PolecanyBiznes.plBiznesPrzedsiębiorcy na wybory: właścicielki firm zachęcają do udziału w wyborach
Przedsiębiorcy na wybory

Przedsiębiorcy na wybory: właścicielki firm zachęcają do udziału w wyborach

przez Renata Zielezińska

Przedsiębiorcy są siłą polskiej gospodarki. Mogą stracić lub zyskać w zależności od wyników wyborów parlamentarnych, które odbędą się w dniu 15 października 2023. Dlatego wspólnie z 4 właścicielkami firm w tym artykule zachęcamy przedstawicieli świata biznesu do udziału w wyborach.

 

Dlaczego przedsiębiorcy powinni wziąć udział w wyborach?

 

Wybory to obywatelski i przedsiębiorczy obowiązek

– "Uważam, że wybory wpisują się w odpowiedzialność każdego obywatela i przedsiębiorcy. Każdy głos ma realny wpływ na to, jak może wyglądać gospodarka oraz w jakim kierunku będzie podążał rozwój całego kraju. Musimy z tego zatem skorzystać dla dobra własnego i przyszłych pokoleń.

Często słyszę "Ja nie idę na wybory, bo nie ma na kogo głosować… Zresztą, co da ten mój jeden głos na miliony? On nie ma żadnego znaczenia". Otóż jest to błędne myślenie. Bardzo! Gdyby tak pomyślał każdy z nas, to co by się wydarzyło? Łatwo można sobie wyobrazić efekt.

W biznesie zauważam podobne myślenie: "Ja teraz nie powinnam/nie powinienem", "Jeszcze kiedyś spróbuję", "Może za jakiś czas będę gotowa/gotowy" i inne stwierdzenia wychodzące z krzywdzących przekonań.

Podobnie jest z wyborami, gdzie wiele rozmów na ten temat mogłoby nosić wspólny tytuł: "Mój głos nie jest ważny". ZAPEWNIAM, jest ważny! Tak samo, jak ważny jesteś Ty jako człowiek.

Powinniśmy traktować wybory, jako swój obywatelski i przedsiębiorczy obowiązek. Uczestnictwo w wyborach pozwala nam wpływać na politykę gospodarczą, dbać o swoje interesy oraz przyszłych pokoleń, a także kształtować przyszłość w kraju.

Przedsiębiorco, uczestnicz w wyborach i głosuj zgodnie z tym, co podpowiada Ci serce, a nie inni ludzie. Ty wiesz najlepiej, co jest dobre dla Ciebie, Twojego rozwoju i Twojej przyszłości" – zachęca Judyta Kowalczyk z iClouders.

Judyta Kowalczyk z iClouders

 

Każdy przedsiębiorca powinien zagłosować

– "Rządzący ustanawiają przepisy, w ramach których prowadzimy swoją działalność gospodarczą. Decydują o wysokości podatków, wszelkich innych danin oraz opłat, a także o składkach na ZUS, przepisach prawa pracy i innych. Ich działania mogą nam ułatwiać lub znacząco utrudniać prowadzenie biznesu. Wprowadzenie lockdown’ów najdobitniej pokazało, że politycy mogą nawet zabronić działania całym branżom! Dlatego KAŻDY przedsiębiorca powinien zagłosować! Nie ma nic gorszego niż rezygnacja z prawa do głosu, a potem narzekanie, że ustanawiane są takie, a nie inne przepisy" – mówi Anna Daria Nowicka – socjolożka, coach, doradca zawodowy z twoja-psyche.pl.

Anna Daria Nowicka

Przedsiębiorco, Twój głos jest ważny!

– "Przedsiębiorcy poprzez swoje działania zasilają budżet samorządów i kraju. Ważne, aby głos przedsiębiorców był zauważony. Warto decydować według swojego sumienia" – zachęca Mirosława Kowalkowska – doradca finansowy, strona www: www.miroslawakowalkowska.pl.

Mirosława Kowalkowska

Przedsiębiorco, zapewnij sobie przyjazne środowisko gospodarcze!

– "To przedsiębiorcy są siłą napędową naszej gospodarki. Tworzymy miejsca pracy, zapewniamy przepływ pieniądza na rynku, dostarczamy produkty i usługi, napędzamy innowacyjność, a dzięki konkurencji na rynku, przyczyniamy się do podnoszenia jakości i dajemy klientom wybór. W Polsce jest multum przedsiębiorców, a ich liczba mimo wszystko ciągle rośnie. Można by rzec, że Polska przedsiębiorczością stoi. Chcąc zapewnić sobie przyjazne środowisko gospodarcze, każdy przedsiębiorca musi korzystać aktywnie z prawa wyborczego, żeby mieć realny wpływ na swoją przyszłość" – podkreśla Monika Sarapa z Custom-Made.

Monika Sarapa

Przedsiębiorcy na wybory – dlaczego to takie ważne?

Każdy głos się liczy, a siła polskich przedsiębiorców jest ogromna. Holistyczne środowisko biznesowe, w którym małe firmy będą mogły się rozwijać na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym to jedna z wielu potrzeb przedsiębiorców. Uciążliwe przepisy, skomplikowana biurokracja, mnóstwo podatków, aktualne zasady płacenia ZUS zmuszają właścicieli małych firm do zamknięcia działalności gospodarczej. Wspólnie możemy to udowodnić! Więcej o tym napisaliśmy w artykule pt.: Przedsiębiorcy na wybory!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz