PolecanyBiznes.plWiadomości biznesowePrestiżowy program zrównoważonej strategii finansowej dla firm
biznes w branży księgowej

Prestiżowy program zrównoważonej strategii finansowej dla firm

przez Biznesowe materiały prasowe

Kurs ESG and Sustainable Financial Strategy to wyjątkowy program dla wyższej kadry kierowniczej, opracowany wspólnie przez Said Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz AICPA & CIMA. Ma on na celu zapewnienie profesjonalistom z dziedziny księgowości i finansów umiejętności niezbędnych do zarządzania organizacjami w odpowiedzi na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem.

 

Co to jest Kurs ESG and Sustainable Financial Strategy?

Kurs ESG and Sustainable Financial Strategy to prestiżowy program z zakresu zrównoważonej strategii finansowej oferowany jest w formule sześciotygodniowego programu online. Wśród zaangażowanych w stworzenie go prelegentów znajdują się światowej klasy eksperci, CEOs i CFOs dużych korporacji oraz liderzy firm księgowych, którzy podzielą się informacjami nt. aktualnych praktyk i wyzwań rynkowych.

– "Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Association of International Certified Professional Accountants – największą na świecie organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości publicznej i zarządczej – w ramach tego niezbędnego kursu dla liderów odpowiedzialnych za osiągnięcie sukcesu finansowego swoich firm poprzez zrównoważony wzrost, rentowność i długoterminowe, zrównoważone tworzenie wartości. Świat akademicki, przemysł i organizacje muszą zapewnić kompleksowe odpowiedzi na walkę z kryzysem klimatycznym poprzez kluczowe partnerstwa, takie jak nasze" – mówi Caroline Williams, Dyrektor, Oxford Said Online.

 

Kiedy odbędzie się prestiżowy program dla profesjonalistów z działów księgowości i finansów?

Pierwszy kurs rozpocznie się 27 września 2023 r., a kolejne sesje będą oferowane co kwartał. Metodologia kursów online oferowanych przez Oxford Said obejmuje multimedialne materiały do nauki, webinaria (które są nagrywane) oraz opcjonalne sesje grupowe w celu dalszego wzbogacenia procesu nabywania wiedzy. Ocenie poddawane będą praktyczne zadania realizowane online.

 

Zalety uczestnictwa w programie dla profesjonalistów z działów księgowości i finansów

Uczestnicy programu, którzy ukończą kurs, będą w stanie:

  • Opisać główne czynniki napędzające zrównoważone praktyki finansowe w biznesie.
  • Zidentyfikować obszary, w których praktyki zrównoważonego rozwoju można włączyć do strategii biznesowej organizacji.
  • Ocenić szanse i zagrożenia związane ze wdrażaniem szeregu zrównoważonych praktyk.
  • Interpretować kluczowe regulacje i ramy, które mają znaczenie dla ich organizacji.
  • Opracować skuteczne praktyki dot. ładu korporacyjnego oraz sposoby zarządzania kwestiami reputacyjnymi organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju.
  • Stworzyć plan transformacji zrównoważonego rozwoju dla swojej organizacji.

 

Zrównoważony rozwój dla liderów księgowości i finansów

– "Kwestie zrównoważonego rozwoju nabierają rozpędu w światowej gospodarce, zarówno w zakresie ustanowienia spójnych, kompleksowych, międzynarodowych standardów, jak i rosnącego zapotrzebowania inwestorów na bardziej wszechstronną definicję wartości biznesowej, wykraczającą poza tradycyjne wskaźniki finansowe. Liderzy księgowości i finansów stoją na czele tych zmian i muszą być wyposażeni w nowe umiejętności i wiedzę, aby kierować swoimi organizacjami" – powiedział Jeremy Osborn FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA.

 

Jak przesłać zgłoszenie do prestiżowego programu Kurs ESG and Sustainable Financial Strategy?

Absolwenci programu otrzymają certyfikat sygnowany wspólnie przez Oxford Said oraz AICPA & CIMA. Będą także mogli skorzystać z wyjątkowej możliwości zbudowania sieci kontaktów w ramach dynamicznej i wpływowej globalnej społeczności Oxford Said Elumni Network. Szczegółowe informacje nt. kursu ESG and Sustainable Financial Strategy wraz z linkiem do rejestracji znajdują się na stronie aicpa-cima.com/resources/landing/executive-management-program-in-sustainability-for-accounting-and-finance-professionals.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz