PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweRelacja z Top Woman Experience "Kobieca energia w biznesie"
Relacja z Top Woman Experience "Kobieca energia w biznesie"

Relacja z Top Woman Experience "Kobieca energia w biznesie"

przez Biznesowe materiały prasowe

Promowanie równości, efektywne wykorzystanie atutów płynących z kobiecości, wzajemne wsparcie w rozwoju osobistym i zawodowym to przewodnie tematy tegorocznej konferencji Top Woman Experience – "Kobieca energia w biznesie", która odbyła się 6 marca 2024 roku w Arche Hotel Krakowska w Warszawie.


 

Podsumowanie konferencji Top Woman Experience "Kobieca energia w biznesie"

W Top Woman Experience "Kobieca energia w biznesie", czyli niesamowitym wydarzeniu biznesowym dla kobiet wzięło udział blisko 600 osób. Znalazły się wśród nich otwarte na zmiany, ciekawe nowych trendów i nastawione na sukces kobiety, a także odpowiedzialne społecznie i wspierające ich rozwój firmy. Wśród gości nie mogło zabraknąć też panów.

 

Wsparcie kobiet w biznesie

– "Kobieca pozytywna energia w biznesie, to nie tylko tytuł wydarzenia, ale też fakt, którego doświadczyliśmy. Konferencja ta była idealną okazją do świętowania walorów kobiecości, a także zachęcania pań do wykorzystywania swojego potencjału i stawiania sobie ambitnych celów. Jako Top Woman wspieramy kobiety nie tylko ze względu na nie same, ale też dlatego, że ich doświadczenie i ogromna energia potrzebna jest całemu środowisku biznesowemu" – mówi Krystyna Swojak, organizatorka konferencji Top Woman Experience.

Podczas całodniowego wydarzenia uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w inspirujących prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz moderowanym networkingu. Konferencję otworzył występ artystyczny Waleriji Żurawlewy i Doroty Poliszak, po którym Maciej Orłoś oraz Paulina Koziejowska poprowadzili keynote speech, dyskutując o rolach kobiet i mężczyzn, wzajemnym wsparciu, ale też rywalizacji. O relacji i współzależności pomiędzy ciałem, umysłem i naszymi emocjami opowiadały w swoich prelekcjach psycholożka Joanna Flis oraz biolożka Urszula Dąbrowska.

Relacja z Top Woman Experience "Kobieca energia w biznesie"

Siła, pasja i determinacja kobiet w biznesie

– "Tego dnia w jednym miejscu zgromadziła się siła, pasja i determinacja kobiet, które każdego dnia kształtują oblicze branży nieruchomości. Dowód na to, że kiedy kobiety łączą siły, mogą przekształcić każdą branżę, wprowadzając do niej więcej empatii, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju (…). I właśnie takie spotkania pokazują, jak wiele dobrej energii i wsparcia jest w świecie kobiet. To jeden z tych dni, którym przewodzi hasło "Kobieta Kobiecie Przyjacielem i Wsparciem". Niezależnie od zajmowanego stanowiska. Wspierając koleżankę, budujemy też siebie i naszą siłę" – zauważa Magdalena Bladek, Business Development Director w Apsys.

Kolejnym bardzo interesującym wykładem było wystąpienie Niny Ambroziak, trenerki szybkiej mentalnej zmiany poprzez pracę z podświadomością. Ekspertka zwracała uwagę na wpływ przekonań z dzieciństwa na relacje z mężczyznami w biznesie. Poza prelekcjami publiczność miała możliwość wysłuchania kilku paneli dyskusyjnych.

 

Kobieta kobiecie, czyli siostrzeństwo w biznesie

W debacie "Kobieta kobiecie wilkiem – prawda czy fałsz?" prowadzonej przez Karolinę Kaim udział wzięły Ewelina Kałużna, Agnieszka Gutowska, Dorota Steliga-Dmochowska oraz Marek Wikiera. Wspólnie rozmawiali o swoich doświadczeniach płynących z relacji z kobietami oraz zachęcali panie do odwagi i dawania sobie przyzwolenia na popełnianie błędów. W kolejnym panelu dyskusyjnym Malwina Faliszewska, Joanna Burnos, Anna Duchnowska, Sebastian Grzywacz, Magdalena Rutkowska oraz Łukasz Szymula debatowali nad kwestią dyskryminacji nie tylko kobiet, ale również mężczyzn, rozmawiali też o aktualnych wyzwaniach w obszarze DEI.

 

Stereotypy i inicjatywy dotyczące kobiet w biznesie

Jak zauważyła Magdalena Rutkowska: "Z jednej strony nagradzamy wszelkie inicjatywy, które zmierzają do wyrównywania szans kobiet i mężczyzn, a z drugiej strony istnieją w nas cały czas stereotypy powiązane z aktywnością płci, istnieją i myślę, że mają się dobrze". Dodała również, że przemiana trwa i wymaga zaangażowania każdej ze stron i pań, i panów.

Relacja z Top Woman Experience "Kobieca energia w biznesie"

Networking dla kobiet biznesu i wiele innych atrakcji

Całość wydarzenia uświetnił stand-up Aleksandry Radomskiej, joga śmiechu prowadzona przez Elę Dąbrowską oraz występ artystyczny chóru SouLadies. Na koniec uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w moderowanym networkingu tzw. Business Speed Dating prowadzonym przez trenera Artura Sójkę.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Wysokie Obcasy, Real Estate Magazin, Strefa Nieruchomości, RynekPierwotny.pl, Architektura-murator, Architektura & Biznes, Real Estate Talks, ISB News, Investor Real Estate Expert, popularny portal biznesowy PolecanyBiznes.pl, Focus on Business, Nieruchomosci.biz, Budowa.org, Budownictwo.org, Inwestorki.pl, Obcasy.pl, E-biurowce.pl, Kgm.pl, Glamstyle.pl, Iwoman.pl.

Organizatorzy: Top Woman in Real Estate, Stowarzyszenie Top Woman for women.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz