PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweRelacja z konferencji Automotive (z) kobiecą pasją
Relacja z konferencji Automotive (z) kobiecą pasją

Relacja z konferencji Automotive (z) kobiecą pasją

przez Biznesowe materiały prasowe

Branżowa konferencja biznesowa Automotive (z) kobiecą pasją pod hasłem "Łączmy Siły!" odbyła się w dniach 18-19 maja 2023 w hotelu Aries w Wiśle. Wydarzenie dedykowane kobietom z branży motoryzacyjnej obfitowało w mnóstwo wiedzy, rozmów i emocji. Zapraszamy na relację z Automotive (z) kobiecą pasją.

 

 

Pierwszy dzień konferencji biznesowej Automotive (z) kobiecą pasją

Wydarzenie rozpoczęło się od warsztatu prowadzonego przez Beatę Praszczyk oraz Martę Skalik – przedstawicielki departamentu QS PACT (Quality Systems Publishing Auditing Consulitg Training) w SQD Alliance. Umiejętnie połączyły merytoryczne aspekty swojego wystąpienia dotyczące najnowszych trendów w świecie jakości z networkingiem i integracją uczestniczek. Było to możliwe dzięki przekształceniu prezentacji w formę Quizu à la Va Banque.

Kolejnym punktem programu była kolacja, która stanowiła świetną okazję do nawiązania nowych znajomości i kontynuowania rozmów na temat branży motoryzacyjnej i nie tylko. Dodatkową atrakcję stanowiło ognisko rozpalone nad rzeką na terenie hotelu.

 

Drugi dzień konferencji biznesowej Automotive (z) kobiecą pasją

Drugi dzień konferencji biznesowej dla kobiet z branży motoryzacyjnej Automotive (z) kobiecą pasją niósł za sobą wiele atrakcji dla uczestniczek. Miały one możliwość wzięcia udziału w wielu warsztatach przygotowanych przez prelegentki. Były one związane z tematami komunikacji, rozwoju kariery, projektowania oraz narzędzi jakości w branży automotive.

  • Anna Niedźwiedzka-Kubieniec poprowadziła warsztat na temat projektowania w branży motoryzacyjnej wg wymagań systemowych. Uczestniczki dowiedziały się, jakie są kluczowe aspekty projektowania i jak wpływają one na jakość finalnego produktu.
  • Agnieszka Hundert-Andrzejewska przedstawiła aktualizację VDA 6.3, co było istotne dla wszystkich zainteresowanych stosowaniem tego standardu w swojej pracy.
  • Warsztat prowadzony przez Justynę Pawlisz dotyczył z kolei tematu skutecznej komunikacji. Uczestniczki miały okazję dowiedzieć się, jak lepiej rozumieć siebie i innych i co przyczynia się do poprawy efektywności komunikacji w zespole.

Relacja z konferencji Automotive (z) kobiecą pasją

Warsztaty dla kobiet z branży motoryzacyjnej

W tym samym czasie odbywały się również warsztaty:

  • "Jakościowe kalambury" prowadzone przez Annę Farion i Annę Ewę Sienkiewicz. Kreatywność prowadzących i uczestniczek była niemalże nieograniczona i powodowała częste salwy śmiechu.
  • "Rozwiń skrzydła swojej kariery – jak stworzyć idealne elevator pitch" z Katarzyną Jarośką-Kurowską. Warsztat został bardzo dobrze odebrany przez uczestniczki. Podczas zajęć każda kobieta miała możliwość zdobycia wiedzy o skutecznym komunikowaniu swojego celu oraz osiąganiu zamierzonych efektów.
  • "Narzędzia jakości w świecie kobiet" z Darią Piskorz i Aldoną Szymczak, czyli warsztaty kreatywne z wykorzystaniem biżuterii, przeprowadzone w przepełnionym kwiatami i ich zapachami Greenhouse zlokalizowanym w pobliżu hotelu.

Po zakończeniu serii warsztatów podczas przerwy na kawę uczestniczki miały okazję wymienić się spostrzeżeniami i nawiązać nowe kontakty, a w pięknym hotelowym otoczeniu czekały pomocne konsultantki Mary Kay, Oriflame czy też zarządzania zdrowiem z SQD Alliance, które doradzały nie tylko w tematyce make-up czy zdrowego stylu życia, ale także pomagały w zmierzeniu się z różnorakimi kobiecymi wyzwaniami.

 

Inspirujące kobiety z branży automotive i ich inicjatywy

Po przerwie rozpoczął się panel dyskusyjny dedykowany inicjatywom skierowanym do kobiet w branży motoryzacyjnej. W panelu wzięły udział inspirujące kobiety: Aldona Szymczak (Global Female Network Break), Natalia Jażdżewska (Lady Lean Network), Magdalena Siwińska (Cykl szkoleń dedykowanych liderkom w branży automotive: Efektywna Liderka), Katarzyna Krawiec (inicjatywa GROW) i Anna Ledwożyw (inicjatywa WISE) i Beata Praszczyk (AzKP). Dyskusja dotyczyła ważności i znaczenia inicjatyw mających na celu rozwój kobiet w branży automotive oraz wymiany doświadczeń i pomysłów na dalszą współpracę.

Wydarzenie branżowe "Automotive z Kobiecą Pasją" 2023 zakończyło się w godzinach popołudniowych, a uczestniczki opuściły salę pełne energii, z nową wiedzą i motywacją do dalszego rozwoju w branży motoryzacyjnej. Łącząc siły, kobiety udowodniły, że są nieodzownym elementem tego dynamicznego środowiska i gotowe są podjąć wszelkie wyzwania, stając się liderkami i tworząc przyszłość branży.

Relacja z konferencji Automotive (z) kobiecą pasją

– "Uczestniczki bardzo wysoko oceniają możliwość zdobycia wiedzy dotyczącej nowych rozwiązań i standardów dedykowanych branży motoryzacyjnej, do których nasza firma – SQD Alliance ma bezpośredni dostęp. Jako jedyni w Polsce posiadamy licencję VDA QMC (organizacji, która z ramienia producentów samochodów definiuje ww. standardy). Dodatkowym atutem jest atmosfera, miejsce, warsztatowa forma zajęć oraz dzielenie się pasjami w trakcie kuluarowych spotkań" – podkreśla Beata Praszczyk – Dyrektor Departamentu QS PACT w SQD Alliance.

Było nam bardzo miło, że mogliśmy wesprzeć to wydarzenie biznesowe dla kobiet z branży merytorycznej jako patron medialny konferencji Automotive (z) kobiecą pasją oraz publikując artykuły przygotowane przez prelegentki:

Powiązane artykuły

Napisz komentarz