PolecanyBiznes.plBiznesKobiecy BiznesRanking 10 Inspirujących Kobiet Biznesu
Ranking 10 Inspirujących Kobiet Biznesu

Ranking 10 Inspirujących Kobiet Biznesu

przez Renata Zielezińska

Kobiety Biznesu w dzisiejszych czasach tworzą innowacyjne produkty i usługi. Działają z rozmachem, budują silne i rozpoznawalne na całym świecie marki. Odnoszą imponujące sukcesy zawodowe. Zdobywają wyróżnienia i nagrody. Pracują w branżach inwestycji, mentoringu, coachingu, szkoleń, doradztwa biznesowego, marketingu, rozwoju osobistego, sprzedaży i handlu, edukacji, instalacji OZE czy telekomunikacji. Prezentujemy II Ranking Inspirujących Kobiet Biznesu, które wychodzą poza utarte i znane wszystkim schematy w świecie biznesu i motywują innych do działania.

 

Małgorzata Warda

Jest mentorką, executive coachem, sparring partnerem oraz trenerką przywództwa. Wspiera kadrę zarządzającą i liderów w wyzwaniach związanych z efektywnym zarządzaniem zespołem lub biznesem, jak również w budowaniu efektywnej marki osobistej. Łączy ponad 20-letnie doświadczenie na wysokich stanowiskach menadżerskich (Dyrektor Generalny i Handlowy, NKAM) w globalnych korporacjach z wieloletnim, profesjonalnym przygotowaniem merytorycznym i psychologicznym do pełnienia roli mentora oraz coacha.

Małgorzata Warda

Podczas sesji mentoringowych i w trakcie szkoleń pracuje z liderami nad tym, co jest dla nich ważne. Bliskie jest jej przywództwo oparte na empatii i autentyczności lidera, a także rozwijaniu kultury odpowiedzialności w zespołach. Prowadzi warsztaty z zakresu efektywnego zarządzania zmianą, zespołem oraz skutecznej komunikacji interpersonalnej, w tym z udzielania feedbacku. Pomaga zadbać o równowagę i dobrostan osobisty. Wspiera także w rozwoju biznesu, sprzedaży, rozwoju i planowaniu ścieżki kariery oraz budowaniu autentycznej marki osobistej.

Została wyróżniona na liście "Top 15 Coachów w Warszawie 2023" oraz jako mentorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, którą warto śledzić na LinkedIn. Jako jedna z nielicznych osób w Polsce, uzyskała podwójną akredytację dwóch renomowanych organizacji branżowych w obszarze mentoringu i coachingu – jedną z nich jest akredytacja na poziomie Senior Practitioner wydana przez European Mentoring & Coaching Council. Jej ulubionym cytatem oddającym ideę mentoringu są słowa R. Kiosaki "Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł".

Strona www: www.wardateam.com.

 

Renata Kamińska

Polsko-brytyjska przedsiębiorczyni, ekspertka w dziedzinie międzynarodowego marketingu, właścicielka agencji marketingowej Kamreno, mentorka w London Centre for Entrepreneurs i Intercell Network. Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i Women’s Business Link (WBL). Autorka edukacyjnych książek dla dzieci o przygodach psa Hektora, działaczka społeczna oraz inicjatorka projektu "Hektor & Przyjaciele" na rzecz popularyzacji edukacji pozaszkolnej i rozwoju empatii wśród najmłodszych. Od ponad 15 lat pomaga menadżerom, ich zespołom oraz firmom osiągać cele biznesowe. Pracowała dla takich marek jak Discovery Channel, Pirelli, KPMG, IBM, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz brała udział w rebrandingu Eurosport i Kaspersky.

Renata Kamińska

Agencję marketingową Kamreno założyła w dobie pandemii, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Poprzez nieszablonowe podejście połączone z wiedzą ekspercką oraz transparentnością cenową chce zmienić obraz agencji ze zleceniobiorcy na prawdziwego partnera. W ramach projektu "Hektor & Przyjaciele" wydaje książki edukacyjne dla dzieci i miłośników psów oraz prowadzi pod patronatem Westminster Children’s University warsztaty z rozwoju empatii, kreatywnego pisania oraz na temat wielokulturowości. Jest inicjatorką charytatywnego projektu "Hektor i Przyjaciele dla Ukrainy", w ramach którego zorganizowała tłumaczenie swojej książki "Hektor, psia opowieść" na język ukraiński (ukr. Hektor, Sobacha Istoriya), a następnie podarowała bezpłatnie ukraińskim dzieciom 1300 książek. Za swoją działalność otrzymała nagrodę Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego w kategorii Przedsiębiorca Społeczny oraz została finalistką konkursu BOLD Awards III w kategorii projektów Crowdfundingowych 2022 w Wenecji. Jest też laureatką nagrody Lwice Biznesu 2022 w kategorii Agencje Marketingowe.

Strony www: https://kamreno.com.

 

Edyta Grabowska

Socjolożka, inicjatorka zmian, projektantka usług, scrum masterka. Absolwentka MBA, SWPS oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Od ponad 15 lat związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Od 14 lat prezeska Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej TuRazem, operatora modelowej przestrzeni dla mieszkańców i mieszkanek jednego z osiedli we Wrocławiu – PrzedPokój H13. Skutecznie łączy działalność społeczną z biznesową. Często angażuje się w różnorodne inicjatywy lokalne, gdyż uważa, że jest to najlepszy sposób na rozwój, budowę sieci kontaktów oraz zdobywanie doświadczenia. Zawsze gotowa nieść pomoc innym, z uśmiechem i dobrym nastawieniem.

Edyta Grabowska

Koordynowała liczne projekty edukacyjne i społeczne, w tym finansowane ze środków unijnych. Od 2018 roku pełni funkcję wiceprezeski Zarządu Atum. Firma z sukcesem dostarcza dobrą energią za sprawą wysokiej jakości, praktycznych szkoleń dla instalatorów i instalatorek odnawialnych źródeł energii (magazyny energii, systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła, rekuperatory). Szkoli pracowników i pracowniczki największych dystrybutorów energii w Polsce tj.: Enea, Innogy, Tauron. Szkoląc, koncentruje się wyłącznie na praktycznych aspektach. Prywatnie mama 2-latka, który towarzyszy jej w leśnych wyprawach i rowerowych eskapadach oraz podróżach do ukochanych Włoch. W wolnym czasie wspiera mamę w rozwoju marki DeKoronka, pod którą powstają niebanalne szydełkowe produkty.

Strona www: www.atum.edu.pl.

 

Monika Sarapa

Przedsiębiorczyni, właścicielka marki językowej B2B Custom-Made, dostarczającej wartościowe benefity pracownicze w postaci szkoleń językowych dla klienta biznesowego. Firmę założyła z pasji do pracy z ludźmi i dostarczania klientom niestandardowych, spersonalizowanych rozwiązań językowych. Relacje z klientami buduje na zaufaniu, elastyczności i indywidualizacji. Prowadzi zespół profesjonalnych certyfikowanych coachów językowych, w metodzie Neurolanguage Coaching®, do obsługi wymagających liderów biznesu.

Monika Sarapa

Doświadczenie w pracy z klientem biznesowym zdobywała, pracując na stanowisku project managera projektów IT. Szczególnie ceni sobie współpracę z firmami z tego sektora, rozumiejąc ich specyfikę funkcjonowania, strukturę i strategię rozwoju zwłaszcza międzynarodowego. Wierzy w podejście life-long learning. Ukończyła kurs "Introduction to psychology" pod patronatem Yale University, obecnie zgłębia tajniki NLP. Prywatnie miłośniczka psów, weganka, zakochana w pięknych terenach i kulturze Nowej Zelandii.

Strony www: www.custommade.pl.

 

Jolanta Bujnowska

To kobieta, która ufa sobie i stawia na rozwój. Obecnie, spełnia się w roli akredytowanej i dyplomowanej Mentor i Coach, EMCC oraz Inwestorki. Prowadzi własną markę, korzystając z wcześniej zdobytego ponad 20-letniego doświadczenia zawodowego w pracy menadżerskiej. Doświadczenie to sprawia, że potrafi zakładać wiele kapeluszy, a swoją wszechstronność wykorzystuje teraz w roli Mentorki.

Jolanta Bujnowska

Ukończyła studia inżyniersko-magisterskie z zarządzania i marketingu oraz 5 podyplomowych w dyscyplinach: psychologia biznesu, zarządzanie płynnością finansową, zarządzanie i wycena nieruchomości oraz coaching w biznesie. Zdobyła 12 certyfikatów i 3 akredytacje w obszarze rozwoju i psychologii oraz narzędzi psychometrycznych, które wykorzystuje w swojej pracy w służbie klientowi. Jest również autorką wielu artykułów, prowadzi własnego bloga o tematyce rozwojowej, współpracuje z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet oraz Fundacją Liderek Biznesu w roli Mentorki.

Strona www: https://jolantabujnowska.pl.

 

Katarzyna Antosiewicz

Wspiera firmy w spełnianiu ich biznesowych marzeń. Jej główną działalnością jest realizacja projektów unijnych oraz pozyskiwanie dofinansowania dla przedsiębiorców. Specjalizuje się w projektach technologicznych i IT. Umiejętności analityczne i zdolność do przewidywania potencjalnych korzyści dla biznesu są nieocenione w tym procesie.

Katarzyna Antosiewicz

Jest również mentorką biznesu, co oznacza, że dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami oraz firmami typu start-up. Ukończyła kurs menedżera programów rozwojowych i wdraża wiedzę jako współtwórczyni pierwszego w Polsce programu mentoringowego dedykowanego analitykom biznesowym, który będzie realizowany w IIBA Poland Chapter.

Strona www: www.katarzynaantosiewicz.eu.

 

Sylwia Różalska-Lange

Liderka biznesu z 20-letnim stażem w strukturach korporacyjnych, akredytowany coach i mentor EMCC (poziom Practitioner), wykładowca akademicki, trenerka kompetencji przywódczych. Zajmowała się zarządzaniem jakością w firmach farmaceutycznych (GSK, Adamed) i medycznych (Philips). Odpowiadała za wdrażanie standardów jakościowych zgodnych z wymaganiami UE, a także krajów eksportu m.in. Australia, Arabia Saudyjska, Korea, kraje CEE (Europa Wschodnia i Centralna), wdrażanie transformujących zmian oraz budowanie kultury organizacyjnej opartej o filozofię Lean. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami wielowarstwowymi (140 osób), międzynarodowymi i rozproszonymi.

Sylwia Różalska-Lange

Jest wykładowcą na Akademii L. Koźmińskiego i Akademii Ekonomiczno–Humanistycznej w Warszawie, trenerką umiejętności menedżerskich, certyfikowanym konsultantem Extended DISC. Jako akredytowany coach i mentor wspiera liderów w budowaniu ich kompetencji przywódczych, kreowaniu wizerunku świadomego i skutecznego lidera, inspirującego przywódcy.

Pomaga organizacjom w budowaniu skutecznych i efektywnych zespołów, zarządzaniu procesami i doskonaleniu organizacji. Tworzy i wdraża programy coachingowe i mentoringowe. Pracuje w języku polskim i angielskim. Działaczka społeczna. Przez 4 lata pełniła funkcję prezesa ISPE Polska, organizacji budującej wysokie standardy branży farmaceutycznej. Obecnie jest mentorką w Fundacji Liderek Biznesu i Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Strony www: https://rebrand-yourself.pl/.

 

Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz

Założycielka i właścicielka firmy Higiena Serwis dostarczającej sprzęt, środki czystości i artykuły higieniczne dla firm. Bazuje na znanych markach i światowych producentach, a to gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość. Rozwijając swoją firmę, szczególną wagę przykłada do zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem, dzięki czemu firma stała się liderem na rynku branży czystości, dostarczającym najwięcej ekologicznych rozwiązań i produktów powstających w poszanowaniu środowiska naturalnego. Promuje produkty ekologiczne, przyjazne dla Twojego zdrowia i środowiska. Certyfikowane, w pełni bezpieczne i bardzo eleganckie (o nowoczesnym designie), które zagwarantują większą wydajność pracy, wysoki poziom czystości i realną oszczędność.

Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz

Aktywnie buduje własną sieć dystrybucji a artykuły higieniczne marki BulkySoft, której firma Higiena Serwis jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce, otrzymały Laur Klienta 2020 i znak EKO Marka 2021. Firma Higiena Serwis obecna jest na rynku od ponad 24 lat. Zdobyła wiele wyróżnień i nagród takich jak: Gazele Biznesu, e-Gazele Biznesu, Diamenty Biznesu czy Gepardy Biznesu.

Angażuje się w projekty proekologiczne. Razem z firmą posadzimy.pl, posadziła już 350 drzew, a to jeszcze nie koniec. Wspiera Fundację zajmującą się ratowaniem psów z pseudo hodowli – Fundacja Adoptuj, Uratuj, Pokochaj.

Z wykształcenia psycholog. Od 2021 roku jest uczestniczką programu rozwoju Maxwell Leadership Certified Team w Polsce. W 2022 roku przystąpiła do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Z rąk kapituły EKKB otrzymała wyróżnienie Inspiratorka Roku 2023. Aktywnie wspiera akcję Nie hejtuję – motywuję. Jej pasją jest praca, rozwój osobisty oraz praca w ogrodzie. Uwielbia podróżować, robić zdjęcia, czytać książki i spędzać aktywnie czas.

Strony www: www.higienaserwis.pl.

 

Monika Blezień-Ruszaj

Od kilkunastu lat zajmuje się ochroną środowiska i wdrażaniem przepisów prawnych. Od 3 lat jest właścicielką firmy BeautyEko. Pracując z pasją, wspiera przedsiębiorców w sprawie wdrażania rozwiązań przyjaznych środowisku, jak również pomaga przy nadzorze nad kartami charakterystyki, tworzeniu ich oraz przygotowaniu procedur zgodnych z wymaganiami GMP dla podmiotów rozpoczynających swoją przygodę z rynkiem kosmetycznym. Wdrażanie działań pozwalających na prowadzenie zrównoważonego biznesu on-line to jej żywioł. Autorski projekt "Zapytaj mnie o BDO", doceniają właściciele firm z branży beauty i nie tylko!

Monika Blezień - Ruszaj

Wielokrotnie nagradzana Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Zdobywa wiele nagród i wyróżnień w tym:

 • Osobowość Roku 2021
 • Firma Godna Zaufania 2020, 2021, 2022
 • Business Woman 2022 Awards
 • Nominacja do tytułu Kobieta e-commerce 2022 – Nowa usługa e-commerce
 • Kobieta Biznesu 2022
 • Lwica Biznesu 2022 – w kategorii Usługi dla firm
 • Wyróżnienie – Lwica Biznesu 2022, którą Warto Znać – plebiscyt online
 • Firma o Wielkim Sercu 2023
 • Inspiratorka Roku 2023
 • Nominacja do tytułu Kobieta e-commerce 2023 – Odpowiedzialny e-commerce
 • Nominacja EkoInnowator 2023 – plebiscyt prowadzony przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki
 • Plebiscyt Diamenty Beauty 2023.

Strona www: https://beautyekombr.rzetelnafirma.pl.

 

Marta Uczciwek

Podjęła odważną decyzję o odejściu z korporacyjnego etatu, podążając za głosem serca w kierunku pasji. Mówi o sobie – fotografka, miłośniczka rozwoju osobistego i kreatywnej pracy z ludźmi. Realizuje sesje zdjęciowe dla osób indywidualnych, a także firm oraz instytucji. Swoje współprace opiera na poznaniu potrzeb klientów, budowaniu relacji i dobrej atmosfery.

Marta Uczciwek

Jej misją jest przede wszystkim wspieranie kobiet: zarówno prywatnie we wzmacnianiu poczucia własnej wartości czy pewności siebie, jak również zawodowo w tworzeniu profesjonalnego wizerunku lub marek osobistych. Jest mentorką w Szkole Liderek, prelegentką konferencyjną oraz autorką licznych publikacji branżowych i artykułów biznesowych. Laureatka plebiscytu Orły Fotografii, ukończyła program rozwojowy TopWoman, otrzymała nominację w Plebiscycie Skuteczna Kobieta Roku.

Strona www: https://mauczfoto.pl/.

 

Ranking Inspirujących Biznesmenów – zgłoś swój udział!

Inspirujący biznesmeni wyróżniają się pasją, zaangażowaniem, wizją, podejściem do życia oraz umiejętnością myślenia i działania z rozmachem. Zdecydowanie wyróżniają się od przeciętnych przedsiębiorców. W pierwszej edycji Rankingu Inspirujących Biznesmenów zaprezentowaliśmy 7 sylwetek przedsiębiorców. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie projektu i nadsyłaniu zgłoszeń do kolejnej edycji Rankingu Inspirujących Biznesmenów.

 

Ranking Inspirujących Kobiet Biznesu – zgłoś swój udział!

Kobiety biznesu rozbijają szklany sufit. Nieustannie się rozwijają, wyróżniają determinacją, pasją i zaangażowaniem. Tworzą nowatorskie produkty i usługi. Zdobywają wyróżnienia i nagrody, a w efekcie zmieniają świat. Po sukcesie Rankingu 21 Inspirujących Kobiet Biznesu oraz drugiej edycji projektu już teraz zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do kolejnej III edycji Rankingu Inspirujących Kobiet.

 

Historie Ludzi Biznesu – daj się poznać światu

Historie przedsiębiorców fascynują mnie od dawna. Uwielbiam słuchać właścicieli firm, pasjonatów, liderów biznesu i przedstawicieli świata biznesu, którzy opowiadają mi historie powstania własnych firm. Podczas każdej z takich rozmów dostrzegam nastawienie na sukces, niezwykłą pokorę, dobroć, zaangażowanie i wiarę. Uważam, że historia każdego przedsiębiorcy zawiera w sobie pewną lekcję, dlatego warto opowiedzieć ją światu. I zrobię to z przyjemnością.

Wierzymy, że historia każdego biznesu jest na tyle interesująca, by opowiedzieć ją światu. Dołącz do grona polecanych przedstawicieli świata biznesu, buduj silną i rozpoznawalną markę. Pokaż siebie w roli eksperta lub ekspertki, w jednym z wyjątkowych wywiadów biznesowych albo artykule czy akcji specjalnej na łamach popularnego portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz