PolecanyBiznes.plLifestylePortret kobiety nowoczesnej i polskiej przedsiębiorczyni
Portret nowoczesnej kobiety i przedsiębiorczyni

Portret kobiety nowoczesnej i polskiej przedsiębiorczyni

przez Renata Zielezińska

Przez wieki kobiety pełniły jedynie rolę prowadzącej dom matki oraz żony lub życiowej partnerki. Jako delikatne kwiaty, nazywane płcią piękną były pozostawiane bez prawa głosu oraz możliwości rozwoju zawodowego. Mimo iż w dzisiejszych czasach mają więcej swobody to nadal presja społeczna i oczekiwania, jakim kobiety muszą sprostać, są ogromne. Kim są nowoczesne kobiety i polskie przedsiębiorczynie?

 

Kim jest kobieta nowoczesna?

Nowoczesna kobieta niewątpliwie ucieleśnia wiele godnych podziwu cech i talentów. To:

  • pracująca mama;
  • kobieta biznesu prowadząca własną firmę lub spełniająca się w pracy na etacie;
  • niezależna singielka;
  • kobieta, która świadomie zrezygnowała z kariery zawodowej, by dbać o rodzinę i opiekować się domem;
  • kobieta, która prowadzi działalność nierejestrowaną.

Nowoczesne kobiety i polskie przedsiębiorczynie są niezwykłe. Wyróżnia je mnóstwo godnych podziwu cech, wartości i zachowań. Wiele z nich realizuje się jako matki łączące rozwój zawodowy z wychowywaniem dzieci. Niewątpliwie łamią wszelkie stereotypy i wyobrażenia na temat kobiet. Mają odwagę być autentyczne i żyć według własnych zasad. Kobiety w dzisiejszych czasach potrafią wyrażać siebie i odkrywać swoje możliwości. Są nie tylko inteligentne i pomysłowe, ale także stają się niezależne i czynnie biorą udział w życiu politycznym, kulturalnym czy społecznym.

 

Wielopłaszczyznowy kobiecy potencjał

Wieloaspektowa rola kobiet w dzisiejszych czasach charakteryzuje się nagromadzeniem cech, które mogą wstrząsnąć i poruszyć. Nowoczesne kobiety zdecydowanie emanują pewnością siebie, znają swoją wartość i doskonale wiedzą, że mają mnóstwo możliwości do wykorzystania każdego dnia. Nie boją się podejmować ryzyka i stawiać czoła przeciwnościom losu. Wyróżniają się niesamowitą energią. Są liderkami, które inspirują do działania w życiu i biznesie.

 

Cechy kobiety nowoczesnej

Kobiety w dzisiejszych czasach i polskie przedsiębiorczynie mają mnóstwo wyjątkowych cech!

 

To pasjonatki

Niewątpliwie współczesne kobiety chętnie zmieniają swoją pasję w biznes, który wykonują z radością i zaangażowaniem, oferując wysokiej jakości produkty i usługi. Wykorzystują swoje naturalne zdolności i predyspozycje. Zajmują się rękodziełem albo po prostu tworzą produkty i oferują usługi, w tym również także produkty i usługi cyfrowe, które rozwiązują problemy ich klientów. Mają też własne hobby i zainteresowania, którymi zajmują się w czasie wolnym.

 

Niezależne i pewne siebie

Choć wiele kobiet w dzisiejszych czasach ma naturę buntowniczki, to nie przepraszają za to, kim są. Doceniają swoje atuty i akceptują siebie. Nie dopasowują się do standardów innych osób, ale żyją na własnych warunkach. Zdecydowanie są niezależne i emanują pewnością siebie w każdej sytuacji.

 

Doceniają kobiecą współpracę

Nie promują niezdrowej rywalizacji pomiędzy kobietami. Doskonale wiedzą, że kobiety różnią się od siebie – mają różne potrzeby, cele i marzenia. Każda kobieta zasługuje na sukces – od liderki biznesu, która przebija szklany sufit w swojej branży, po gospodynię domową, która całe swoje serce wkłada w wychowywanie dzieci oraz opiekuje się domem. Współczesne kobiety wiedzą, że każda kobieta jest inna i cenią się za tę różnorodność.

 

Dbają o siebie holistycznie

Priorytetem dla nich jest dbanie o swoje dobro. Rozumieją, że wellbeing jest niezbędnym elementem, który ułatwia im zarządzanie wszystkimi aspektami życia. Dlatego zwracają uwagę na swoją dietę i jakość spożywanych produktów i nawodnienie. Istotnym elementem ich codziennego stylu życia jest także sen, aktywność fizyczna oraz praktyka jogi. Spędzają czas z przyjaciółmi, a także medytują i celebrują chwile we własnym towarzystwie. Sięgają po luksusowe kosmetyki, które zapewniają im troskliwą i skuteczną pielęgnację. Oznacza to angażowanie się w zajęcia, które pielęgnują ciało, umysł i duszę. Wiele z nich z pasją i przyjemnością zajmuje się domem i ogrodem, ponieważ czysty dom oznacza też czystą głowę, a prace ogrodowe pozwalają się odprężyć.

 

Pełne wiary w siebie

Wiara siebie i swoje możliwości sprawia, że błyszczą jaśniej już na starcie. A to zapewnia im przewagę w każdej sytuacji. Nie tylko znają swoją wartość, ale także doskonale wiedzą, jak negocjować warunki czy się bronić. Nie muszą też zadowalać się niższym wynagrodzeniem, jeśli wiedzą, że zasługują na więcej.

 

Odważne

Kobiety w dzisiejszych czasach nie obawiają się podejmować ryzyka i stawiać czoła wyzwaniom. Strach jest dla nich motywacją. A konsekwencją ich działań jest często przesuwanie własnych granic możliwości.

 

Wytrwałość

Kolejnymi cechami wyróżniającymi nowoczesne kobiety są konsekwencja i zaangażowanie. Wytrwałość w działaniu umacnia ich charakter. Nie ustają w wysiłkach, by odnieść sukces w różnych aspektach życia i z zaangażowaniem realizują swoje plany.

 

Nie boją się wyzwań

Są odporne na przeciwności losu, a dzięki temu inspirują innych. Doskonale zdają sobie sprawę, że w życiu nie ma porażek, są jedynie wyzwania w postaci okazji do nauki i rozwoju, które wnoszą mnóstwo wartości w ich życie.

 

Era kobiet w biznesie

Coraz częściej realizują się w pracy lub prowadząc własną firmę, a to doskonale wpisuje się w ideę projektu "Kobiety w biznesie", w którym pragniemy zaprezentować historie przedsiębiorczych Polek, które realizują się w pracy zawodowej. Coraz odważniej stąpają po świecie biznesu, tworząc wyjątkowe firmy i przedsiębiorstwa. Odnoszą sukcesy w biznesie nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.

 

Wpływ współczesnych kobiet na społeczeństwo

Współczesne kobiety wnoszą ogromny wkład w rozwój społeczeństwa. Nie tylko przełamują utarte bariery i przesuwają granice własnych możliwości, ale także sprawiają, że ich głos jest ważny i wysłuchany. W efekcie wywierają nieoceniony wpływ na biznes, edukację, kulturę, politykę, naukę i inne dziedziny dawniej zarezerwowane jedynie dla mężczyzn.

Portret nowoczesnej kobiety i przedsiębiorczyni

Efektem budowania społeczności nowoczesnych kobiet jest bardziej inkluzywne społeczeństwo, w którym szanowane są talenty i możliwości drugiego człowieka. Nowoczesne kobiety nareszcie mogą się realizować w różnych dziedzinach bez uprzedzeń i dyskryminacji. Kobiety zajmują najwyższe stanowiska w firmach, organizacjach i korporacjach, a także w polityce czy środowisku społecznym. Aktywnie uczestniczą w podejmowaniu decyzji dotyczących życia, kariery zawodowej i rodziny.

Budują firmy wokół swoich zainteresowań, a dzięki pracy z pasją i zaangażowaniem odnoszą sukcesy w biznesie. Inspirują inne kobiety do przełamywania utartych schematów i własnych barier, słuchania swoich potrzeb i życia na własnych zasadach.

 

Dołącz do ich społeczności. Magazyn nowoczesnych kobiet to idealne miejsce dla Ciebie. Znajdziesz w nim mnóstwo inspiracji.

 

Artykuł gościnny powstał przy współpracy z e-Wenus.pl

Powiązane artykuły

Napisz komentarz