PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweRelacja z konferencji Kobiety w biznesie
Relacja z konferencji Kobiety w biznesie

Relacja z konferencji Kobiety w biznesie

przez Biznesowe materiały prasowe

IX edycja konferencji Kobiety w biznesie pod patronatem medialnym portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl pobiła rekord frekwencji i została zakończona sukcesem! W dniu 6 kwietnia 2024 roku w Centrum Nauki Kopernik to wydarzenie dla kobiet biznesu zgromadziło niemal 200 uczestników z ponad 10 uniwersytetów (również pozawarszawskich). W panelach wystąpiło 15 prelegentek opowiadających o swoich doświadczeniach z prowadzenia własnych firm oraz rozwijania kariery w międzynarodowych korporacjach (uczestniczkami były między innymi Partnerki z firm Mazars, SWGK oraz Rodl & Partner). Konferencję Kobiety w biznesie zakończył networking.

 

Konferencja pt. Kobiety w biznesie?

Konferencja "Kobiety w biznesie" to wydarzenie dla młodych i przedsiębiorczych kobiet organizowane już po raz IX przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jego celem jest zapewnienie młodym kobietom przestrzeni do rozwoju, inspirowanie do działania oraz pokazanie, że mogą odnieść sukces w biznesie.

 

Kim były uczestniczki konferencji Kobiety w biznesie?

W znacznej większości uczestniczkami konferencji Kobiety w biznesie były studentki oraz młode kobiety dopiero rozpoczynające kariery zawodowe. Również te bardziej doświadczone zawodowo uczestniczki szukały okazji do networkingu oraz inspiracji do podjęcia nowych kroków w związku rozwojem zawodowym. Konferencja KwB to wydarzenie o kobietach, ale nie tylko dla kobiet 🙂 W konferencji wzięli udział również mężczyźni, którzy mogli wynieść wiele cennych wskazówek z wystąpień prelegentek.

 

Cykl warsztatów Kobiety w biznesie

Przed niektórymi uczestniczkami konferencji Kobiety w biznesie jeszcze cykl warsztatów oraz indywidualny program mentoringowy dla wybranych uczestniczek wydarzenia. W gronie mentorek znalazły się niektóre z panelistek (również zeszłorocznych), specjalistki HR z firm partnerskich oraz kobiety, które mogą pochwalić się sukcesem w prowadzeniu firm takich jak Hollywood Hair. Uczestnicy warsztatów wybierani byli na podstawie zgłoszeń z CV. W kwietniu wzięli oni udział w warsztatach w biurach firm partnerskich.

 

Biznesowe case study

W dniu 16 kwietnia 2024 w Boston Consulting Group odbył się warsztat "Biznesowe case study", który uczył jak opracować strategię zrównoważonego rozwoju sieci hoteli wellness&SPA w Polsce pod okiem doświadczonych ekspertów. Była to także świetna okazja do udziału w sesji networkingowej z pracownikami Boston Consulting Group.

 

Rewolucja technologiczna w podatkach i księgowości

W dniu 23 kwietnia 2024 w PWC odbyły się warsztaty pt. "Rewolucja technologiczna w podatkach i księgowości". Jego uczestnicy dowiedzieli się, czym jest taxtechnology i jak budować na tym konsulting, a także mieli możliwość rozwiązywania ciekawych case study!

 

Dzień jako kontroler finansowy

W dniu 24 kwietnia 2024 firma J.P. Morgan zaprosiła uczestników programu mentoringowego do poznania roli kontrolera finansowego w jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie oraz zagłębienia się w świat kontrolingu finansowego.

 

Zrównoważona przyszłość na rynku nieruchomości

Natomiast 25 kwietnia 2024 Cushman and Wakefield zaprosiło uczestników programu mentoringowego do udziału w grze Sustainopoly C&W, która dotyczy zrównoważonej przyszłości na rynku nieruchomości. Była to doskonała okazja, by poznać tajniki zarządzania najnowocześniejszym biurowcem w Polsce oraz wpływ zrównoważonych budynków na nasze otoczenie.

Relacja z konferencji Kobiety w biznesie

 

Program mentoringowy Kobiety w biznesie

Program mentoringowy Kobiety w biznesie w przeciwieństwie do pozostałych modułów skierowany jest jedynie dla kobiet, które w formularzu zgłoszeniowym opisują swoje zainteresowania i aspiracje zawodowe oraz przedstawiają preferencje do mentorek, z którymi chciałyby się spotkać. Mentorki wspólnie z mentees spotkają się co najmniej 3 razy. Będą to spotkania, podczas których mentorki opowiedzą o tajnikach prowadzenia własnego biznesu albo podążania ścieżką zawodową w korporacjach i pomogą w nawigowaniu kariery.

Konferencja Kobiety w biznesie odbyła się pod patronatem medialnym popularnego portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz