dla najmłodszych powstają z dbałością o najdrobniejszy szczegół, a sprzedawane są na całym świecie. Strona internetowa: https://delta-trade.pl/.

 

Dinopol – producent opakowań z Ostrowa Wielkopolskiego

Firma Dinopol powstała w 1993 roku i początkowo swoją działalność opierała na handlu produktami spożywczymi. Od 2006 roku zajmuje się produkcją opakowań z masy papierowej. Wykorzystuje autorskie pomysły designerskie i nowoczesne technologie. Aktualnie firma Dinopol z Ostrowa Wielkopolskiego jest wiodącym producentem opakowań z masy papierowej dla branży spożywczej, przemysłowej, medycznej i technicznej oraz przemysłu drobiarskiego. Strona internetowa: http://dinopol.pl.

 

Cadabra – producent wyposażenia dla firm i instytucji z Ostrowa Wielkopolskiego

Firma Cadabra zajmuje się kompleksowym wyposażaniem firm oraz instytucji publicznych. Od 2007 roku działa na rynku meblowym, a jej produkty wyróżniają się nie tylko jakością, ale również estetyką wykonania. Proponowane przez nią rozwiązania wpływają na poprawę komfortu podczas pracy biurowej, poprawiają samopoczucie pracowników i wydajność pracy. Strona internetowa: https://meblecadabra.pl.

Przedsiębiorcy z Ostrowa Wielkopolskiego z Panią Prezydent

Autor zdjęć: biuro prasowe Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

"Przedsiębiorczy Ostrów" wsparciem dla biznesu

Przedstawiciele miasta i niezwykle przedsiębiorcza pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, dbają o lokalnych przedsiębiorców. W związku z tym dbają także o przyszłość i rozwój miasta i jego mieszkańców.

– "Wsparcie przedsiębiorców to rozwój miasta, miejsca pracy, ludzie, którzy przyjeżdżają do nas i tu zamieszkują, zakładają rodziny. Przedsiębiorczość i przedsiębiorcy to fundament rozwoju i dobrej przyszłości dla naszych mieszkańców. Wzrost gospodarczy miasta przekłada się na stan miejskiego budżetu, którym realizujemy ambitne projekty rozwojowe podnoszące jakość życia w mieście" – podkreśla Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Rozwój przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim wspiera projekt "Przedsiębiorczy Ostrów", który powstał po to, by wspierać lokalnych przedsiębiorców na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. W ramach projektu powstało szereg działań takich jak:

 • Ostrowska Karta Przedsiębiorcy
 • Program dla Przedsiębiorczych
 • Polityka podatkowa wspierająca ostrowskich przedsiębiorców
 • Przygotowane i uzbrojone tereny inwestycyjne
 • Instytucje otoczenia biznesu
 • Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych w Gostyniu Sp. z o.o. (Ostrów jest jednym z większych udziałowców)
 • i wiele innych instrumentów wspierających lokalną przedsiębiorczość.
Przedsiębiorcy z Ostrowa Wielkopolskiego z Panią Prezydent

Autor zdjęć: biuro prasowe Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrowska Karta Przedsiębiorcy

Program Ostrowska Karta Przedsiębiorcy powstał z myślą o przedsiębiorcach i dla przedsiębiorców. Jego celem jest wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, poprzez stworzenie pakietu korzyści wspierającego start i rozwój biznesu. Jest narzędziem wsparcia, które ma pomagać przedsiębiorcom na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej, poprzez instytucje otoczenia biznesu oraz poprzez wzajemne ulgi i preferencje oferowane przez partnerów programu.

– "Zadaniem programu »Ostrowska Karta Przedsiębiorcy« jest również promowanie lokalnych przedsiębiorców pośród innych partnerów programu oraz pośród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Niniejsze działania mają budować solidarność biznesową, lokalny patriotyzm oraz relacje biznesowe pomiędzy przedsiębiorcami funkcjonującymi na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego" – wyjaśnia Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowska Karta Przedsiębiorcy to:

 • Zniżki na zakup towarów i usług niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej oraz inne artykuły i usługi niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą, u partnerów programu "Ostrowska Karta Przedsiębiorcy".
 • Mnóstwo darmowych miejsc promocji firm dla ostrowskich przedsiębiorców, takich jak profil na Facebooku "Przedsiębiorczy Ostrów", strona internetowa www.przedsiebiorczy.umostrow.pl, strona internetowa www.umostrow.pl czy Informator Miejski.

 

"Biznes ma wielkie oczy" i promocja przedsiębiorców z Ostrowa Wielkopolskiego

Jednym z najnowszych projektów, który bardzo mnie zaintrygował, jest "Biznes ma wielkie oczy". Przedsięwzięcie zakłada realizację cyklu inspiracyjnych reportaży w połączeniu z wywiadami przeprowadzonymi z właścicielami firm, które będą realizowane w siedzibach ostrowskich firm.

Wywiady z przedsiębiorcami, mają zaszczepić w młodych ludziach postawy proprzedsiębiorcze i zainspirować do działania. Odbiorcy reportaży, mają poznać historie ostrowskich przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces. Młodzi ludzie, dzięki reportażom połączonym z wywiadami, mają poznać drogę do sukcesu i korzyści płynące z prowadzenia własnej firmy oraz korzyści płynące z prowadzenia firmy w Ostrowie Wielkopolskim. Ponadto reportaże mają ukazać możliwości zatrudnienia i wskazać oczekiwania przedsiębiorców względem kierunku kształcenia, na które firmy te wykazują największe zapotrzebowanie. Wywiady będą wyświetlane na lekcjach przedsiębiorczości w szkołach, transmitowane w lokalnych mediach, mediach społecznościowych (Facebook) oraz na kanale Ostrowa Wielkopolskiego na YouTube. Dla przedsiębiorców udział w programie to aspekt promocji oraz możliwość zaprezentowania swojej historii i zarażenia pasją.

Przedsiębiorcy z Ostrowa Wielkopolskiego z Panią Prezydent

Autor zdjęć: biuro prasowe Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrowskie Forum Kobiet i promocja kobiecych biznesów

Przedsiębiorcze Kobiety z Ostrowa Wielkopolskiego także mogą liczyć na wsparcie. Kolejną inicjatywą, która przyciągnęła moją uwagę, jest Ostrowskie Forum Kobiet. To pomysł pani Prezydent – Beaty Klimek. Wraz z powołaną w 2022 roku Ostrowską Radą Kobiet miasto chce zwiększać udział Pań w życiu biznesowym i społecznym. Z inicjatywą powołania takiej Rady zwróciły się do pani prezydent miasta same ostrowianki.

– "To bardzo ważne, szczególnie teraz, gdy głos kobiet jest często przez ignorowany" – dodaje pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ostrowskie Śniadania Biznesowe

A to nie koniec atrakcji dla przedsiębiorców z miasta i gminy Ostrów Wielkopolski. Kolejnym projektem są Ostrowskie Śniadania Biznesowe. Pierwsze odbyło się 9 maja 2023 roku.

– "Udział w nim wzięli partnerzy ostrowskich programów miejskich tj.: Ostrowska Karta Seniora, Ostrowska Karta Krwiodawcy, Ostrowska Karta Rodziny 3+ oraz Ostrowska Karta Przedsiębiorcy. Spotkania przedsiębiorców mają na celu integrację ostrowskich przedsiębiorców i ich wzajemne wspieranie się i uzupełnianie w swoich biznesach. Kolejne spotkania zostaną poszerzone o innych, zainteresowanych partnerów naszych programów" – podsumowuje Beata Klimek – Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Przedsiębiorcy z Ostrowa Wielkopolskiego z Panią Prezydent

Autor zdjęć: biuro prasowe Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Dlaczego warto prowadzić biznes w Ostrowie Wielkopolskim?

– "Ostrów Wlkp. to miasto przedsiębiorcze, które myśli przedsiębiorczo i wspiera lokalny biznes. Oferujemy dobre warunki do inwestowania oraz prowadzimy przyjazną politykę podatkową. Do każdego przedsiębiorcy podchodzimy indywidualnie, wsłuchując się w jego potrzeby. Biznes w Ostrowie to także ogromny rynek, ponieważ patrzymy na siebie jako część aglomeracji, która w formalnej strukturze liczy blisko 400 000 mieszkańców, jednak analizując przepływy lokalnych społeczności, możemy tu mówić nawet o 0,5 mln mieszkańców, uwzględniając także Krotoszyn czy też Ostrzeszów. Jak widać to ogromny kapitał ludzki, który chcemy wykorzystać. Wraz z atrakcyjnym położeniem i dostępem do infrastruktury transportowej, jesteśmy dobrym miejscem do prowadzenia biznesu" – dodaje pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Podsumowując, Ostrów Wielkopolski jest miastem przyjaznym dla przedsiębiorców, które zapewnia firmom mnóstwo przestrzeni i projektów do promocji biznesu. Z przyjemnością będę śledzić kolejne inicjatywy dla przedsiębiorców w tym mieście. Znasz wyjątkowe Kobiety Biznesu z Ostrowa Wielkopolskiego oraz biznesmenów, a także niezwykłe historie ostrowskich firm, o których warto mówić głośno? Chętnie zaprezentujemy je na łamach portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz