PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweRelacja z Gali Top Woman in Real Estate 2023
Top Woman in Real Estate 2023

Relacja z Gali Top Woman in Real Estate 2023

przez Biznesowe materiały prasowe

Uroczysta gala rozstrzygająca VI edycję konkursu Top Woman in Real Estate odbyła się w dniu 15 czerwca 2023 w Fortecy Kręglickich w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie biznesowe zebrało ponad 220 gości, którzy po oficjalnym ogłoszeniu wyników i wręczeniu statuetek zostali zaproszeni na bankiet oraz do obejrzenia pokazu tanecznego przygotowanego przez Arthur Murray Dance Studio. Tegoroczną edycję Top Woman in Real Estate poświęcono sile i energii kobiet, co kobiety biznesu z branży nieruchomości podkreśliły poprzez założenie czerwonych kreacji lub wybór czerwonych akcentów do strojów wieczorowych.

 

Plebiscyt Top Woman in Real Estate

Top Woman in Real Estate to plebiscyt wyłaniający najlepsze specjalistki z branży nieruchomości w Polsce. W tym roku nagrody przyznano w 13. kategoriach podstawowych oraz 4. kategoriach specjalnych. Statuetki zdobyły Panie, firmy oraz zespoły, które w ubiegłym roku odniosły znaczący sukces lub wyróżniły się na tle innych w branży.

– "Jestem niesamowicie dumna, że w tym roku mogłam odebrać aż dwie nagrody – tą dla mnie, i tą dla Business Link. Być docenioną jako Top Woman to wspaniale uczucie. Ogromne podziękowania dla organizatorów konkursu, który na stałe zagościł w naszej branży oraz pozwala nam poznać – i pokazać światu – wspaniałe kobiety pracujące w nieruchomościach oraz docenić ich osiągnięcia i pracę. Każda edycja to kolejny krok w kierunku pełnej inkluzywności i uznania dla roli kobiet w tradycyjnie męskiej branży""– mówi Ewelina Kałużna, Dyrektor Zarządzająca, Prezes Zarządu w Business Link, laureatka w kategorii Business Management.

 

Osobowość Roku w branży nieruchomości

Specjalną kategorią, w której co roku wręczane są nagrody, jest kategoria Personality of the Year. W tej kategorii wyróżniona została Agnieszka Kalinowska Sołtys – Prezes SARP, Partner w firmie Apa Wojciechowski Architekci. Pani Agnieszka otrzymała tę nagrodę w uznaniu za wspieranie i promowanie kobiet w branży oraz to, że w ubiegłym roku została pierwszą kobietą na stanowisku prezesa, w całej prawie 90-letniej historii stowarzyszenia SARP.

– "Dziękuję za nagrodę specjalną, jest to dla mnie bardzo ważne wyróżnienie. Nagroda Top Woman, którą otrzymałam w 2018, dała mi dużo siły i motywacji do dalszej ciężkiej pracy. Przez te 5 lat widzę, jak zmienia się rynek, jak zmienia się rola kobiet w biznesie, ja też się zmieniłam, podjęłam nowe ważne wyzwania, w które wierzę, że zmieniają świat na lepsze. Jest coraz więcej bardzo kompetentnych kobiet na wyższych stanowiskach. Myślę, że konkurs i kobiety nagradzane są wzorem dla wielu młodych ludzi, którzy szukają inspiracji. Warto tu być, poznawać ludzi, wymieniać się doświadczeniami. Polecam Top Woman in Real Estate" – mówi Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Prezes SARP, Partner w firmie Apa Wojciechowski Architekci.

 

Lista laureatek Top Woman in Real Estate 2023

Do grona Kobiet Biznesu w branży nieruchomości, które nagrodzono w konkursie Top Woman in Real Estate 2023, dołączyły:

 • Architecture, Design & Work Place – Joanna Rutkowska – Dyrektor Zarządzająca – ARR Architecture
 • Asset & Property Management – Małgorzata Więcko – Dyrektor Asset Management w Polsce, MRICS – Accolade
 • Business Development – Katarzyna Lubaś – Solution Manager Office Segment – ISS Polska
 • Business Management – Ewelina Kałużna – Dyrektor Zarządzająca /Prezes Zarządu Business Link & Head of Strategic Workplace Advisory Skanska CEE
 • Commercial Sales & Leasing – Anna Korwin-Kulesza – Asset Management & Leasing Director – Globalworth
 • Facility Management – Agnieszka Kamińska – Prezes Zarządu – AGIS MANAGEMENT GROUP
 • Green Building, Innovation & Technology – Elżbieta Rotblum – Environmental Expert – Skanska Property Poland
 • HR & Employer Branding – Anna Trochim – Head of People Partnering CEE – Cushman & Wakefield
 • Legal Advisory Services – Karolina Sulma – Dyrektorka ds. Prawnych i Transakcji – Skanska Property Poland
 • Marketing & PR – Agata Wydmańska – Head of Marketing & Communications CEE – DHL Supply Chain
 • Project Management – Agata Stelmach – Project Director – STRABAG Real Estate
 • Residential Sales & Leasing – Joanna Pater – Regionalny kierownik sprzedaży – Echo Investment
 • Tax & Accounting Services – Marta Pabiańska – Partner – PwC Advisory
 • Best team – Zespół Doradztwa Podatkowego – TPA Poland
 • Pro-women company – Skanska Property Poland
 • Personality of the Year – Agnieszka Kalinowska-Sołtys – Architekt, Partner – Apa Wojciechowski Architekci; Prezes SARP
 • People’s Choice – online voting – Agnieszka Zaborowska Adwokat, wykładowca akademicki, założycielka ZABOROWSKA Kancelaria Adwokacka

 

Statuetki World Changer Comany

W trakcie uroczystej gali wręczono także statuetki World Changer Comany dla organizacji wspierających Program Mentoringowy Top Woman in Real Estate. Statuetki otrzymały następujące firmy:

 • Złotą statuetkę firma Panattoni
 • Srebrną statuetkę firma Greenberg Traurig oraz Atlas Ward
 • Kryształową statuetkę firmy Skanska, Business Link i BNP Paribas Real Estate.

Firmy te otrzymały podziękowania i gratulacje z rąk Krystyny Swojak Managing Director projektów Top Woman in Real Estate.

– "Wszystkie nasze projekty realizujemy wraz z Partnerami, którzy wiedzą, jak bardzo ważnym elementem życia biznesowego są działania związane ze wsparciem i promocją kobiet. Firmy te wprowadzają także w swoich organizacjach specjalne działania na rzecz kobiet, przez co zmieniają świat. Jest takie powiedzenie »chcesz zmienić świat, zacznij od siebie i swojego najbliższego otoczenia«. I one to właśnie czynią – mówi Krystyna Swojak, Managing Director projektów Top Woman in Real Estate.

– "Bardzo cieszy nas nagroda World Changer Company, którą otrzymaliśmy jako firma wspierająca Program Mentoringowy. Sama byłam mentorem w programie i z przekonaniem mogę powiedzieć, że jest to wyjątkowy program dedykowany ambitnym kobietom – koncentruje się równocześnie na rozwoju osobistym i zawodowym, dając uczestniczkom szansę na poznanie innych, podobnie myślących profesjonalistów na podobnym etapie kariery. Pozwala to na nawiązanie cennych relacji, które wspierają dalszą drogę zawodową w branży nieruchomości, gdzie kobiet wciąż nie ma tak wiele. Mam poczucie, że aktywny udział w takich projektach to właśnie najważniejsza misja wszystkich Top Woman" – dodaje Ewelina Kałużna Dyrektor Zarządzająca Business Link.

Organizacja konkursu oraz cały projekt Top Woman in Real Estate nie byłaby możliwa, gdyby nie firmy, które na co dzień wspierają idee promocji kobiet w ich rozwoju osobistym i zawodowym.

 

Dziękujemy Parterom VI edycji Top Woman in Real Estate:

 • Partnerzy Kategorii: NHOOD, TPA Poland, CPI Property Group | Poland, Arcadis, Kajima Poland,
 • Partnerzy: AGIS FACILITY MANAGEMENT GROUP, Grupa Capital Park, CFE, PZN Sp. z o.o.,
 • Firmy Odpowiedzialne Społecznie: Apsys Polska, Sodexo, Deloitte, DHL Supply Chain, Aluprof, METRO PROPERTIES Poland, ATLAS WARD POLSKA
 • Organizacje Wspierające: PINK, PLGBC, PRFM, PRCH, SARP
 • Partnerzy Nagród: Anna Jabłońska. Hotel Narvil, Fabryka Wełny, Dolina Charlotty, Kwiaty dla Biura, Hotel Garamond, AC Hotels, Dr Irena Eris Hotele SPA, The Crown, NKlinik, Arhtur Murray Dance Studio, Le Barbatelle
 • Patroni Medialni: Architektura Murator, e-biurowce.pl, EuropaProperty.com, Investor Real Estate Expert, Obiekty.org, nieruchomości.biz, Real Estate Magazine, Portalnieruchomości.com, Strefa Nieroboczości, KRN.pl, Real Estate Talks

 

TOP WOMAN for women

Podczas wydarzenia odbyła się także loteria fantowa i licytacja na rzecz Stowarzyszenia TOP WOMAN for women, podczas których zebrano kilkanaście tysięcy zł. Na aukcję przeznaczone zostały: obraz Agaty Stelmach, wykonanie dowolnego muralu przez Arkadiusza Drawca, a także 3 zaproszenia na pobyt w ekskluzywnych hotelach Narvil, Dr Irena Eris oraz Garamond. W loterii fantowej goście wydarzenia wylosowali m.in. vouchery: na pobyt w ekskluzywnych hotelach Fabryka Wełny oraz Dr Irena Eris Hotele, pakiety treningów ESM ufundowane przez NKlinik, indywidualne lekcje w szkole tańca Arthur Murray Dance Studio, sesje mentoringu Biznesowego z Joanną Barakomską oraz sesję kodowana sukcesu z Niną Ambroziak.

Dziękujemy gościom wydarzenia za wspieranie swoich kandydatek oraz gratulujemy wszystkim Finalistkom i Laureatkom tegorocznej edycji konkursu.

Zobacz pełną fotorelację z Gali Top Woman in Real Estate 2023: https://www.topwoman.pl/gala-2023/.

Top Woman in Real Estate 2023

O inicjatywie Top Woman in Real Estate

Top Woman in Real Estate to projekt, który powstał z potrzeby docenienia i pokazania światu roli kobiet, które prowadzą ważne i przełomowe projekty w branży nieruchomości i budownictwa. Jako pierwszy powstał konkurs i gala, podczas której nagradzamy najważniejsze panie działające w nieruchomościach komercyjnych. Kolejnym etapem był program mentoringowy, którego celem jest łączenie doświadczenia ze świeżym spojrzeniem na biznes.

– "Działamy po to, aby panie ma wysokich stanowiskach poznawały się ze sobą, wymieniały doświadczeniami, wspierały wiedzą młodsze koleżanki" – tłumaczy Krystyna Swojak. Celem programu jest dodawać skrzydeł, wyposażać w narzędzia i wspierać mentorsko kobiety obdarzone wiedzą i talentem, na rzecz realizacji ich marzeń zawodowych i osobistych.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz