PolecanyBiznes.plBiznesHistorie Ludzi BiznesuRanking 8 Inspirujących Biznesmenów
Ranking 8 Inspirujących Biznesmenów

Ranking 8 Inspirujących Biznesmenów

przez Renata Zielezińska

Prowadzenie firmy jest wymagającym doświadczeniem i niezwykłą podróżą. Zdolność do uczenia się na błędach, wyciągania z nich lekcji i pokonywania trudności, a także pasja, wizja, rozmach czy sposób myślenia są cechami, które wyróżniają inspirujących biznesmenów od przeciętnych przedsiębiorców. Przygotowaliśmy Ranking 8 Inspirujących Biznesmenów, którzy wychodzą poza utarte schematy w świecie biznesu i inspirują do działania oraz zachęcają do sięgania po więcej.

 

Daniel Kubach

Przedsiębiorca, biznesmen, inwestor i anioł biznesu, który motywuje innych do osiągania sukcesów w biznesie. Z wykształcenia jest psychologiem biznesu, współpracuje z wyjątkowymi osobami z całego świata. Jest członkiem wielu organizacji biznesowych. Tworzy produkty i firmy, które zmieniają świat na lepsze. Inwestuje w biznesy, w których dostrzega potencjał. Jest ekspertem w biznesie:

  • W branży medycznej, dzięki marce S7Health – chce ułatwić ludziom na całym świecie dostęp do usług medycznych, co pozwoli im żyć dłużej w zdrowiu.
  • W branży prawnej, dzięki marce Lexnonstop – zamierza rozpowszechnić usługi dobrych prawników, by usprawniać rozwiązywanie wielu problemów.
  • W branży medialnej wspiera przedsiębiorców, zapewniając im gotowe narzędzia do pracy.
  • W branży nowych technologii stworzył markę YourFitWay, aby motywować ludzi do zmiany stylu życia na zdrowszy, co pozwoli im żyć dłużej.

Jako przedsiębiorca zebrał ogromne doświadczenie biznesowe. Aktualnie prowadzi kilka biznesów w różnych branżach. Jest autorem książki pt.: "Sztuka Przedsiębiorczości. Jak zacząć robić biznes?"

Strona www: https://kubach.com/.

 

Tomasz Kalko

To przedsiębiorca i ekspert w branżach budowlanej i szkoleniowej. Psycholog biznesu, manager, wykładowca akademicki (MBA), coach, trener, mówca motywacyjny. Od 23 lat z sukcesem współtworzy firmę Blachy Pruszyński. Obecnie jest dyrektorem ds. rozwoju. Od 15 lat prowadzi własną firmę szkoleniową. Przeszkolił ponad 30 tysięcy osób. Uczy ludzi biznesu oraz dbania o siebie w imię prostej idei, że dobry menadżer to szczęśliwy menadżer. Odczarowuje sprzedaż, pokazując, że można budować biznes w sposób etyczny, a jednocześnie efektywny. Zamienia firmy rodzinne w nowoczesne przedsiębiorstwa. Stworzył własną receptę na to jak łączyć praktyczne i wymierne cele z poczuciem spełnienia i przyjemnością. Autor książki "Jak się mądrze spierać, żeby się głupio nie kłócić" (w procesie wydawniczym), a także ponad 100 artykułów prasowych o tematyce biznesowej. Twórca autorskich programów szkoleniowych z zakresu przywództwa, komunikacji i sprzedaży. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i Mentorów. Certyfikowany trener Reiss Motivation Profile, Fris, certyfikowany coach Adventure for Thought. Współpracował z wieloma firmami takimi jak: Adwokatura Polska, Aviva, Bank PKO S.A., Credite Agricole, Dell, Energa, ING Bank, Innogy, Microsoft, Play, Velux, Volvo.

Strona www: https://tomaszkalko.pl/.

 

Janusz Dziewit

Od ponad 28 lat ściśle związany z branżą HR, jako osoba zarządzająca Experum HR, a także konsultant, trener, mentor i asesor. W swojej pracy specjalizuje się m.in. w projektowaniu i wdrażaniu systemów kompetencyjnych, w rekrutacjach kandydatów na stanowiska wyższego szczebla zarządzania metodą Executive Search, diagnozach kompetencyjnych z wykorzystaniem metody Development Center, projektowaniu i koordynowaniu realizacji kampanii rekrutacyjnych, badaniu opinii i satysfakcji pracowników, systemów kompetencyjnych ocen okresowych, projektowaniu i realizacji rozwoju pracowników oraz projektów badawczych na rynku pracy. Autor jednej z pierwszych w Polsce kreatywnych kampanii rekrutacyjnych "Autobus Volvo". Jako trener projektuje i prowadzi programy rozwojowe z zakresu niwelowania luk kompetencyjnych, umiejętności miękkich oraz specjalistycznych, a także projektowania i realizacji warsztatów integracyjnych. Trener wiodący w "Szkole Trenerów" i "Szkole Asesorów" Experum HR. Twórca metodologii "Modelowania Kompetencji" ukierunkowanej na niwelowanie luk kompetencyjnych.

Jako konsultant doradza firmom w zakresie strategii HR. Autor wielu publikacji w specjalistycznych czasopismach HR oraz prasie codziennej, wielokrotny prelegent na konferencjach branżowych i naukowych. Wykładowca tematyki z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Collegium Nobilium Opoliense. Członek Rady Programowej Wydziału Zarządzania w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Mentor największego w Polsce cross-biznesowego programu mentoringowego organizowanego przez Fundację Liderek Biznesu. Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Asesorów Metody Assessment Center/Development Center. Założyciel i Zarządzający Dolnośląskim Forum HR (www.dfhr.pl), którego celem jest wymiana doświadczeń i integracja środowiska osób pracujących w Działach Personalnych.

Strona www: www.experumhr.pl.

 

Marek Gut

Przedsiębiorca z branży kosmetycznej, który wspólnie z żoną Kają Rybicką-Gut stworzył pierwszą w Polsce markę, która zaoferowała produkty higieny menstruacyjnej, a teraz także całą linię kosmetyków w formie subskrypcji. Po niespełna sześciu latach powstała jedna z największych polskich marek direct to consumer. Sukces biznesowy marki Your Kaya zrewolucjonizował dyskusje wokół tematu higieny intymnej. Jako pierwsi zaczęli nazywać rzeczy po imieniu, a także pokazywać, z jak wielkim tabu nadal wiąże się menstruacja w Polsce. Przeprowadzone przez markę Your Kaya badania pokazują, że co trzecia kobieta doświadczyła dyskryminacji ze względu na okres, co z kolei powoduje to, że nie mówimy o nim w otwarty sposób. Marka Your Kaya zdobyła wiele prestiżowych nagród m.in. Firma Odpowiedzialna Społecznie przyznawana przez Kongres Polskiego Kapitału, Glammies, Ekotyki, Ekocuda, Piggy Sztosy czy nagrodę "must have" Łódź Design Festival. Marek Gut natomiast został dwukrotnie wyróżniony na liście Forbes 30 Under 30.

Strona www: https://yourkaya.pl/.

 

Maciej Wieczorek

Przedsiębiorca, strateg biznesu, inwestor, współautor największego programu biznesowego na YouToube – "Expert w Bentley’u". Właściciel wielu firm: wydawnictwa biznesowego Expertia, Instytutu Lingwistyki, platformy dla przedsiębiorców Nowoczesna Firma, marki drewnianych zegarków Old Oak czy współwłaściciel marki kosmetycznej Slavia Cosmetics, a także wielu innych firm. Autor praktycznych książek, przeprowadza wywiady z ekspertami oraz przedstawicielami świata biznesu.

Strona www: https://maciejwieczorek.pl/.

 

Mirosław Mańkiewicz

Inwestor i multiprzedsiębiorca, pasjonat sprzedaży, który koncentruje swoją działalność biznesową na prywatnej opiece medycznej, odnawialnych źródłach energii, branży prawnej i telemedycynie. Współwłaściciel firmy Soleado Sp. z o.o., ma udziały w 7 firmach. Trzykrotnie znalazł się na prestiżowej liście Tuzów w miesięczniku AlterBusiness w kategorii "Top Liderzy".

Strona www: https://mirekmankiewicz.com/.

 

Adam Przemyk

Przedsiębiorca, ekspert w dziedzinie sprzedaży. Współtwórca Klubu Przedsiębiorczości – jednego z największych klubów biznesowych w Polsce oraz współtwórca luksusowego hotelu w zgodzie z naturą Narusa Leśna Przystań zlokalizowanego na Warmii i Mazurach. Praktyk biznesu, autor książki pt.: "Moc działania".

Strona www: https://klubprzedsiebiorczosci.pl/.

 

Daniel Konieczny

Międzynarodowy mentor, Result Coach, inwestor i speaker. Wykładowca akademicki i prelegent. Prowadzi międzynarodową działalność szkoleniową i od ponad 15 lat zajmuje się business coachingiem. Pomaga innym w osiąganiu sukcesów w biznesie. Współpracuje z przedstawicielami ze świata biznesu, sportowcami i politykami.

Strona www: https://danielkonieczny.com.pl/.

Ranking 8 Inspirujących Biznesmenów

Historie ludzi biznesu – zaprezentuj się w świecie biznesu!

PolecanyBiznes.pl to wyjątkowe miejsce w sieci, które powstało z myślą o przedsiębiorcach i dla przedsiębiorców. Naszą misją jest pokazywanie światu wyjątkowych projektów biznesowych, rozmowy z liderami biznesu oraz opowiadanie wyjątkowych historii ludzi biznesu – właścicieli firm, biznesmenów i kobiet biznesu. Prezentujemy najświeższe informacje dla przedsiębiorców, sylwetki wyjątkowych przedsiębiorców i biznesy, które warto polecać.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz