PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweRelacja z I Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu
Relacja z I Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

Relacja z I Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

przez Artykuł gościnny

Prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach jest wyjątkową przygodą. Polscy przedsiębiorcy borykają się z trudnościami i wyzwaniami. Coraz częściej jednoczą się w klubach biznesu i na biznesowych wydarzeniach, by dzielić się doświadczeniem i wzajemnie wspierać. Tak też było podczas I Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu odbywającego się kilka dni temu pod patronatem portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl.

 

Biznes w Polsce i tematy ważne dla przedsiębiorców

Rosnące ceny surowców, energii i materiałów bezpośrednio przekładają się na wyniki finansowe przedsiębiorców i zmuszają ich do aktualizowania swoich polityk cenowych. Inflacja istotnie utrudnia ponadto planowanie i budżetowanie, co rodzi dodatkowe ryzyko i naraża przedsiębiorców na potencjalne straty. Polskim biznesom nie sprzyja również pokolenie "Z" zwane też pokoleniem "płatków śniegu". Delikatni, młodzi, wyjątkowi. W praktyce oznacza to nic innego jak coraz to większe problemy z pracownikami. Dziś podwładnemu nie wystarcza godna wypłata – potrzebna jest szeroka gama benefitów, warsztaty z motywacji i opieka psychologa.

– "Wieloletnie doświadczenie oraz niesprzyjające przedsiębiorcom czasy, skłoniły nas do podjęcia inicjatywy, która ma na celu wsparcie przedsiębiorców w ich rozwoju, edukacji, pozyskiwaniu klientów i kontrahentów. To właśnie dlatego 16 maja w sopockim Blu Radisson Hotel odbyła się pierwsza edycja Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu zorganizowana przez Paulinę Marwińską – właścicielkę agencji reklamowej Maarwin oraz Joannę Suchocką, założycielkę Strefy Kobiet Biznesu" – mówią organizatorki wyjątkowej imprezy, która zgromadziła na sali prawie 150 kobiet biznesu!

 

Mentalność przedsiębiorcy a sukces w biznesie

Podczas wydarzenia odbyły się dwa panele dyskusyjne. Temat pierwszego z nich brzmiał "Mentalność Przedsiębiorcy kontra sukces przedsiębiorstwa" z udziałem Małgorzaty Gąski – Alchemistki Mentalności, która jest przewodniczką w alchemicznej przemianie siebie oraz właścicielką marki "Fabryka Siebie", a także Aleksandry Żeglarskiej – ekspertki ds. metali szlachetnych – złota i srebra inwestycyjnego. Panie opowiedziały o swojej drodze do sukcesu, wewnętrznych przekonaniach, pokonywaniu granic i inwestowaniu w rozwój.

Relacja z I Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

Trudności w biznesie i życiu przedsiębiorcy

Drugi panel poruszał tematy, z którymi najczęściej obecnie borykają się przedsiębiorcy. Rozmawiano o wyzwaniach, relacjach w biznesie, barierach, blokadach i trudnościach, z jakimi wiąże się prowadzenie biznesu. Udział w nim wzięły Izabella Grabska, twórczyni marki GrabskaSailing.pl oraz spółek grabska.pl, oraz Diana Melnyk, współwłaścicielka firmy "OPI-optymalizacja, produkcja, innowacja", które opowiedziały o wyzwaniach, które obecnie dotykają ich klientów i z którymi one same mierzą się na co dzień. Obie Panie udzieliły cennych rad dotyczących rozwiązań, które warto wprowadzić w swoich firmach, opowiedziały o tym, jak ważna jest wiedza z różnorodnych dziedzin zdobywana latami i jak cenną wartością w biznesie są relacje.

 

Absolutne must-have w biznesie

Nie zabrakło tematów, które są niezbędne w prowadzeniu biznesu, bo nie sposób nie docenić aspektu prawnego, księgowego, czy doradztwa w prowadzeniu biznesu w tak niepewnych dla biznesu czasach. Ponadto podczas I Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu 2023 odbyły się liczne prelekcje m.in. dotyczące:

  • Inwestycji w nieruchomości, o których opowiedziała Ewa Jabłońska-Nabayago właścicielka Naba House oraz eksperckiej agencji nieruchomości premium.
  • Wewnętrznych blokad i barier, z jakimi borykają się przedsiębiorcy, które zaprezentowała międzynarodowa ekspertka, Hipnoterapeutka i coach – Aleksandra Rudzińska.

Relacja z I Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

Ryzyko prowadzenia biznesu

I tutaj z ciekawym połączeniem tematów wyszły 3 ekspertki, które połączyły swoją wiedzę w jeden temat: Mity i fakty – Top 3 ryzyk prowadzenia biznesu:

  • Aspekt prawny przygotowała Aneta Wasiluk – Radca Prawny, właścicielka kancelarii.
  • Aspekt księgowy zaprezentowała Dorota Ogrodowska – Główny Księgowy, Prezes Zarządu Kancelarii Księgowej Ogrodowscy Sp. z o.o.
  • Aspekt zarządczy i procesowy omówiła Barbara Mazurek – strateg, coach, ekspert w zakresie rozwoju, restrukturyzacji, badania potencjału MŚP, właścicielka marki BN Consulting.

Relacja z I Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

Finanse w biznesie

Ostatnia prelekcja dotyczyła finansów w biznesie. Jej tematem był "Dopasowany finansowy plan ochronny, jako element skutecznego biznesu", a zaprezentowała go Zofia Pruchniak – właścicielki firmy Zofia Pruchniak Finances & More.

W nawiązywaniu relacji pomógł moderowany networking przygotowany przez Karolinę Rymarczyk, manager O4 Flow. Całość uświetniła muzyka na żywo w wykonaniu Basia Kawa Music oraz ekspozycja samochodów mecenasa wydarzenia – Porsche Sopot Centrum.

I Pomorski Kongres Kobiet Biznesu obfitował w mnóstwo wiedzy i emocji. Dawał możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. Choć emocje jeszcze nie opadły, to redakcja portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl już wyczekuje daty II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz