PolecanyBiznes.plBiznesBiznes MamyRanking 21 Inspirujących Kobiet Biznesu
Ranking 21 Inspirujących Kobiet Biznesu

Ranking 21 Inspirujących Kobiet Biznesu

przez Renata Zielezińska

Kobiety w biznesie odgrywają niebywałą rolę. Czasy, w których prowadzenie firmy było jedynie męską domeną już dawno odeszły w zapomnienie. Na całym świecie niezwykłe kobiety biznesu rozbijają szklany sufit – z niesamowitą determinacją. Tworzą innowacyjne produkty i usługi. Zdobywają nagrody i wyróżnienia. Odnoszą imponujące sukcesy zawodowe. Pracują w różnych sektorach gospodarki od mediów, mentoringu i coachingu, poprzez modę, finanse, nieruchomości, gastronomię i biznes online aż po branżę kosmetyczną, farmaceutyczną, medyczną, a także ekologię. Przygotowaliśmy Ranking Inspirujących Kobiet Biznesu, które motywują innych do działania i wychodzą poza schematy w świecie biznesu.

 

Agata Rybarska

Jej życie zawodowe dzieli się na dwie części: dawniej była liderką w korporacji, dziś jest zawodową mentorką biznesową, nadal pracującą z menadżerami, ale już z innej strony. Przez ponad 15 lat pracowała w globalnych korporacjach dla ponad 30 marek na 7 rynkach. Zarządzała dużymi zespołami, mierzyła się z wieloma wyzwaniami liderki. Dziś dzieli się swoimi doświadczeniami sukcesów i porażek. Wspiera w najróżniejszych wyzwaniach biznesowych, najczęściej w obszarze kompetencji przywódczych, zarządzania zespołem, rozwoju biznesu, budowania marki osobistej i ścieżki kariery.

Jako jedna z niewielu osób w Polsce posiada podwójną akredytację dwóch największych międzynarodowych organizacji mentoringowo-coachingowych (EMCC, ICF). Jest wieloletnią mentorką Fundacji Liderek Biznesu oraz mentorką i trenerką Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, gdzie pomaga kobietom rozwijać swoje biznesy i umiejętności przywódcze. Została wyróżniona w rankingu "Top 20 Coaches in Warsaw 2021".

W biznesie często mówią na nią "Kobieta Konkret", a w feedbacku od klientów powtarza się wyrażenie "no bullshit mentor". Wierzy w autentyczność w relacjach, moc inspiracji i odwagę w działaniu. Prywatnie jest mamą trójki dziewczynek, fanatyczką zdrowego jedzenia i workation z różnych stron świata.

Strona www: https://agatarybarska.com/ (w trakcie update’u).

Agata Rybarska

 

Marta Gadzińska

Ekspertka Rynku Nieruchomości — właścicielka agencji pośrednictwa EKSPERCI.pro i platformy doradczej dla inwestorów nieruchomości WYNAJEM.pro. Wykładowca Uczelni Łazarskiego. Absolwentka SGH. Karierę zawodową rozpoczynała w marketingu międzynarodowych korporacji, takich jak L’Oreal czy British American Tobacco gdzie m.in. prowadziła duże projekty PR nagradzane w konkursach branżowych. Gdy porzucała pracę na etacie, by skupić się na swojej pasji – inwestowaniu w nieruchomości – ukończyła studia podyplomowe z Wyceny Nieruchomości, a następnie z Pośrednictwa w Obrocie. Aktywna członkini Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Laureatka nagrody Lider profesjonalnej obsługi klienta w obrocie nieruchomościami magazynu "Businesswoman&life". Jest mentorką programu Biznes w Kobiecych Rękach w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Strona www: https://eksperci.pro/.

Marta Gadzińska

 

Joanna Barakomska

Kobieta biznesu i doświadczona akredytowana coach mentorka. Od 21 lat współpracuje z międzynarodowym przemysłem budowlanym, gdzie jako dyrektor zarządzająca i członkini zarządu realizowała projekty, kierując zespołem pracowników oraz pracami podwykonawców. Realizuje także projekty zewnętrzne jako Project Business Partner, gdzie pomaga firmom planować i realizować kluczowe dla nich projekty. Od 10 lat pracuje także jako mentorka, prowadząc sesje mentoringowe dla kadry menedżerskiej oraz własny autorski program Biznes w Kobiecym Rytmie.

Ukończyła między innymi studia MBA, Akademię Menadżerską, Kompetencje psychologiczne i negocjacyjne w firmie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, oraz międzynarodowy proces akredytacyjny Mentor Coach EMCC level Senior Practitioner, a także 11-tygodniowy kurs Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy w Europejskim Instytucie Psychologii i Psychoterapii.

Pełni rolę mentorki w firmach oraz w Fundacji Liderek Biznesu i Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Łączy bogate doświadczenie biznesowe i wiedzę ekonomiczną z holistycznym podejściem oraz zrozumieniem natury człowieka. W swoich procesach mentorskich z jednej strony dzieli się drogą, którą sama przeszła, a z drugiej pokazuje, jak ważne jest łączenie biznesowych celów, działań i efektów, ze zrozumieniem własnych pragnień, emocji i zaakceptowaniem własnej natury. Dzięki temu zachodzące w procesie mentoringowym zmiany są trwałe i w pełni akceptowane przez uczestników procesu. Prywatnie, mama samodzielnie wychowująca córkę, partnerka, kobieta mocy tworzenia dobra.

Strona www: https://joannabarakomska.pl/.

Joanna Barakomska

 

Dorota Augustyniak

Psycholożka. Współtwórczyni i prezeska Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko od 2004 roku. Ukończyła Uniwersytet SWPS w Poznaniu. Członkini ACBS Polska (Stowarzyszenie Association of Contextual Behavior Science Polska). Członkini Europejskiego Klubu Kobiet. Ekspertka w programach społecznych w zakresie zdrowia psychicznego i wzmacniania społeczności lokalnych, a przede wszystkim kobiet. Twórczyni kampanii społecznych w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnością. W wolnych chwilach maluje obrazy z przeznaczaniem na aukcje charytatywne dla podopiecznych fundacji. Jej pasją jest również szycie toreb ze skóry na indywidualne zamówienia. Wspólnie z klientami projektuje i tworzy od podstaw, tak aby każda torebka była indywidualna i wyjątkowa. Wielbicielka natury i medytacji. Nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej. Marzy, aby kiedyś nauczyć się śpiewać.

Strony www: www.psychostan.pl oraz www.fundacja-sloneczko.pl.

Dorota Augustyniak

 

Tatiana Fremond

Jej misją jest odczarowanie we francuskiej gastronomii. Właścicielka kawiarni, restauracji, delikatesów stacjonarnych i online oraz serwisu cateringowego B2B. Wszystkie aktywności łączy ich "francuskość". Punktem zwrotnym w jej karierze okazała się pandemia, która uwolniła w niej niestworzone pokłady kreatywności i pozwoliła jej stworzyć prawdziwe spójne francuskie "imperium". Jest przedsiębiorczą kobietą od 10 lat, wcześniej pracowała w największych francuskich korporacjach we Francji i w Polsce. Prywatnie mama czwórki dzieci, które wychowuje sama.

Strony www: www.cafedelaposte.pl oraz www.gourmetbycafedelaposte.pl.

Tatiana Fremond

 

Joanna Gacek-Sroka

Właścicielka marki PROPS. Projektuje i szyje torebki, które kobiety kochają. Jej marka, to nie tylko produkty, ale również wiara w drugiego człowieka. Od samego początku do każdego z jej produktów dokłada odręcznie pisaną kartkę z dobrym słowem. Lubi dzielić się pozytywną energią i wspierać inne kobiety w ich podbojach biznesowych. Laureatka 6 edycji Lady Business Awards w kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY, Finalistka XIII Konkursu Sukces Pisany Szminką. Tworzy także kampanie społeczne, by wspierać, edukować i motywować kobiety. Prowadzi również grupę Ona i On w biznesie. Prywatnie – spełniona kobieta, żona i mama.

Strona www: www.props.com.pl.

Joanna Gacek-Sroka

 

Ewelina Salwuk-Marko

Właścicielka Agencji kreatywnej Sal-Mar, redaktor naczelna portalu Feszyn.com założonego w 2013 roku, a także portalu biznesowo-eksperckiego WartoZnac.pl. Twórczyni kampanii społecznej wspierającej kobiety na rynku pracy GoWomen. Wykładowca akademicki w Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Wyższej Szkole Bankowej. Nagrodzona statuetkami "Diamenty kobiecego biznesu 2017", "Kobieta, która inspiruje 2020", "Kobieta sukcesu 2021", "Diament kobiecego biznesu 2021". Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i finalistka akcji "Kobieta w biznesie". Ukończyła dwa kierunki studiów. Strateg komunikacji, PR-owiec i specjalista od content marketingu. Ekspertka od Digital Marketingu. Od lat wspiera polskie marki, propagując idee "wybieram polskie produkty". Motywuje ludzi do zachowania kultury i etyki biznesowej, która ma dla niej kluczowe znaczenie. Twórczyni akcji "Polskie kobiece marki, które warto znać". Interesuje się również kwestiami związanymi z brandingiem i corporate identity. Branżą internetową zajmuje się od 2007 roku, gdy zdobywała doświadczenie przede wszystkim w szeroko pojętym marketingu internetowym. Prywatnie miłośniczka seriali, pasjonatka mody, zafascynowana naturalnymi kosmetykami. Żona i matka.

Strona www: www.agencjasalmar.pl.

Ewelina Salwuk-Marko

 

Magdalena Gawin

W biznesie najważniejsi są ludzie. Dlatego przez wiele lat konsekwentnie inwestowała w rozwój moich zespołów oraz w ciągłe podnoszenie własnych kompetencji. Dzięki temu podejściu dzisiaj pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w międzynarodowej firmie z branży medycznej.  Zgadza się ze słowami Boba Proctora, który mówi, że: "Mentor to ktoś, kto dostrzega w tobie więcej talentów i możliwości, niż sam w sobie widzisz, i pomaga je wydobyć na powierzchnię". Jest absolwentką Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Warszawskiej. Jej kariera zawodowa od początku związana jest z dystrybucją i wdrażaniem innowacyjnego sprzętu medycznego do szpitali i klinik. Od 2019 roku jest Dyrektorem Zarządzającym w firmie Meditrade Poland.

Jako mentorka biznesowa, pomaga innym rozwijać kompetencje managerskie i osiągać ich cele biznesowe. Współpracuję z początkującymi managerami, osobami planującymi karierę i awans na stanowiska managerskie, a także właścicielami, zarządami i freelancerami pracującymi z biznesem. Angażuje się również w działalność społeczną. Od 2022 wspiera kobiety w biznesie, pomagając im nabywać umiejętności i rozwijać swoje projekty w Fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. We wszystkim, co robi, stara się być inspiracją dla osób, które chcą osiągać sukcesy w biznesie, rozwijać swoje umiejętności i działać dla dobra społeczeństwa. W pracy jako dyrektorka i mentorka biznesowa najbardziej docenia kontakt z ludźmi, których spotyka na swojej drodze. To niesamowite uczucie móc towarzyszyć innym w procesie rozpoznania i rozwoju potencjału, jaki w nich drzemie.

Magdalena Gawin

 

Ola Gościniak

Twórczyni marki Jestem Interaktywna, blogerka, autorka książki "Bądź Online" oraz książkoplanera "Rok w biznesie online", mentorka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka. Od 2015 roku pomaga kobietom z całej Polski w realizacji ich interaktywnych marzeń i osiągnięciu niezależności finansowej na własnych zasadach. Przeszkoliła już ponad 50 tys. Polek. Pokazuje im, jak stworzyć stronę WWW od podstaw, jak założyć sklep internetowy czy rozpocząć biznes online. Z sukcesem tworzy zaangażowaną społeczność Jesteśmy Interaktywne. Laureatka XII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu oraz Lady Business Awards w kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY. Znalazła się w TOP 20 wpływowych blogerów 2018, 2019, 2020 i TOP 30 2017 w rankingu JasonHunt. Prelegentka i mówczyni na wielu branżowych wydarzeniach. Absolwentka informatyki na Politechnice Poznańskiej, grafiki projektowej w Collegium Da Vinci oraz coachingu biznesowego w WSKZ. Swoją pierwszą stronę internetową stworzyła jeszcze w podstawówce, 20 lat temu. Od tamtej pory ma ich na swoim koncie ponad 500.

Strona www: www.olagosciniak.pl.

Ola Gościniak

 

Olivia Drost

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i zarządzania mediami na London School of Economics and Political Science. W ramach stypendium Ministerstwa Nauki i Kultury Indonezji studiowała język indonezyjski na dżakarckiej politechnice. Otrzymała wyróżnienie President’s Education Awards Program za osiągnięcia naukowe od prezydenta USA Baracka Obamy (2012). Laureatka wielu nagród dziennikarskich, współpracowała z Onetem, indonezyjskim CNN, Wprost.pl, Gazetą Wyborczą i National Geographic Poland. Mentorka zagranicznych start-upów w Startup Hub Poland i MIT Enterprise Forum CEE.

Ekspertka w zakresie digital marketingu, strategii komunikacji i social mediów. W latach 2019-2023 pełniła stanowisko partnerki zarządzającej w jednej z największych agencji influencer marketingu w Polsce – Spotlight Agency, a od marca 2020 roku prowadzi własną butikową agencję PR i social media – Olive media, obsługującą kilkudziesięciu klientów z całego świata. Jest ekspertem amerykańskiej organizacji Digital Communications Network, z którą prowadziła szkolenia i występowała na konferencjach w wielu krajach Europy i Azji. Odebrała nagrodę dla najlepszej agencji influencer marketingowej na Gali Twórców 2021. Realizowała kampanie dla takich marek jak Coca-Cola, AliExpress, McDonalds, New Balance, Allegro i wiele innych. Współtworzyła strategię jednego z największych projektów w polskich social mediach, generującego miesięcznie ponad 30 milionów wyświetleń na Youtube. Występowała na konferencjach dot. social mediów i marketingu w Polsce (Influencers Live) i na świecie, m.in. w Czarnogórze, Białorusi, na Słowacji. Odwiedziła 24 państwa na 4 kontynentach. Zakochana w Azji Południowo-Wschodniej, a szczególnie w Indonezji, gdzie mieszkała przez rok.

Strona www: https://olivemedia.pl/.

Olivia Drost

 

Gosia Galbas

Online project managerka oraz coachem biznesu. Od 2021 roku wspiera małe biznesy online w działaniach marketingowych oraz sprzedażowych. Zdobyła nagrody Lwice Biznesu 2022, Business Women Awards 2023 oraz Inspiratorka Roku 2023. Organizuje zajęcia jogi online dla kobiet. Uważa, że indywidualne podejście do klienta oraz relacje międzyludzkie są kluczem do sukcesu w biznesie. Idea work-life integration pomogła jej zharmonizować życie prywatne z zawodowym tak, aby odnosić sukcesy w każdym obszarze życia.

Strona www: www.gosiagalbas.com.

Gosia Galbas

 

Anna Stępień-Kraska

Certyfikowana coachka metody Sacred Money Archetypes® by Kendall SummerHawk (jedna z 3 w Polsce), Flow Consultantka metodologii Talent i Wealth Dynamics by Roger Hamilton, które stanowią podstawę jej szkoleń i warsztatów. Wiedzę tę uzupełnia, wykorzystując również m.in. Archetypy Marki oraz Talenty Gallupa. Prowadzi szkolenia finansowe oraz sesje coachingowe umożliwiające poprawę relacji z pieniędzmi i nastawienie się na ich przyciąganie. Uczy poznawania siebie, swoich wzorców zachowań, talentów oraz cieni, a także tego, jak je najkorzystniej wykorzystać w życiu.

Strona www: www.asanka.pl.

Anna Stępień-Kraska

 

Aleksandra Kozera

Absolwentka Harvard University, Cass Business School London i National University of Singapore. Pasjonatka biznesu odpowiedzialnego społecznie. Od 2010 roku specjalizuje się w konsultingu edukacyjnym i pomocy w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii i najlepsze szkoły biznesowe w Europie i na świecie. Elab, firma i fundacja, której jest założycielką to obecnie grupa edukacyjna świadcząca kompleksowe usługi w zakresie doradztwa edukacyjnego, marketingu dla instytucji edukacyjnych, wyjazdów językowych, eventów edukacyjnych i rekrutacji. Doświadczenie zdobywała w Illuminate Consulting Group – firmie zajmującej się doradztwem strategicznym dla najlepszych uniwersytetów w Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych oraz firmach konsultingowych specjalizujących się w inwestycjach publicznych w Londynie (Social Finance) i Singapurze. Obecnie CEO The Village Education Group, firmy oferującej marketplace i platformę dla każdego, kto chce otworzyć swoje miejsce opieki dla dzieci do lat 5.

Strona www: https://www.wioski.co/.

Aleksandra Kozera

 

Anna Borowiecka

Właścicielka i założycielka Kliniki Kosmetologii i Trychologii Reha – Med Gorzowie Wielkopolskim. Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu oraz Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Uczestniczka licznych kursów międzynarodowych, studiów podyplomowych, kongresów w zakresie kosmetologii estetycznej i medycznej. Od 15 lat związana z branżą medyczną w zakresie kosmetologii, fizjoterapii i medycyny estetycznej, od 10 lat z trychologią, autorka publikacji naukowych, wykładowca, członek International Clinical and Aesthetic Trichology Association. Twórczyni autorskich terapii zabiegowych, wielokrotnie nagrodzona i wyróżniona za wybitne osiągnięcia na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym wyznaje zasadę, iż jakość nie zna kompromisów, dlatego stale dba o rozwój specjalistów pracujących w Reha-Med, a klinikę wyposaża w światowej klasy aparaturę medyczną. Z początkiem 2021 roku z dumą reprezentując województwo lubuskie w ogólnopolskim konkursie, zdobyła tytuł "Lider innowacyjnych rozwiązań z zakresu Kosmetologii. High – Tech i Trychologii".

Strona www: https://rehamedgorzow.pl/.

Anna Borowiecka

 

Aneta Pawlarczyk-Świtoń

Pasjonatka życia, kreatorka zmian i miłośniczka rozwoju osobistego. Kobieta, która mało mówi, dużo słucha i uczy jak rządzić kasą. Coach kariery. Edukatorka finansowa. Trenerka. Mentorka. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończyła studia podyplomowe z PR w administracji, Zarządzania w organizacji oraz Wystąpień publicznych i przywództwa w biznesie. Ma wieloletnie doświadczenie jak urzędnik samorządowy. Przez ostatnie lata zajmowała się PR-em, promocją oraz marketingiem miejsca.

Jako coach wspiera i szkoli kobiety (i nie tylko) w zmianie, rozwoju i budowaniu poczucia własnej wartości oraz niezależności finansowej. Prowadzi szkolenia z: edukacji finansowej oraz kompetencji miękkich, takich jak: zarządzanie sobą w czasie; zarządzanie zmianą; zarządzanie i budowanie zespołów; planowanie i strategia; budowanie marki osobistej; wystąpienia publiczne; work–balance; employer branding.

Strona www: www.anetabeyourself.pl.

Aneta Pawlarczyk-Świtoń

 

Paulina Grajek

Właścicielka agencji Khaki z 20-letnim doświadczeniem w branży fashion PR. Specjalistka od marketingu i zarządzania po SGH, politolog społeczny. Zajmuje się promocją marek fashion, a od kilku lat także beauty i lifestyle. Poza tym doradza kobietom i mężczyznom w zakresie kreacji wizerunku, czyli podpowiada, jak się dobrze prezentować i ubierać. Szkoli pracowników firm, udziela porad indywidualnych gwiazdom, celebrytom oraz osobom indywidualnym, które chcą skorzystać z takiej usługi w zaciszu domowej garderoby. Ekspertka z branży fashion często goszcząca w programie Pytanie na Śniadanie. Przez wiele lat była mamą samodzielnie wychowującą dzieci, niedawno ponownie wyszła za mąż. Praca daje jej mnóstwo satysfakcji i spełnienia, ponieważ znalazła zajęcie zgodne z wrodzonymi talentami.

Strona www: https://www.khaki.pl/.

Paulina Grajek

 

Milena Stryczyńska-Lewińska

Od 14 lat pracuje w branży marketingu farmaceutycznego, rozwijając produkty w obszarach psychiatrii, kardiologii czy nadciśnienia tętniczego. Wpierała je kampaniami budującymi świadomość zdrowotną. Od ponad 4 lat rozwija w Polsce skierowaną do pacjentów kampanię #bojatakmowie. Jej celem jest uświadamiania korzyści płynących z mierzenia ciśnienia tętniczego i zachęcenie społeczeństwa do wykonywania jego regularnych pomiarów. W zeszłym roku w ramach działalności filantropijnej firmy, w której pracuje jako jedyna osoba z Polski, uczestniczyła w misji woluntarnej w Kambodży. Wyjazd na misję to także efekt tej perspektywy patrzenia na świat w duchu #makedifference. Uważa, że każdy z nas ma wpływ na swoje otoczenie i może to pozytywnie wykorzystać.

Milena Stryczyńska-Lewińska

 

Iwona Czugajewicz

Certyfikowana księgowa z wieloletnim doświadczeniem w dużych firmach. Od 20 lat zajmuje się prowadzeniem usług rachunkowo-podatkowych oraz kadr i płac dla przedsiębiorców zagranicznych i polskich. Dba o prawidłowe rozliczenia podatkowe oraz sprawozdawczość swoich klientów. Pomaga im zarządzać swoimi finansami świadomie oraz poruszać się w zawiłych meandrach prawa podatkowego. Analizuje ryzyko finansowo-podatkowe, tworzy strategie, a jednym z jej zadań jest optymalizacja podatkowa zgodnie z obowiązującym prawem. Odbudowuje struktury rachunkowo-podatkowe, nadzorowała też procesy restrukturyzacyjne, likwidacyjne spółek i współpracowała z syndykiem. Jej największym sukcesem jest zaufanie i zadowolenie klientów, które przekłada się na długoletnią współpracę.

 

Strona www: www.rabatspj.pl.

Iwona Czugajewicz

 

Magdalena Kuduk

Właścicielka firmy Specjalistki "pracuj z głową" od kilkudziesięciu lat związana z branżą budowlaną oraz przemysłową. Realizuje się w swojej pracy, wykorzystując umiejętności oraz charakter nastawiony na budowanie relacji biznesowych z klientami. Kobiety w branży budowlanej to rzadkość i 15 lat temu (kiedy rozpoczynałam swoją karierę zawodową w budownictwie) i dziś jest podobnie – można powiedzieć, że jest jedną z pionierek. Wykorzystuje wieloletnie doświadczenie, wiedzę, a także wysoki poziom kultury relacji z klientami w szkoleniach. Współpracuje najczęściej z mężczyznami, choć dostrzega, że coraz częściej kobiety chcą być operatorami np. wózków widłowych czy suwnic. Czuje, że idzie w dobrym kierunku. Nie boi się wyzwań, a własna firma daje jej moc do działania. W przyszłości planuje otworzyć kolejną firmę, kto wie może nawet w innej branży zupełnie jej nieznanej.

Strona www: www.specjalistki.com.pl.

Magdalena Kuduk

 

Milena Jastrzębska

Trener biznesu, coach, praktyk myślenia wizualnego i certyfikowany trener FRIS® Style Myślenia. Jest współwłaścicielką rodzinnej firmy Orlińscy Salony Optyczne. W 2009 roku założyła szkołę językową Strefa Języka i prowadziła ją przez kolejne 11 lat. Nagrała 2 edycje kursu online Mistrzyni Organizacji Życia i Biznesu, w którym dzieli się wieloletnią wiedzą z zarządzania sobą w czasie oraz umiejętnościami. Poza rozwijaniem dwóch własnych firm pomaga innym w rozwoju ich biznesów. Jej pasją jest sketchnoting, przygotowuje rysunki biznesowe dla firm oraz notatki wizualne.

Strony www: https://orlinscy.pl/ oraz https://milenajastrzebska.pl/.

Milena Jastrzębska

 

Weronika Czaplewska

Ekspertka ds. środowiska, śladu węglowego, dekarbonizacji. Współzałożycielka marki technologicznego Envirly, platformy do zarządzania śladem węglowym organizacji, która w 2022 roku otrzymała nagrodę główną Orzeł Innowacji Rzeczpospolitej Envirly by Quantifier w kategorii Rozwiązanie dla Dobra Wspólnego!. Zawodowo pomaga biznesom na drodze do zeroemisyjności i zrównoważonego rozwoju. Ekspertka programu Climate Leadership przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Doświadczenie zdobywała w sektorze publicznym i prywatnym w dziedzinie ochrony środowiska, polityki makroekonomicznej i edukacji. Absolwentka London School of Economics i Uniwersytetu Warszawskiego. Pro bono wspiera fundację Quantfin.

Strona www: https://envirly.pl/.

Weronika Czaplewska

 

Mężczyźni w biznesie – lista inspirujących liderów

Szukamy wyjątkowych polskich biznesmenów. Mężczyzn, którzy obejmują kierownicze stanowiska lub prowadzą własne firmy. Doskonale wiemy, że umiejętność pokonywania wyzwań i uczenia się na błędach odróżnia inspirujących przedsiębiorców od tych przeciętnych. Dlatego już niebawem przedstawimy Listę Inspirujących Mężczyzn w Biznesie, by każdy czytelnik portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl mógł poznać ich historię, czerpać z ich doświadczenia i skuteczniej poruszać się w świecie biznesu.

 

Dołącz do grona polecanych ludzi biznesu – zaprezentuj się światu!

Misją portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl jest wspieranie ludzi przedsiębiorczych. Już niebawem przygotujemy kolejny Ranking Inspirujących Kobiet Biznesu. Aktualnie możesz także zaprezentować swoją firmę w projektach: Kobiecy Biznes, Biznes Mamy, Biznes Taty, Biznesowa książka, która zmienia życie firm, a także w jednym z mnóstwa niesamowitych wywiadów biznesowych lub w artykule. Z prawdziwą przyjemnością pokażemy naszym czytelnikom historię Twojego biznesu.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz