PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesowePod naszym patronatem: Konferencja "Cyberzagrożenia i hejt w sieci"
cyberbezpieczeństwo w biznesie

Pod naszym patronatem: Konferencja "Cyberzagrożenia i hejt w sieci"

przez Biznesowe materiały prasowe

Niebezpieczeństwa dotyczące przestrzeni internetowej dotyczą dziś każdego użytkownika sieci – zarówno przedsiębiorcy realizującego się w biznesie e-commerce, jak i jego klienta. Osoby, która ma swój profil w mediach społecznościowych oraz followersa. Jak zatem walczyć z działaniami, które mogą nam zaszkodzić? Olbrzymią dawkę rzetelnej wiedzy na ten temat uzyskamy na konferencji "Cyberzagrożenia i hejt w sieci", która odbędzie się 15 grudnia 2023 w Warszawie! Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?

 

Bezpieczeństwo w Internecie – czy to dotyczy również przedsiębiorców?

Internet zapewnia swoim użytkownikom ogromne możliwości rozwoju, choćby w zakresie budowania własnej marki. Niestety, to narzędzie wykorzystują też cyberprzestępcy. Phishing, ransomware, kradzież tożsamości… Trudno zliczyć wszystkie formy zagrożenia, na które możemy natknąć się w przestrzeni internetowej każdego dnia. Wśród nich szczególną uwagę należy jednak zwrócić na hejt. Dlaczego?

– "Gdy kilka lat temu, działając jako prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, powołałam do życia kampanię »Nie hejtuję – motywuję«, nie sądziłam, że akcja odbije się aż tak szerokim echem. Szybko okazało się, że przemoc rozsiewana w internecie uderza nie tylko w osoby działające w show-biznesie, ale też w przedsiębiorców różnych formatów i branż, a nawet dzieci i młodzież szkolną. Stało się również jasne, że hejterzy stosują różne formy ataku, sprawiając, że ich poczynania trudno nieraz od razu zdefiniować jako atak podszyty nienawiścią. Każdy z tych aspektów przyczynił się do tego, że obecnie Europejski Klub Kobiet Biznesu organizuje lub włącza się w różne akcje, które mają na celu podniesienie świadomości społecznej w kwestii hejtu, po to, by móc skutecznie przeciwdziałać temu niebezpiecznemu zjawisku" – mówi Ilona Adamska.

 

Konferencja "Cyberzagrożenia i hejt w sieci"

Odpowiedzią na te potrzeby jest konferencja organizowana w Warszawie (Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72) przez EKKB pod hasłem: "Cyberzagrożenia i hejt w sieci". Projekt kierowany jest do przedsiębiorców, którzy chcą się bronić przed nieuczciwą konkurencją, rozsiewającą fake-newsy, biznesmenów działających w branży e-commerce, którzy chcą zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty danych klientów, użytkowników mediów społecznościowych narażonych na hejt i wielu innych osób.

 

Tematyka konferencji "Cyberzagrożenia i hejt w sieci"

Uczestnicy konferencji zyskają możliwość poszerzenia wiedzy na tematy pogrupowane w czterech panelach:

 • Cyberbezpieczeństwo jako kluczowy element walki z hejtem. Jak uchronić siebie i innych online?
 • Budowanie bezpiecznej przestrzeni online. Wskazówki i najlepsze praktyki dla moderatorów i administratorów platform społecznościowych.
 • Jak firmy radzą sobie z cyberzagrożeniem w biznesie? Metody wykrywania i reagowania na zagrożenie. Od teorii do praktyki.
 • Fake newsy. Jak przeciwdziałać dezinformacji w sieci?

 

Cenione grono ekspertów

Ze względu na tematykę i charakter wystąpień, Ilona Adamska, organizatorka spotkania, zaprosiła do współpracy grono znakomitych specjalistów w różnych dziedzinach:

 • psychologia (Katarzyna Miller);
 • prawo (Jan Linke i Łukasz Kulicki z Kancelarii Prawnej Linke Kulicki);
 • IT (Natalia Olszewska-Rokicka & Damian Rokicki z firmy DNR Group);
 • socjologia (dr Monika Mularska-Kucharek z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami PAN w Warszawie).
 • Na konferencji nie mogło też zabraknąć ekspertów wspierających przedsiębiorstwa. Do tego grona należą:
 • dr hab. Dariusz Tworzydło – prof. ucz. Kierownik Katedry Komunikacji Społecznej i Public Relations UW;
 • dr Aleksandra Musielak – dyrektor Departamentu Rynku Cyfrowego Konfederacji Lewiatan;
 • dr Wojciech Szymański – prezes zarządu agencji e-commerce i e-marketingu Ideo Force sp. z o.o.;
 • Karol Szczęsny – właściciel firmy Intellegro, specjalizującej się w projektowaniu portali internetowych;
 • Anna Rywczyńska – kierownik Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK;
 • Iwona Prószyńska – CERT Polska NASK;
 • Marta Witkowska z Zespołu Programów Edukacyjno-Informacyjnych.

Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele świata mediów: Agata Jankowska (Forbes Women) i Bartek Węglarczyk (red. naczelny Onetu).

 

Wyjątkowe wydarzenie związane z cyberbezpieczeństwem

Tak wybitni eksperci to najlepsza gwarancja wysokiego poziomu merytorycznego przedsięwzięcia. Nic dziwnego zatem, że projekt został objęty patronatem honorowym przez Konfederację Lewiatan oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – Państwowy Instytut Badawczy. Należy też podkreślić, że sama kampania "Nie hejtuję – motywuję" zyskała patronat honorowy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Marszałków Województw: Pomorskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Mazowieckiego i Dolnośląskiego. To niezbity dowód na to, że warto wziąć udział w konferencji wzmacniającej naszą świadomość dotyczącą walki z hejtem w przestrzeni internetowej.

Konferencja "Cyberzagrożenia i hejt w sieci"

Rzetelna wiedza, wybitni prelegenci, solidne podwaliny do tego, by zbudować własną bazę narzędzi służących do walki z hejtem i skuteczny networking – to największe zalety płynące z udziału w konferencji pt.: "Cyberzagrożenia i hejt w sieci". Warto wykorzystać tę szansę i być o krok dalej niż cyberprzestępcy!

Zarezerwuj miejsce dla siebie i 15 grudnia 2023 wybierz się na konferencję pt.: "Cyberzagrożenia i hejt w sieci". Bilety dostępne tutaj.

 

Joanna Bielas

Powiązane artykuły

Napisz komentarz