PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweRelacja z Konferencji Top Automotive 2023
Relacja z Konferencji Top Automotive 2023

Relacja z Konferencji Top Automotive 2023

przez Biznesowe materiały prasowe

W dniach 13-15 września 2023 roku w pięknym hotelu Binkowski w Kielcach odbyła się IX edycja Konferencji TOP Automotive pod patronatem medialnym popularnego portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl. Trwające trzy dni wydarzenie biznesowe z branży automotive przyniosło ogromną dawkę wiedzy i inspiracji ze świata przemysłu motoryzacyjnego. Temat przewodni konferencji – "Kierunki zmian?", pokazał drogę, którą świat motoryzacyjny podąża i zainspirował do dyskusji na temat przyszłości branży.

 

Pierwszy dzień Konferencji Top Automotive 2023

W środę późnym popołudniem rozpoczęła się rejestracja uczestników, którzy przybyli z różnych części Polski do Kielc, by podzielić się swoją wiedzą i pasją do motoryzacji. Całe wydarzenie otworzył blok integracyjny, który był doskonałą okazją do poznania się. Wieczorem uczestnicy mogli skosztować wyśmienitej kuchni hotelu Binkowski podczas wspólnej kolacji, co tylko umożliwiło dalsze rozmowy i zacieśnienie nowych znajomości.

 

Drugi Konferencji Top Automotive 2023

Kolejny dzień Konferencji Top Automotive 2023 obfitował w bogaty program warsztatów oraz wykładów. Na scenie pojawili się przedstawiciele renomowanych firm i organizacji, takich jak IATF i VDA, reprezentowanych przez Roberta Mycrofta. Tomasz Gwiżdż, Supplier Quality I Global Program Manager Vehicle Segment (B) w firmie Stellantis, podzielił się obecną sytuacją oraz kierunkiem rozwoju firmy. Nie zabrakło również Luka Palmena z Innovation & Cooperation Manager at SA&AM, który wzbogacił Konferencję o perspektywę innowacji i współpracy w przemyśle motoryzacyjnym. Gościnnie na scenie wystąpił Ryszard Czachor, wieloletni praktyk, znający branżę automotive od podszewki, który poruszył tematykę digitalizacji procesów jakościowych. Podczas Konferencji swoje prelekcje wygłosili także przedstawiciele firmy SQD Alliance – Anna Niedźwiedzka – Kubieniec oraz Mateusz Szafirski, którzy w imponujący i zaskakujący sposób opowiedzieli podczas swojego wystąpienia o wdrożeniu specyficznych wymagań klienta w organizacjach. Tego dnia Konferencji uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w praktycznych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów – trenerów SQD Alliance, dzięki czemu mogli zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę.

 

Bankiet podczas Konferencji Top Automotive 2023

Wieczorem wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na bankiet. Na przyjęciu czekała na gości prawdziwa niespodzianka – specjalny występ Łukasza Chwieduka, który zachwycił wszystkich obecnych. Artysta znany z programu Mam Talent zaskoczył uczestników freestylowym pokazem sztuczek piłkarskich połączonych z humorystycznym stand-upem. Wspaniały nastrój z występu Łukasza Chwieduka udzielił się uczestnikom i od tego momentu panował on podczas całego bankietu. Orkiestra grająca na żywo znane i porywające do tańca utwory podsyciła jedynie pozytywną, radosną atmosferę wieczoru.

 

Trzeci dzień Konferencji Top Automotive 2023

Podczas trzeciego dnia Konferencji Top Automotive 2023 prym wiedli prelegenci specjalizujący się w innowacjach, cyberbezpieczeństwie, nowym spojrzeniu na przemysł i podejściu w zarządzaniu. Tematy te zostały poruszone przez przedstawicieli dostawców OEM-ów: Marcina Witkowskiego, Aldonę Szymczak, Roberta Tyksińskiego oraz Mateusza Nowaka, którego firma zajmuję się tematyką cyberbezpieczeństwa. Tematy poruszone przez tych prelegentów, ich wiedza i doświadczenie przyczyniły się do rozbudzenia dyskusji i wymiany poglądów między uczestnikami konferencji.

Relacja z Konferencji Top Automotive 2023

Debata zwieńczeniem Konferencji Top Automotive 2023

Jednak kropką nad i całego wydarzenia była pasjonująca debata, w której udział wzięli: Dariusz Grzegorczyk (SQD Alliance), Beata Praszczyk (SQD Alliance), Ryszard Czachor (Kirchhoff Polska), Daria Piskorz (Brose Sitech Sp. z o.o.), Luk Palmen (SA&AM), Marcin Rejman (LEAR), Marcin Witkowski (BorgWarner Poland), mgr inż. Robert Tyksiński (BURY), Rafał Sperling (MAHLE Behr) i Mateusz Nowak (DAGMA Bezpieczeństwo IT). Uczestnicy debaty mieli okazję odpowiedzieć na pytania i podzielić się swoimi spostrzeżeniami, co doprowadziło do jeszcze głębszych dyskusji na temat przyszłości przemysłu motoryzacyjnego, kierunków jego rozwoju oraz zmian, jakie aktualnie się odbywają. Poruszono m.in. tematykę elektromobilności, paliw alternatywnych, automatyzacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Ciekawym pytaniem podczas debaty było zagadnienie związane z nowymi zasadami certyfikacji na IATF 16949 i ich konsekwencjami dla organizacji. Goście debaty podzielili się z uczestnikami Konferencji doświadczeniami ze swoich firm, przedstawili swój punkt widzenia oraz wskazali kierunek, którym zarówno oni sami, jak i ich przedsiębiorstwa będą podążać w ciągu następnych lat.

Debata dla obecnych podczas Konferencji Top Automotive 2023 to również czas refleksji i zastanowienia się nad tym, dokąd zmierza branża motoryzacyjna. Pozostawiła ona jeszcze wiele otwartych pytań, na które odpowiedzi przyniosą kolejne lata.

Relacja z Konferencji Top Automotive 2023

Podsumowanie Konferencji Top Automotive 2023

W tegorocznej edycji Konferencji Top Automotive 2023 wzięło udział 150 osób. Podczas trwania tego wyjątkowego wydarzenia biznesowego z branży motoryzacyjnej odbyło się 9 prelekcji, które dotykały najważniejszych zagadnień związanych z przyszłością motoryzacji. Natomiast 6 warsztatów dostępnych podczas konferencji było odpowiedzią na zapotrzebowanie uczestników z poprzednich edycji eventu. To właśnie w czasie warsztatów można było praktycznie zastosować zdobytą wiedzę i podzielić się nią z innymi uczestnikami. To, co wyróżnia Konferencję TOP Automotive spośród innych wydarzeń branżowych, to zaangażowanie i pasja uczestników. Podczas wydarzenia nawiązywano kontakty, wymieniano się doświadczeniami i pomysłami, co bez wątpienia przyczyni się do rozwoju nie tylko firm, ale także osobistych osiągnięć każdego z obecnych.

Relacja z Konferencji Top Automotive 2023

X edycja konferencji Top Automotive w 2024 roku

Konferencja TOP Automotive 2023 przeszła do historii. Uczestnicy opuszczający to wydarzenie dostrzegają przyszłość jako pole pełne możliwości i wyzwań, gotowi podążać w nowych kierunkach. Już nie możemy się doczekać kolejnej, jubileuszowej, X edycji tej wyjątkowej Konferencji, która będzie zwieńczeniem tych wszystkich wspólnych lat. Zapraszamy do udziału i dzielenia się pasją na kolejnej Konferencji TOP Automotive w przyszłym roku!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz