PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweRelacja z konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023
Podsumowanie konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Relacja z konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023

przez Biznesowe materiały prasowe

Niesamowici ludzie, piękne umysły, porywające idee, owocne spotkania i mnóstwo pozytywnej energii! Perspektywy Women in Tech Summit 2023, pod patronatem medialnym portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl, czyli największa w Europie konferencja dla kobiet biznesu (i mężczyzn) skupionych wokół świata IT & Tech, w sposób imponujący przeszła do historii.

 

Historia powstania konferencji Perspektywy Women in Tech Summit

Zaczęło się od marzenia, by zebrać razem wszystkie kobiety zainteresowane i zaangażowane w Tech&IT, aby wymieniać się doświadczeniami, uczyć się od siebie nawzajem i wspierać się. A ponieważ w Perspektywy Women in Tech od marzeń do ich realizacji jest bardzo krótka droga, powstało (2018) Perspektywy Women in Tech Summit – konferencja, która z roku na rok gromadzi coraz więcej kobiet biznesu (i mężczyzn) nowych technologii.

 

Podsumowanie konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023 w liczbach

Tegoroczny, piąty już Summit najlepiej podsumowują liczby i reakcje uczestników konferencji.

Co do liczb:

 • 11 200 uczestników (ponad 9500 offline)
 • 4500 stypendiów studenckich umożliwiających bezpłatny udział w konferencji
 • 88 krajów, z których pochodzili nasi goście
 • 500 prelegentów wygłaszających przemówienia, prezentacje, warsztaty, mentoringi, sesje role models
 • 400 sesji mentoringowych
 • 100 partnerów – firm, uniwersytetów, instytucji
 • 56 warsztatów dotyczących technologii, kariery i umiejętności miękkich
 • 100 stypendystów ze Wschodu (Ukraina, Uzbekistan, Armenia, Kirgistan)
 • 32 dodatkowe wydarzenia
 • XXX, czyli niezliczona ilość energii, inspiracji, barwnej różnorodności

Podsumowanie konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Wyjątkowe cytaty, które usłyszeli uczestnicy konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Co do słów, jakie padły na konferencji i po niej, warto przytoczyć zaledwie kilka:

 • Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, w czasie uroczystego otwarcia wydarzenia mówił: "Praca kobiet w zakresie sztucznej inteligencji jest kluczowa dla rozwoju nieskrzywionej, inkluzywnej technologii. Dlatego uwielbiam PWIT Summit! Organizujecie jedną z najbardziej znaczących konferencji dla kobiet w technologiach w całej Europie".
 • Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy i jeden z gości specjalnych gali otwarcia konferencji, napisał po Summicie na Facebooku:" Jestem dumny, że jako stolica możemy być partnerem tego wydarzenia. Warszawa jest kobietą – niepokorną, ambitną, odważną. Warszawa stawia na kobiety. Warszawa jest po stronie kobiet. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, za aktywność, za wielki wkład w rozwój także naszego miasta".
 • dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni Perspektywy Women in Tech Summit i CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizatora konferencji, podkreślała: "Jaka rewolucja jako jedyna w ciągu ostatnich 100 lat zakończyła się sukcesem? To kobieca rewolucja, kobiety faktycznie zmieniły i nadal zmieniają swoją rolę społeczną. Technologie mają tu ogromne znaczenie".
 • Barbara Nowacka, działaczka społeczna i posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, gościni specjalna gali otwarcia Summitu, napisała: "Ogromne gratulacje dla Bianka Siwińska za przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia. Dziewczyny, branża technologiczna nie zna barier płciowych – to miejsce, w którym innowacja i kreatywność są najważniejsze. Niech Wasza determinacja, pasja i wytrwałość prowadzą Was do osiągnięcia Waszych celów. Niech Wasza obecność w branży technologicznej inspiruje kolejne pokolenia kobiet do podążania za swoimi marzeniami".
 • Na facebookowej stronie Wodociągów Warszawskich można przeczytać: "Wspaniale było uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Siła jest kobietą!" Z kolei Fundacja KPMG zamieściła następujący wpis: "Niesamowita energia i dawka wiedzy". Wreszcie cytat ze strony POLSA Polska Agencja Kosmiczna Polish Space Agency: "Z roku na rok wydarzenie rośnie w siłę i pokazuje, jak wiele różnorodnych kompetencji jest niezbędnych w obszarze nowych technologii".

 

Podsumowanie konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Już po raz piąty Warszawa stała się miejscem największego w Europie spotkania kobiet związanych z nowoczesnymi technologiami, czyli Perspektywy Women in Tech Summit (14-15 czerwca, EXPO XXI). Jednocześnie Summit jak co roku stał się największymi w Europie targami pracy dla kobiet w branży technologicznej – dla osób, które są na początku swojej kariery w IT/Tech, dla tych, które myślą o przebranżowieniu się i szukają nowych dróg, oraz dla studentek i studentów. Na tegorocznej konferencji wśród gości specjalnych byli m.in.: Francesca Cavallo – charyzmatyczna autorka globalnego bestselleru "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek", Maria Klawe – prezydentka Harvey Mudd College, uczelni, która jako jedyna na świecie może się pochwalić równą liczbą studentek i studentów na kierunkach STEM, i prezeski i prezesi kluczowych firm działających w Polsce, takich jak m.in. Intel, Microsoft, Motorola Solutions, Google Cloud, GE Aerospace, Orange, NatWest, Ericsson, Dell, IGT, 3M, Standard Chartered, IQVIA, Allegro.

Podsumowanie konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Podsumowując jednym zdaniem: branżowa konferencja biznesowa Perspektywy Women in Tech Summit dowodzi, że warto spełniać marzenia, nawet jeśli na początku wydają się nierealne!

Więcej na womenintechsummit.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz